bieganieuskrzydla.pl

Zapisy na 13. edycję Półmaratonu Warszawskiego rozpoczęte

Czerwiec 17, 2017

Wystartowały już zapisy do kolejnej edycji Półmaratonu Warszawskiego, największego polskiego biegu ulicznego – zawody zaplanowano na 25 marca 2018. Równocześnie z zapisami na półmaraton ruszyła akcja charytatywna #BiegamDobrze.

 

 

Biegacze, którzy chcą pokonać dystans 21 km i 97,5 metra mogą od dzisiaj potwierdzać swój udział rejestrując się na stronie internetowej: pzupolmaratonwarszawski.com. Pod względem frekwencji Półmaraton Warszawski to jedna z największych imprez biegowych w Polsce, zajmująca zarazem jedno z czołowych miejsc w rankingu półmaratonów europejskich. W zeszłym roku bieg otrzymał brązową odznakę IAAF Road Race Bronze Label potwierdzającą wysoki poziom organizacyjny i sportowy wydarzenia. Frekwencja wydarzenia regularnie utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie około 13 000 osób.

 

W trakcie 13. edycji organizatorzy nie przewidują limitu miejsc startowych. Ci, którzy zdecydują się na udział mogą być pewni, że trasa biegu będzie prowadzić przez najpiękniejsze i najbardziej rozpoznawalne miejsca w Warszawie.

 

Podczas półmaratonu odbędzie się kolejna edycja jednej z największych sportowych inicjatyw charytatywnych w Polsce, akcji #BiegamDobrze. Idea charytatywnego biegania z każdą kolejną edycją zyskuje na popularności, a uczestników ze specjalnie oznaczonymi numerami startowymi nie sposób nie zauważyć na trasie biegu. Aby przyłączyć się do akcji należy założyć profil swojej indywidualnej zbiórki na platformie projektu, a następnie zachęcić znajomych, rodzinę czy innych biegaczy do wpłacania środków na wybrany cel za pośrednictwem utworzonego profilu.

 

Poprzez akcję można wspomóc jedną z 9 organizacji: Amnesty International, Fundację SYNAPSIS, Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, Fundację Rak’n’Roll, WWF, Fundację Wcześniak, Fundację „Spartanie Dzieciom”, Unicef i Polską Akcję Humanitarną. Po uzbieraniu 350 złotych fundusze zasilają konto wybranej organizacji, a zawodnik otrzymuje wyjątkowy pomarańczowy numer startowy. Po przekroczeniu wymaganego progu 350 złotych zawodnik może kontynuować zbiórkę i bić kolejne rekordy akcji #BiegamDobrze. O tym, że warto dołączyć do charytatywnego biegania, świadczą efekty poprzednich edycji akcji – podczas 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego biegacze zebrali ponad pół miliona złotych! Od początku trwania tej wyjątkowej inicjatywy na konta fundacji wpłynęło w sumie ponad 1,5 miliona złotych!

 

Informacja prasowa / opracowanie red. 

 

Chcesz przygotować się w najlepszy możliwy sposób do startu w półmaratonie? Zobacz porady zawodowych biegaczy:

Półmaraton oczami najlepszych biegaczy. Poradnik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Jak ćwiczyć, aby nie łapała nas kolka podczas biegania?

Kolka podczas biegania jest zmorą niejednego biegacza i potrafi dopaść nawet świetnie wytrenowanego zawodnika. Dlaczego łapie nas kolka? Jak sobie z nią radzić? O to i wiele więcej zapytaliśmy Joannę Gawrylczyk - fizjoterapeutkę CRS Clinic. (więcej…)