New Balance Bieg na Piątkę
Półmaraton Warszawski już w ten weekend!

polecane

Półmaraton Warszawski już w ten weekend!

Edward Królikowski
23 marca, 2022
Aktualności

Półmaraton Warszawski jako jeden z największych biegów w tej części Europy, odbędzie się już w najbliższą niedzielę pod nazwą Warszawski Półmaraton Pokoju. Po raz pierwszy będzie mu towarzyszył również New Balance Bieg na Piątkę. Jak podkreślili na wtorkowej konferencji prasowej organizatorzy, będzie to sportowe otwarcie imprez masowych po ograniczeniach spowodowanych przez pandemię. Wydarzenie będzie także wyjątkową okazją do okazania solidarności z narodem ukraińskim w obliczu trwającej wojny. Zapisy na biegi wciąż są otwarte!

Półmaraton Warszawski już w weekend
Już w niedzielę 27 marca, 10 000 biegaczy pobiegnie ulicami Warszawy w sportowym wydarzeniu, które w tym roku nabrało wyjątkowego wymiaru. Jak zapewnił dyrektor biegu Marek Tronina, zmiana nazwy tegorocznego półmaratonu przypomina o niezwykłej wartości jaką jest pokój – jedna z najważniejszych rzeczy w życiu każdego człowieka. To jednak nie tylko symbol lecz przede wszystkim konkretne działania.

Chcemy pomóc ludziom, którzy znaleźli się w sytuacji dramatycznej i nieoczekiwanej. Zorganizowaliśmy wirtualny Charytatywny Bieg Jedności z Ukrainą w ramach którego zebrano już 45 tys. zł dla Polskiej Akcji Humanitarnej, która prowadzi zbiórkę na rzecz osieroconych dzieci przybyłych z Ukrainy. Podczas trwania samego wydarzenia również przeprowadzimy zbiórki charytatywne dla trzech ukraińskich szpitali oraz dla sierot z Ukrainy. Wszyscy zawodnicy z tego kraju pobiegną zaś w niedzielę bezpłatnie. Niezależnie od tego, trwa także akcja Biegam Dobrze, w ramach której zebraliśmy już w tym roku ponad 600 tys. zł na różnego rodzaju pomoc dla najbardziej potrzebujących. To jest coś, co stanowi element rozpoznawczy naszych imprez, których integralnym celem jest pomaganie – powiedział Marek Tronina, prezes fundacji „Maraton Warszawski”.

Półmaraton Warszawski już w weekend

Obecna na konferencji prasowej Ukrainka Elena Burkovska, maratonka, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie, która znalazła wraz z rodziną w Polsce schronienie przed wojną, podkreśliła rolę sportu i solidarności w tym trudnym momencie.

24 lutego zaczęła się wojna. Następnego dnia rano w Kijowie trwało już bombardowanie. Wraz z rodziną i znajomymi wyruszyłyśmy w stronę Węgier, tam nocowaliśmy, a następnie dotarliśmy przez Częstochowę do Warszawy. Ukraińcom pomaga cała Europa, ale zdecydowanie najwięcej zawdzięczamy Polakom. Nie mam pojęcia kiedy wrócę do domu. Bieg jest potencjalnie szansą na przewietrzenie głowy, szansą na to, by choć na chwilę przestać myśleć o tych wydarzeniach – mówiła przez łzy olimpijka z Londynu.

Półmaraton Warszawski już w weekend

Półmaraton Warszawski to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych miasta. Start biegu głównego zaplanowano na godzinę 9.00 z ulicy Konwiktorskiej, już bez stosowanych w trakcie pandemii limitów i podziału na grupy startowe.

– To będzie sportowe otwarcie imprez masowych po pandemii i bieg wreszcie ze startu wspólnego, w normalnej formule. Dla uczestników ważne jest, by poczuć siłę dużej grupy i wspólnie odsłuchać na starcie Snu o Warszawie. Będzie na pewno szybko, a czy padnie rekord trasy? Wszystko jest możliwe – dodał Marek Tronina.

W gronie faworytów Warszawskiego Półmaratonu Pokoju wymieniani są m.in.: Etiopczyk Belay Tilahun, Emanuel Giniki Gismoda z Tanzanii oraz Kenijczycy Josphat Kipchirchir i Rodgers Mayio.

Półmaraton Warszawski już w weekend

W tym roku, po raz pierwszy Półmaratonowi będzie towarzyszył również New Balance Bieg na Piątkę, który rozpocznie się o godzinie 13.00. To idealna okazja także dla mniej doświadczonych biegaczy, aby stać się częścią tego wyjątkowego wydarzenia.

Janusz Samel, Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji UM Warszawa zachęcił wszystkich mieszkańców stolicy, by przyszli w niedzielę i wspierali zawodników na trasie. Podziękował także organizatorom biegu, fundacji „Maraton Warszawski”. – Współpraca z fundacją daje poczucie wydarzeń dobrze zorganizowanych. Ważne, że imprezy biegowe oprócz sportu niosą coś za sobą, za co bardzo dziękuję. Bieganie to bagaż pozytywnych emocji nie tylko dla samych biegaczy, ale dla wszystkich dookoła. Zachęcam wszystkich mieszkańców by przyszli w niedziele, byli z nami i zrobili przy okazji cos niezwykle dobrego. Trasa jest sprawdzona, w miarę możliwości niekolizyjna, to nie powinno stanowić problemu. Przyjdźmy, biegajmy, kibicujmy i pomagajmy – powiedział Janusz Samel, Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji UM Warszawa.

Na trasie obydwu biegów znajdzie się aż 15 punktów kibicowania. Wspólna meta zlokalizowana będzie przy Multimedialnym Parku Fontann. Tam, w miasteczku biegacza nie zabraknie atrakcji. Na biegaczy i kibiców czekać będzie m.in. strefa relaksu z leżakami, atrakcje dla dzieci, konkursy z cennymi nagrodami oraz scena, na której będzie się wiele działo.

Wciąż można się zapisać zarówno na Warszawski Półmaraton Pokoju, jak i New Balance Bieg na Piątkę.

Więcej informacji: http://polmaratonwarszawski.com/

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Altra Olympus 3.5, czyli buty do biegania w terenie [TEST]

Altra Olympus 3.5 to najnowsza odsłona kultowych już butów do biegania w terenie amerykańskiego producenta Altra Running. Cieszę się, że ta nowość trafiła w moje ręce, a ściśle mówiąc na moje stopy, ponieważ z wcześniejszego modelu byłem bardzo zadowolony. Poprzednik dobrze współgrał ze mną podczas treningów. A jak poradziły sobie buty o oznaczeniu 3.5? Czy jestem z nich zadowolony? (więcej…)