Półmaraton Racibórz 2018. Trwa wielkie odliczanie. [KIEDY ODEBRAĆ PAKIET?]

polecane

Półmaraton Racibórz 2018. Trwa wielkie odliczanie. [KIEDY ODEBRAĆ PAKIET?]

Kamil Nowak
25 sierpnia, 2018
Aktualności

Wielkie odliczanie do największego raciborskiego święta sportu – IV RAFAKO Półmaraton Racibórz 2018. Bieg odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA.

Raciborski półmaraton przyciąga tłumy biegaczy z całej Polski, a nawet Europy i gorącej Afryki. Dlaczego bieg w niewielkim mieście jest tak popularny? Głównie dzięki znakomitej atmosferze, doskonałej organizacji i atrakcjom dla najmłodszych. Zwycięzca półmaratonu otrzyma czek o wartości 2 tys. zł i puchar. Za zajęcie drugiego miejsca – puchar oraz 1,5 tys. zł. Za trzecie miejsce- 1 tys. zł i puchar. Dodatkowo każdy z zawodników, który ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal, czyli ostatnią cześć projektu 4Biegi Racibórz.

Toyota Aygo- nagrodą w losowaniu. Dla zawodników, którzy pomyślnie ukończą bieg, w zakładanym przedziale czasowym (3 godziny) przygotowano losowanie. Każdy ma szansę wygrać samochód – nową, białą Toyotę Aygo 2018. W ubiegłym roku samochodem odjechał Mateusz Wolnik.

Kiedy odebrać pakiet startowy? Biuro Zawodów mieści się na II p. Aquaparku H2Ostróg w Raciborzu przy ul. Zamkowej 4. Od soboty (25 sierpnia) od godz. 16.00 do 20.00 odbywa się weryfikacja zawodników, wydawane będą pakiety zawodnicze wraz z numerami startowymi oraz zapisy (w przypadku wolnych miejsc). Natomiast dalsza weryfikacja i wydawanie numerów startowych odbywać się będzie w niedzielę od godz. 7.00 – 9.00.

Start zawodników nastąpi z bieżni stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Zamkowej o godz. 10.00.  Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się IV Mistrzostwa Polski Energetyków, II Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty oraz bieg charytatywny Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz na rzecz 10-letniej Natalki Kwiatkowskiej z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym.

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz 2018. Jaką trasą pobiegną zawodnicy?

Źródło: informacja prasowa /Justyna Korzeniak, Adventure Media;  fot. Magda Matusik

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie a tętno. O czym warto wiedzieć?

Jak należy prawidłowo mierzyć tętno? Czy regularne bieganie będzie obniżać wartość tętna spoczynkowego? O tym, co jeszcze warto wiedzieć o tętnie w kontekście biegania opowie dr Amit Batra - fizjolog w Ośrodku badawczo–rozwojowym firmy Olimp Laboratories. (więcej…)