Półmaraton Warszawski już dzisiaj! Transmisja online, wyniki

polecane

Półmaraton Warszawski już dzisiaj! Transmisja online, wyniki

Kamil Nowak
25 marca, 2018
Aktualności

Półmaraton Warszawski rozpocznie się o godzinie 10. Wyniki uczestników 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego, na kolejnych punktach kontrolnych, można śledzić na żywo pod specjalnym adresem. Dostępna jest również transmisja internetowa.

25 marca o godzinie 10:00 rozpoczną się sportowe emocje w Warszawie. Dla przypomnienia – rekordy Półmaratonu Warszawskiego to 60:48 wśród mężczyzn i 69:07 wśród pań. Czy w tym roku uda się pobić te wyniki? 13. PZU Półmaraton Warszawski zapowiada się jako niezwykłe widowisko sportowe ze względu na elitę biegu. Wśród mężczyzn zwracają na siebie uwagę dwa nazwiska: Victor Kipchirchir – rekordzista tego półmaratonu, zawodnik z życiówką poniżej 60 minut oraz Błażej Brzeziński – sensacyjny zwycięzca ubiegłorocznego Maratonu Warszawskiego, który pokazał, że potrafi wygrywać niezależnie od tego, z kim trzeba się zmagać. To tylko początek obszernej listy elity biegaczy, bo dodać należy tych, którzy reprezentują Kenię, Etiopię, Japonię, Maroko, Polskę czy Lesotho (państwo w południowej Afryce). Wśród pań emocji również nie powinno zabraknąć. Numerem jeden w walce o wygraną jest Polline Wanjiku Njeru, która cztery lata temu ustanowiła rekord Półmaratonu Warszawskiego, a przed trzema tygodniami pobiła w Paryżu swoją życiówkę. Jej czas – 1:08:19… Jeśli dodać do tego jeszcze 5 innych Kenijek, 2 Etiopki, 1 zawodniczkę z Erytrei, 3 Polki (na czele z trzecią w ostatnim Maratonie Warszawskim Ewą Jagielską) oraz jedną zawodniczkę z Węgier, to kto wie, w jakim czasie wpadnie na metę zwyciężczyni. Trzymajmy kciuki!

Transmisja online dostępna jest tutaj:

Z kolei wyniki uczestników 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego można na bieżąco śledzić tutaj.

Powodzenia! Dajcie znać po biegu, jak Wam poszło (uśmiech).

Źródło: na podstawie / informacja prasowa 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Długie wybieganie – o czym nie wolno zapomnieć? Co zabrać ze sobą?

Długie wybieganie powinno stanowić nieodłączny element treningu każdego sportowca. Regularne wplatanie takich sesji może przynieść biegaczowi wiele wymiernych korzyści. Jednak, aby tak się stało należy umiejętnie przygotować się do tego wysiłku. Jak się ubrać i co warto spakować do plecaka na długą wycieczkę biegową? (więcej…)