Półmaraton Warszawski 2019 kiedy zmiana czasu
Półmaraton Warszawski 2019 – pamiętaj o zmianie czasu! [CZAS LETNI]

polecane

Półmaraton Warszawski 2019 – pamiętaj o zmianie czasu! [CZAS LETNI]

Kamil Nowak
29 marca, 2019
Aktualności

Przed nami zmiana czasu. W nocy z 30 na 31 marca czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarków powinniśmy przesunąć z godziny 2 na 3. Jest to szczególnie istotna wiadomość dla osób startujących w biegu 14. PZU Półmaraton Warszawski 2019!

Półmaraton Warszawski 2019 kiedy zmiana czasu

Zmiana czasu na letni (zgodnie z prawem Unii Europejskiej) następuje zawsze w ostatnią niedzielę marca. W 2019 roku wskazówki zegarków z godziny 2 na 3 przesuniemy w nocy z 30 na 31 marca. W efekcie tego spać będziemy o godzinę krócej.

Przez kilka pierwszych dni po takiej zmianie następuje rozregulowanie zegara biologicznego, ponieważ organizm przyzwyczajony do wstawania o stałej porze, tym razem powinien zmobilizować się do spania o godzinę krócej.

Jaki związek ze zmianą czasu ma organizacja 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego? Otóż taki, że już w najbliższą niedzielę o godzinie 10:00 rozbrzmi dźwięk startera sygnalizujący rozpoczęcie jednego z największych biegów w Polsce. Około 14 tysięcy zawodowców, jak i biegaczy amatorów wybiegnie na ulice Warszawy, aby przemierzyć wytyczoną trasę i dotrzeć do mety przy Multimedialnym Parku Fontann. Start zaś znajduje się na ulicy Konwiktorskiej.

Z uwagi na fakt, że zmiana czasu następuje w nocy tuż przed biegiem warto ten stan rzeczy dobrze przemyśleć. W niedzielę, tuż po godzinie 9:00 powinniśmy stawić się w okolicach Stref Startowych po to, aby wykonać rozgrzewkę i bez stresu przygotować się mentalnie do wyścigu. Ponadto na około 3 godziny przed biegiem należy wstać, zjeść coś lekkiego i pożywnego, aby zagwarantować organizmowi dostęp do cennych składników odżywczych. Oznacza to, że wszystkie te czynności będziemy musieli wykonać wcześniej – ze względu na zmianę czasu!

PAMIĘTAJ: w niedzielę (31 marca) przechodzimy na czas letni – zegarki z godziny 2:00 przestawiamy na 3:00.

PZU Półmaraton Warszawski 2019 startuje w niedzielę o godzinie 10:00!

POWODZENIA! Wszelkie bieżące informacje będziemy publikować w tej sekcji.

Autor: Kamil Nowak; fot. Bieganie Uskrzydla

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

adidas Pulseboost HD. Najlepsze buty na miasto? – TEST

Miasto jako architektura, przestrzeń i ludzie potrafi zainspirować. Wciągnąć do swojego świata i przytrzymać na tyle długo, że stajemy się jego spójną częścią. Identycznie jest z najnowszymi butami adidas Pulseboost HD. Przyciągają do siebie sportowców poruszających się po betonowej dżungli i pozwalają im bezpiecznie trenować tak długo, jak tego potrzebują. Życie w mieście narzuca pewien pęd, ale utrzymamy się w nim posiadając te buty. Czym się wyróżniają? I dlaczego ten tekst było aż przyjemnie napisać? (więcej…)