Półmaraton Warszawski 2019 już jutro!
Półmaraton Warszawski 2019 już jutro!

polecane

Półmaraton Warszawski 2019 już jutro!

Kamil Nowak
30 marca, 2019
Biegi

Za niewiele ponad dobę wystartuje jeden z największych biegów ulicznych w Polsce. I będzie to 14. PZU Półmaraton Warszawski 2019, w trakcie którego około 13000 miłośników biegania wyruszy na trasę liczącą 21 kilometrów. Czy można się jeszcze zapisać? Jak wygląda organizacja Expo?

Półmaraton Warszawski 2019 już jutro!

Expo przy 14. PZU Półmaratonie Warszawskim, COS Torwar

14. PZU Półmaraton Warszawski to jedyna okazja, aby łączyć sportowego ducha z sercem do walki. A przynajmniej na tak wielką skalę, jaką robią to organizatorzy stołecznych biegów. Wszystko to odbywa się za sprawą największej akcji charytatywnej w środowisku biegowym, czyli #Biegam Dobrze.

PZU Półmaraton Warszawski expo

Niesamowite jest to, że tak wielu miłośników aktywności ruchowej wspiera tę inicjatywę. Faktem już się stało to, że tegoroczna edycja pomogła zgromadzić ponad 800 tysięcy złotych. Na wielkich sercach biegaczy zyska dziesięć fundacji. W ramach #BiegamDobrze uczestnik może zdecydować, kogo chce wesprzeć i ma do wyboru: PAH, Dajemy Dzieciom Siłę, Fundację Rak’n’Roll, Fundację Synapsis, Amnesty International, WWF Polska, Unicef, Non Iron, Fundację Wcześniak, czy Fundację Spartanie Dzieciom.

Półmaraton Warszawski 2019 już jutro!

Biuro Zawodów wydaje pełną parą pakiety startowe na 14. PZU Półmaraton Warszawski, COS Torwar

Podobnie jak w zeszłym roku, biegacze wyruszą na trasę pod stadionem Polonii przy ulicy Konwiktorskiej, a skończą przy Parku Fontann. Trasa 14. PZU Półmaraton Warszawski prowadzi przez Żoliborz, Pragę i Powiśle. Kolejne kilometry trasy biegaczom będą upływać w identyczny sposób jak rok temu, bowiem finalnie trasa nie została zmieniona względem tej z 2018 roku. Jest to spore zaskoczenie, ale oparte na licznych głosach poprzedniej edycji półmaratonu, które opowiadały się za tym, że trasa z 2018 roku jest świetna. Nie zmienia się także to, że na 21 kilometrach ustawiono specjalne punkty kibicowania, w których nie zabraknie muzyki zagrzewającej zawodników do biegu!

Do udziału w 14. PZU Półmaratonie Warszawskim zapisało się ponad 13 tysięcy osób z aż 64 różnych krajów. Dołączyć do wydarzenia można jeszcze dzisiaj (30 marca). Jest to możliwe w Biurze Zawodów mieszczącym się na terenie COS Torwar, gdzie odbywają się również Targi Sport&Fitness Wiosna 2019.

Półmaraton Warszawski 2019 już jutro!

Strefa New Balance

W ramach EXPO będzie można odwiedzić takie firmy jak: PZU, New Balance, Sklep Biegacza, Reebok, Physioroll.com, Polar, Mizuno, Garmin, Enervit, JUJU, TORQ Polska, Sport-Center, DXN, Runczech, Altra Running, Compresssport, Squeezy, Blackroll, Dextro Energy, Polka Sport, CEP Polska, MOVO Training, Planstronics, RESO Suwałki 10.5, Buff, WWF, Dr Łokieć i wiele innych.

Półmaraton Warszawski 2019 już jutro!

Jeden z najnowszych modeli butów marki Altra Running – kolekcja dostępna na targach.

PZU Półmaraton expo

Stoisko marki Polar ze sprzętem GPS i pomiarem tętna

Na stoisku marki Polar można wygrać niezawodny optyczny czujnik pomiaru tętna – Polar OH1. W piątek i sobotę odwiedzając stoisko marki należy wypełnić krótki formularz udziału.

PZU Półmaraton Warszawski expo

Skrócony harmonogram imprezy
10:00 Start – ul. Konwiktorska (UWAGA: zmiana czasu na letni)
Meta – Multimedialny Park Fontann
ok. 11:00 – finisz pierwszego mężczyzny
ok. 11:05 – finisz pierwszej kobiety
13:30 – przywitanie ostatniego zawodnika na mecie
14:00 – zakończenie imprezy
Limit czasu: 3,5 godziny

Więcej informacji ->  14. PZU Półmaraton Warszawski 2019

Źródło: informacja prasowa; for. organizator + własne (wykonane na targach Expo w dniu 29.03.2019 – COS Torwar)

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Żele energetyczne bez popijania – test Squeezy (Super) Drink Gel

Żele energetyczne bez popijania dla biegaczy - czy ktoś produkuje je i robi to dobrze? Testujemy dwa żele energetyczne: Squeezy Drink Gel oraz Squeezy Super Drink Gel.  (więcej…)