Zapisy na 13. edycję Półmaratonu Warszawskiego rozpoczęte

polecane

Zapisy na 13. edycję Półmaratonu Warszawskiego rozpoczęte

Kamil Nowak
17 czerwca, 2017
Biegi

Wystartowały już zapisy do kolejnej edycji Półmaratonu Warszawskiego, największego polskiego biegu ulicznego – zawody zaplanowano na 25 marca 2018. Równocześnie z zapisami na półmaraton ruszyła akcja charytatywna #BiegamDobrze.

Biegacze, którzy chcą pokonać dystans 21 km i 97,5 metra mogą od dzisiaj potwierdzać swój udział rejestrując się na stronie internetowej: pzupolmaratonwarszawski.com. Pod względem frekwencji Półmaraton Warszawski to jedna z największych imprez biegowych w Polsce, zajmująca zarazem jedno z czołowych miejsc w rankingu półmaratonów europejskich. W zeszłym roku bieg otrzymał brązową odznakę IAAF Road Race Bronze Label potwierdzającą wysoki poziom organizacyjny i sportowy wydarzenia. Frekwencja wydarzenia regularnie utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie około 13 000 osób.

W trakcie 13. edycji organizatorzy nie przewidują limitu miejsc startowych. Ci, którzy zdecydują się na udział mogą być pewni, że trasa biegu będzie prowadzić przez najpiękniejsze i najbardziej rozpoznawalne miejsca w Warszawie.

Podczas półmaratonu odbędzie się kolejna edycja jednej z największych sportowych inicjatyw charytatywnych w Polsce, akcji #BiegamDobrze. Idea charytatywnego biegania z każdą kolejną edycją zyskuje na popularności, a uczestników ze specjalnie oznaczonymi numerami startowymi nie sposób nie zauważyć na trasie biegu. Aby przyłączyć się do akcji należy założyć profil swojej indywidualnej zbiórki na platformie projektu, a następnie zachęcić znajomych, rodzinę czy innych biegaczy do wpłacania środków na wybrany cel za pośrednictwem utworzonego profilu.

Poprzez akcję można wspomóc jedną z 9 organizacji: Amnesty International, Fundację SYNAPSIS, Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, Fundację Rak’n’Roll, WWF, Fundację Wcześniak, Fundację „Spartanie Dzieciom”, Unicef i Polską Akcję Humanitarną. Po uzbieraniu 350 złotych fundusze zasilają konto wybranej organizacji, a zawodnik otrzymuje wyjątkowy pomarańczowy numer startowy. Po przekroczeniu wymaganego progu 350 złotych zawodnik może kontynuować zbiórkę i bić kolejne rekordy akcji #BiegamDobrze. O tym, że warto dołączyć do charytatywnego biegania, świadczą efekty poprzednich edycji akcji – podczas 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego biegacze zebrali ponad pół miliona złotych! Od początku trwania tej wyjątkowej inicjatywy na konta fundacji wpłynęło w sumie ponad 1,5 miliona złotych!

Informacja prasowa / opracowanie red. 

Chcesz przygotować się w najlepszy możliwy sposób do startu w półmaratonie? Zobacz porady zawodowych biegaczy:

Półmaraton oczami najlepszych biegaczy. Poradnik.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Koktajle, żywność w proszku i batony dietetyczne. Czy są zdrowe? [ODCHUDZANIE]

Wracamy do cyklu "JAK SIĘ NIE „ODCHUDZAĆ” - obalamy popularne alternatywne metody "odchudzające". Dziś pod lupę bierzemy koktajle, żywność w proszku i batony dietetyczne. Czy te produkty pomogą nam zdrowo i trwale schudnąć? (więcej…)