Półmaraton Warszawski 2019 – UTRUDNIENIA, KOMUNIKACJA MIEJSKA

polecane

Półmaraton Warszawski 2019 – UTRUDNIENIA, KOMUNIKACJA MIEJSKA

Kamil Nowak
30 marca, 2019
Biegi

Niedziela 31 marca 2019 roku to dla biegaczy istotna data. W ten dzień wystartują zawodnicy w ramach 14. PZU Półmaraton Warszawski! Około 13000 miłośników biegów ulicznych zmierzy się z dystansem liczącym trochę ponad 21 kilometrów. Jaka trasa czeka na śmiałków? Gdzie spodziewać się można utrudnień w ruchu?

Półmaraton Warszawski 2019 utrudniania i trasa biegu

31 marca ulice Warszawy zmienią się tak, że trudno będzie je poznać! Na trasie tegorocznego 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego świętować będzie kilkanaście tysięcy zawodników. Fani biegania stawią się tak licznie na starcie tego wydarzenia, bowiem organizator – Fundacja „Maraton Warszawski” przygotowała wiele atrakcji. Jest to także dobry czas na sprawdzenie własnej formy biegowej po okresie zimowym. Osiągnięty wynik na półmaratonie stanowi również prognostyk dla kolejnych startów, bowiem sezon dopiero się rozpoczyna!

Jaką trasą pobiegną zawodnicy półmaratonu w Warszawie?

trasa 14. PZU Półmaraton Warszawski

Żoliborz, Praga i Powiśle – to dzielnice, które odwiedzą biegacze, ale to nie tylko w tych rejonach spodziewane są utrudnienia w ruchu. Te z kolei należy rozciągnąć na wszystkie sąsiadujące dzielnice takie jak Stare i Nowe Miasto oraz najważniejsze przeprawy przez Wisłę jak Most Gdański i Most Świętokrzyski. Trasę 14. edycji biegu poprowadzono właśnie nimi. Wszystkie osoby, które pamiętają przebieg trasy sprzed roku mają łatwiej, bowiem jest ona identyczna. Nie ma zaskoczenia zarówno dla biegaczy, jak i mieszkańców Warszawy. Wielkie biegowe wydarzenie jakim jest PZU Półmaraton Warszawski 2019 wystartuje spod stadionu Polonii przy ulicy Konwiktorskiej. Uczestnicy ruszą w kierunku Placu Wilsona, aby następnie Mostem Gdańskim udać się na prawą stronę Wisły. Blisko 1/3 trasy prowadzić będzie po praskiej stronie rzeki. Z powrotem do Śródmieścia trasa poprowadzi Mostem Świętokrzyskim. Z Powiśla biegacze udadzą się ulicą Rozbrat w kierunku Parku Agrykola. Ostatnie kilometry będą wiodły na południe – Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wybrzeżem Gdańskim w kierunku mety, która identycznie jak w roku poprzednim znajduje się przy Multimedialnym Parku Fontann. Limit na pokonanie całej trasy to 3,5 godziny! Od której godziny pojawią się pierwsze utrudnienia?

trasa 14. PZU Półmaraton Warszawski

Trasa 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego 2019 prezentuje się następująco: ul.: Konwiktorska – Muranowska (jezdnia płn.) – Andersa – Mickiewicza – Krasińskiego (jezdnia płd.) – Wybrzeże Gdyńskie (jezdnia zach.) – Krajewskiego – Zakroczymska – Szymanowska – Słomińskiego (jezdnia płd.) – most Gdański (jezdnia płd.) – Starzyńskiego (wiadukt–jezdnia płd.) – Namysłowska – Ratuszowa – Wybrzeże Helskie – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Jagiellońska – Zamoyskiego – Sokola – most Świętokrzyski (jezdnia płd.) – Tamka – Kruczkowskiego – Rozbrat – Górnośląska – Hoene–Wrońskiego – Hopfera – Agrykola – Szwoleżerów – Czerniakowska (jezdnia zach.) – Solec (jezdnia zach.) – Wioślarska (jezdnia zach.) – Wybrzeże Kościuszkowskie (jezdnia zach.) – Wybrzeże Gdańskie (na wysokości Parku Fontann). Dla lepszego jej przedstawienia organizator półmaratonu przygotował film wideo:

Zmiany w komunikacji będą dotyczyć następujących linii autobusowych: 118, 178, 185, 227, 503, 102, 105, 107, 108, 114, 116, 118, 127, 135, 141, 147, 159, 162, 169, 171, 178, 184, 187, 202, 205, 212, 227, 409, 500, 503, 509, 518 oraz linii tramwajowych: 6, 15, 18, 20, 28, E. Wszelkie bieżące komunikaty drogowe warto śledzić bezpośrednio na stronie Zarządu Transportu Miejskiego m.st. Warszawy. Utrudniania w ruchu mogą występować w godzinach:

trasa i utrudniania podczas 14. PZU Półmaratonu

Druga część trasy:

trasa i utrudniania podczas 14. PZU Półmaratonu

Powyższe godziny są orientacyjne (zamknięcie i otwarcie ruchu drogowego). Ze względu na charakter wydarzenia prognozowane godziny utrudnień w ruchu mogą ulec zmianie.

Jak wygląda organizacja mety? Po przebiegnięciu całego dystansu i dotarciu do mety biegacze nie tylko będą mogli odpocząć w spokoju, zjeść coś ciepłego, ale także skorzystać z masaży czy pomocy wolontariuszy. Przygotowano także miejsce na prysznice i toalety. W ramach miasteczka biegowego będzie można także wygrawerować na medalu osiągnięty wynik.

meta 14. PZU Półmaraton Warszawski

meta 14. PZU Półmaraton Warszawski

Uczestnicy 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego w dniu 31 marca 2019 mogą bezpłatnie poruszać się komunikacją miejską (w granicach I strefy biletowej) – za okazaniem numeru startowego.

Półmaraton Warszawski jest jednym z największych biegów ulicznych w Polsce i jednym z największych na tym dystansie w Europie. Zawody otrzymały certyfikat Road Race Silver Label przyznawany przez międzynarodową organizację IAAF. Wydarzeniu towarzyszy też największa biegowa akcja charytatywna w kraju – #Biegam Dobrze. Tegoroczna kwota jaką udało się uzbierać to 800 tys. złotych (stan na 29. marca 2019 r.). Czy padnie 1 MILION złotych? Przekonamy się po biegu!

Skrócony harmonogram imprezy:
10:00 Start – ul. Konwiktorska
Meta – Multimedialny Park Fontann
ok. 11:00 – finisz pierwszego mężczyzny
ok. 11:05 – finisz pierwszej kobiety
13:30 – przywitanie ostatniego zawodnika na mecie
14:00 – zakończenie imprezy
Limit czasu: 3,5 godziny

Więcej informacji -> PZU Półmaraton Warszawski 2019

POWODZENIA dla wszystkich startujących zawodników!

Źródło: na podstawie informacji prasowych / fot. Półmaraton Warszawski http://pzupolmaratonwarszawski.com/

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Długie wybieganie – o czym nie wolno zapomnieć? Co zabrać ze sobą?

Długie wybieganie powinno stanowić nieodłączny element treningu każdego sportowca. Regularne wplatanie takich sesji może przynieść biegaczowi wiele wymiernych korzyści. Jednak, aby tak się stało należy umiejętnie przygotować się do tego wysiłku. Jak się ubrać i co warto spakować do plecaka na długą wycieczkę biegową? (więcej…)