Półmaraton Racibórz 2018. Trwa wielkie odliczanie. [KIEDY ODEBRAĆ PAKIET?]

polecane

Półmaraton Racibórz 2018. Trwa wielkie odliczanie. [KIEDY ODEBRAĆ PAKIET?]

Kamil Nowak
Sierpień 25, 2018
Aktualności

Wielkie odliczanie do największego raciborskiego święta sportu – IV RAFAKO Półmaraton Racibórz 2018. Bieg odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA.

Raciborski półmaraton przyciąga tłumy biegaczy z całej Polski, a nawet Europy i gorącej Afryki. Dlaczego bieg w niewielkim mieście jest tak popularny? Głównie dzięki znakomitej atmosferze, doskonałej organizacji i atrakcjom dla najmłodszych. Zwycięzca półmaratonu otrzyma czek o wartości 2 tys. zł i puchar. Za zajęcie drugiego miejsca – puchar oraz 1,5 tys. zł. Za trzecie miejsce- 1 tys. zł i puchar. Dodatkowo każdy z zawodników, który ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal, czyli ostatnią cześć projektu 4Biegi Racibórz.

Toyota Aygo- nagrodą w losowaniu. Dla zawodników, którzy pomyślnie ukończą bieg, w zakładanym przedziale czasowym (3 godziny) przygotowano losowanie. Każdy ma szansę wygrać samochód – nową, białą Toyotę Aygo 2018. W ubiegłym roku samochodem odjechał Mateusz Wolnik.

Kiedy odebrać pakiet startowy? Biuro Zawodów mieści się na II p. Aquaparku H2Ostróg w Raciborzu przy ul. Zamkowej 4. Od soboty (25 sierpnia) od godz. 16.00 do 20.00 odbywa się weryfikacja zawodników, wydawane będą pakiety zawodnicze wraz z numerami startowymi oraz zapisy (w przypadku wolnych miejsc). Natomiast dalsza weryfikacja i wydawanie numerów startowych odbywać się będzie w niedzielę od godz. 7.00 – 9.00.

Start zawodników nastąpi z bieżni stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Zamkowej o godz. 10.00.  Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się IV Mistrzostwa Polski Energetyków, II Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty oraz bieg charytatywny Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz na rzecz 10-letniej Natalki Kwiatkowskiej z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym.

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz 2018. Jaką trasą pobiegną zawodnicy?

Źródło: informacja prasowa /Justyna Korzeniak, Adventure Media;  fot. Magda Matusik

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Sen – czy jest dla nas ważny? Kilka istotnych spraw okiem dietetyka

Sen od dawna jest przedmiotem wielu badań. Uczonych często interesuje czas, w trakcie którego następuje pożądana regeneracja organizmu, ale także to, jakie skutki uboczne zachodzą, gdy zaniedbujemy ten proces. Ile czasu poświęcać na wypoczynek? Czy krótki sen może przyczynić się do wzrostu masy ciała? (więcej…)