Półmaraton Warszawski 2019 - wiosna startuje za 23 dni!
Półmaraton Warszawski 2019 – wiosna startuje za 23 dni!

polecane

Półmaraton Warszawski 2019 – wiosna startuje za 23 dni!

Kamil Nowak
7 marca, 2019
Biegi

14. PZU Półmaraton Warszawski rozpocznie się za 23 dni. Start biegu zaplanowano na godzinę 10:00 ostatniego dnia marca. Czy biegacze przywitają wiosnę biorąc udział w tegorocznym półmaratonie? Wszystko na to wskazuje, bowiem chętnych jest coraz więcej.

Półmaraton Warszawski 2019 - wiosna startuje za 23 dni!

Na tegoroczną edycję PZU Półmaratonu Warszawskiego, który uzyskał certyfikat IAAF Road Race Silver Label zapisało się już ponad 11000 biegaczy (stan na 21 lutego 2019 r.). Jednak w dalszym ciągu przyjmowane są zgłoszenia.

Ile teraz wynosi wpisowe? Aby wystartować w 14. PZU Półmaraton Warszawski 2019 należy wygospodarować 120 zł, bowiem tyle kosztuje podstawowy pakiet startowy bez koszulki. Droższą opcją jest wersja z koszulką bawełnianą za 139 zł, ale jest także pakiet startowy, gdzie dostajemy koszulkę techniczną marki New Balance – cena 169 zł lub bogaty pakiet z dwiema koszulkami (bawełnianą i techniczną New Balance) – wydatek 188 zł. Cennik obowiązuje od 1 marca do 28 marca. Rejestracji można dokonać za pośrednictwem strony (do 30 marca) lub zrobić to osobiście w biurze zawodów w warszawskiej Hali COS Torwar, z zastrzeżeniem, że łączna pula numerów startowych dla osób rejestrujących się po 28 marca oraz dostępnych w biurze wynosi 200 sztuk.

14. PZU Półmaraton Warszawski rozpocznie się na Nowym Mieście przy ulicy Konwiktorskiej. Uczestnicy ruszą w kierunku Placu Wilsona, a następnie Mostem Gdańskim udadzą się na prawą stronę Wisły. Blisko 1/3 trasy prowadzić będzie po praskiej stronie rzeki. Z dokładnym przebiegiem trasy półmaratonu można się zapoznać dzięki wirtualnej wycieczce zamieszczonej na tej stronie.

Półmaraton Warszawski jest jednym z największych biegów ulicznych w kraju i jednym z największych na tym dystansie w Europie. Imprezie towarzyszy też największa biegowa akcja charytatywna w kraju – #BiegamDobrze. Tegoroczny cel to zebranie 1 miliona złotych na rzecz organizacji dobroczynnych przez uczestników biegu.

Półmaraton Warszawski 2019 i akcja Biegam Dobrze

Organizator zaprasza do licytacji pomarańczowej jedynki! Numer może wylicytować osoba prywatna lub firma, a wylicytowany numer może być przekazany innej osobie. Zwycięzca aukcji sam zdecyduje, na rzecz której z 10 partnerskich organizacji zostaną przekazane środki. Akcja #BiegamDobrze towarzyszy biegom już od 5 lat. Od początku akcji uzbierano 4 miliony złotych na cele dobroczynne.

Źródło: oprac. na podst. informacji prasowych; fot. http://pzupolmaratonwarszawski.com/

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Masz pytania dotyczące biegania?

Każdy biegacz ma jakieś pytania dotyczące treningu, na które chciałby znaleźć odpowiedzi. Przygotowaliśmy miejsce, gdzie będziemy publikować rozwiązania na najciekawsze pytania o bieganie. W miarę możliwości, całą listę pytań, będziemy na bieżąco uzupełniać. Polecamy zaglądać tutaj, co jakiś czas. (więcej…)