bieganieuskrzydla.pl

Półmaraton Warszawski już dzisiaj! Transmisja online, wyniki

Półmaraton Warszawski rozpocznie się o godzinie 10. Wyniki uczestników 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego, na kolejnych punktach kontrolnych, można śledzić na żywo pod specjalnym adresem. Dostępna jest również transmisja internetowa.

 

 

25 marca o godzinie 10:00 rozpoczną się sportowe emocje w Warszawie. Dla przypomnienia – rekordy Półmaratonu Warszawskiego to 60:48 wśród mężczyzn i 69:07 wśród pań. Czy w tym roku uda się pobić te wyniki? 13. PZU Półmaraton Warszawski zapowiada się jako niezwykłe widowisko sportowe ze względu na elitę biegu. Wśród mężczyzn zwracają na siebie uwagę dwa nazwiska: Victor Kipchirchir – rekordzista tego półmaratonu, zawodnik z życiówką poniżej 60 minut oraz Błażej Brzeziński – sensacyjny zwycięzca ubiegłorocznego Maratonu Warszawskiego, który pokazał, że potrafi wygrywać niezależnie od tego, z kim trzeba się zmagać. To tylko początek obszernej listy elity biegaczy, bo dodać należy tych, którzy reprezentują Kenię, Etiopię, Japonię, Maroko, Polskę czy Lesotho (państwo w południowej Afryce). Wśród pań emocji również nie powinno zabraknąć. Numerem jeden w walce o wygraną jest Polline Wanjiku Njeru, która cztery lata temu ustanowiła rekord Półmaratonu Warszawskiego, a przed trzema tygodniami pobiła w Paryżu swoją życiówkę. Jej czas – 1:08:19… Jeśli dodać do tego jeszcze 5 innych Kenijek, 2 Etiopki, 1 zawodniczkę z Erytrei, 3 Polki (na czele z trzecią w ostatnim Maratonie Warszawskim Ewą Jagielską) oraz jedną zawodniczkę z Węgier, to kto wie, w jakim czasie wpadnie na metę zwyciężczyni. Trzymajmy kciuki!

 

Transmisja online dostępna jest tutaj:

 

Z kolei wyniki uczestników 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego można na bieżąco śledzić tutaj.

 

Powodzenia! Dajcie znać po biegu, jak Wam poszło (uśmiech).

 

Źródło: na podstawie / informacja prasowa 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Tanie buty do biegania. Czy opłaca się kupić buty do 100 zł?

Świat biegacza byłby cudowny, gdyby buty do biegania były tanie, wytrzymałe, zapewniały odpowiedni poziom amortyzacji i wygody. A najlepiej, gdyby przy tym wszystkim jeszcze dobrze wyglądały. Czy, aby to wszystko zagwarantować trzeba wybierać jedynie spośród drogich butów? Aby odpowiedzieć na to pytanie sięgnęliśmy po buty Kalenji Ekiden Active, które kosztują 99 zł. (więcej…)