Półmaraton Warszawski 2019 kiedy zmiana czasu
Półmaraton Warszawski 2019 – pamiętaj o zmianie czasu! [CZAS LETNI]

polecane

Półmaraton Warszawski 2019 – pamiętaj o zmianie czasu! [CZAS LETNI]

Kamil Nowak
29 marca, 2019
Aktualności

Przed nami zmiana czasu. W nocy z 30 na 31 marca czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarków powinniśmy przesunąć z godziny 2 na 3. Jest to szczególnie istotna wiadomość dla osób startujących w biegu 14. PZU Półmaraton Warszawski 2019!

Półmaraton Warszawski 2019 kiedy zmiana czasu

Zmiana czasu na letni (zgodnie z prawem Unii Europejskiej) następuje zawsze w ostatnią niedzielę marca. W 2019 roku wskazówki zegarków z godziny 2 na 3 przesuniemy w nocy z 30 na 31 marca. W efekcie tego spać będziemy o godzinę krócej.

Przez kilka pierwszych dni po takiej zmianie następuje rozregulowanie zegara biologicznego, ponieważ organizm przyzwyczajony do wstawania o stałej porze, tym razem powinien zmobilizować się do spania o godzinę krócej.

Jaki związek ze zmianą czasu ma organizacja 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego? Otóż taki, że już w najbliższą niedzielę o godzinie 10:00 rozbrzmi dźwięk startera sygnalizujący rozpoczęcie jednego z największych biegów w Polsce. Około 14 tysięcy zawodowców, jak i biegaczy amatorów wybiegnie na ulice Warszawy, aby przemierzyć wytyczoną trasę i dotrzeć do mety przy Multimedialnym Parku Fontann. Start zaś znajduje się na ulicy Konwiktorskiej.

Z uwagi na fakt, że zmiana czasu następuje w nocy tuż przed biegiem warto ten stan rzeczy dobrze przemyśleć. W niedzielę, tuż po godzinie 9:00 powinniśmy stawić się w okolicach Stref Startowych po to, aby wykonać rozgrzewkę i bez stresu przygotować się mentalnie do wyścigu. Ponadto na około 3 godziny przed biegiem należy wstać, zjeść coś lekkiego i pożywnego, aby zagwarantować organizmowi dostęp do cennych składników odżywczych. Oznacza to, że wszystkie te czynności będziemy musieli wykonać wcześniej – ze względu na zmianę czasu!

PAMIĘTAJ: w niedzielę (31 marca) przechodzimy na czas letni – zegarki z godziny 2:00 przestawiamy na 3:00.

PZU Półmaraton Warszawski 2019 startuje w niedzielę o godzinie 10:00!

POWODZENIA! Wszelkie bieżące informacje będziemy publikować w tej sekcji.

Autor: Kamil Nowak; fot. Bieganie Uskrzydla

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Test butów Altra Timp 2 na Karaibach. Czy pokonały każdy teren?

W marcu pomimo przeciwności losu związanych z koronawirusem wybrałem się na urlop na Karaiby. Celem podróży była Dominikana, która znajduje się na wyspie Haiti. Zaplanowałem aktywny wypoczynek, więc potrzebowałem uniwersalnych butów do biegania. Chciałem trenować zarówno po bardziej górzystym terenie, ale także po płaskim. Ostatecznie zabrałem ze sobą buty Altra Timp 2. Czy była to dobra decyzja? (więcej…)