Półmaraton Racibórz – utrudnienia w ruchu
Półmaraton Racibórz – utrudnienia w ruchu [1 WRZEŚNIA]

polecane

Półmaraton Racibórz – utrudnienia w ruchu [1 WRZEŚNIA]

Tomasz Wołoćko
30 sierpnia, 2019
Aktualności

Już w najbliższą niedzielę 1 września po raz piąty odbędzie się Półmaraton Racibórz. Trasa biegu będzie miała 21,0975 km i będzie identyczna jak w roku ubiegłym. Kierowcy w tym dniu muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu, czasowymi zamknięciami ulic oraz korkami. Jak omijać te problemy?

Półmaraton Racibórz – utrudnienia w ruchu

V RAFAKO Półmaraton Racibórz – utrudnienia w ruchu? Mam porcję świeżych informacji o tym, co będzie się działo 1 września w Raciborzu. Wzorem lat ubiegłych Organizatorzy zwracają się z prośbą o zrozumienie i przychylność w sprawie niedogodności, jakie wystąpią podczas organizowanego biegu. Poprzednie cztery edycje RAFAKO Półmaraton Racibórz zakończyły się sukcesem zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Przypomnijmy, Biuro Zawodów mieści się w Aquaparku H2Ostróg w Raciborzu przy ul. Zamkowej 4. Tutaj odbędzie się weryfikacja zawodników, wydawane będą pakiety oraz numery startowe. Start i meta ulokowane będą na stadionie miejskim, a cały teren Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie do dyspozycji zawodników oraz kibiców.

Półmaraton Racibórz – utrudnienia w ruchu

Tegoroczna trasa bez zmian względem tej z 2018 roku. W tym roku trasa biegu pozostaje bez zmian, a zatem gdzie mogą występować utrudnienia w ruchu? Zawodnicy wystartują z bieżni stadionu miejskiego i pobiegną następującymi ulicami: Zamkową, Armii Krajowej, Odrzańską, Chopina, Gimnazjalną, Londzina, Różyckiego, Dąbrowskiego, Stalmacha, Boh. Westerplatte, Michejdy, Mariańska, Ocicką, Słowackiego, Miarki, Wojska Polskiego, Wileńską, Warszawską, Żeromskiego, Wyszyńskiego, Wczasową, znów Warszawską, Pl. Konst. 3 Maja, Opawską, Nową, Mickiewicza, Szewską, Piwną, Basztową, Głowackiego, Kolejową, Sejmową, Drzymały, Podwale, Batorego, pl. Dominikański, Rynek, Chopina. W tym miejscu uczestnicy będą rozpoczynać drugą pętlę tą samą trasą. Końcówka biegu z ul. Kolejowej prowadzić będzie w ul. Piaskową i wałami wzdłuż rzeki Odry i wróci do ul. Zamkowej.

Utrudniania w ruchu na drogach w Raciborzu? Aby wydarzenie mogło odbyć się bezpiecznie, konieczne są zmiany w ruchu drogowym – zamknięcie niektórych ulic oraz ustawienie niezbędnego sprzętu na starcie/mecie biegu a także wzdłuż całej trasy. Na wymienionych wyżej ulicach należy spodziewać się utrudnień oraz częściowego lub całkowitego zatrzymania ruchu w godzinach 9.30 do 13.00. Ścisły start, czyli ul. Zamkowa będzie wyłączona z ruchu w godzinach od 8.00 do 15.00. Półmaraton Racibórz wystartuje o godz. 10.00. Za utrudnienia Organizatorzy przepraszają.

Za nami konferencja prasowa V RAFAKO Półmaraton Racibórz, podczas której zaprezentowane zostały koszulki techniczne oraz…

Opublikowany przez 4Biegi Racibórz Czwartek, 29 sierpnia 2019

Dla najlepszych biegaczy przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne. Dodatkowo każdy z zawodników, który ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal, czyli ostatnią cześć projektu 4Biegi Racibórz. Wzorem poprzednich edycji imprezie towarzyszy akcent charytatywny. Wszyscy, którzy zechcą wspomóc małą Zosię mogą wziąć udział w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz na niecałe 2 km Parkiem Zamkowym. Cała uzbierana kwota z zapisów przeznaczona zostanie na leczenie dziewczynki. Bieg charytatywny rozpocznie się o godz. 9.00.

Źródło: informacja prasowa; Iwona Cybulska/Adventure Media; fot. organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Oddychanie podczas biegania. Nosem czy ustami?

Prawidłowe oddychanie podczas biegania jest jedną z najistotniejszych czynności potrzebną biegaczowi do pełnego wykorzystania swojego organizmu i możliwości fizycznych. Oddychać nosem czy ustami? Jak poprawić sprawność płuc? Co z bieganiem w zimie i oddychaniem ustami? Czy są jakieś mity dotyczące oddychania? Wszystko wyjaśni dr n. med. Agnieszka Wsół - lekarz kardiolog z Kliniki Enel-Sport.  (więcej…)