Półmaraton Praski - wybierasz półmaraton czy bieg na 5 km
Półmaraton Praski – wybierasz półmaraton czy bieg na 5 km? [TRASA]

polecane

Półmaraton Praski – wybierasz półmaraton czy bieg na 5 km? [TRASA]

Tomasz Wołoćko
27 sierpnia, 2019
Aktualności

Kolejny raz Nocnemu 4F Półmaraton Praski towarzyszyć będzie 4F Piątka Praska, czyli bieg na 5 km. Trasa szybka i płaska. Idealna zarówno do bicia rekordów życiowych, jak i biegowego zwiedzenia prawej strony Warszawy. Jak dokładnie prezentuje się dystans 5 km?

Półmaraton Praski - wybierasz półmaraton czy bieg na 5 km

O głównym wydarzeniu – 6. Nocny 4F Półmaraton Praski już kilkukrotnie pisałem. Czas na omówienie trasy biegu na 5 km. Biegacze, którzy chcą zmierzyć się z krótszym dystansem w ramach Półmaratonu Praskiego wystartują z błoni PGE Narodowego w sobotę, 31 sierpnia o godz. 19.30, czyli godzinę przed biegiem głównym. Trasa biegu będzie wiodła klimatycznymi fragmentami Pragi Północ, a meta zlokalizowana będzie vis a vis mety 4F Półmaratonu Praskiego, w centrum miasteczka biegowego.

Półmaraton Praski 5 km trasa

Dokładny przebieg ulic prezentuje się następująco: z błoni PGE Narodowego w kierunku ul. Zamoyskiego; później trasa skręca w ul. Jagiellońską, potem w ul. Stefana Okrzei, a następnie wiedzie na Wybrzeże Szczecińskie w kierunku mostu Poniatowskiego. Na agrafce biegacze zawracają, aby poruszać się już tylko kawałkiem Wybrzeża Szczecińskiego, po czym skręcają w ul. Sokolą, która doprowadzi do ul. Zamoyskiego oraz mety przy Dworcu Stadion. Na wszystkich powyższych ulicach należy się spodziewać utrudnień w ruchu.

4F Piątka Praska dedykowana jest zarówno osobom rozpoczynającym przygodę z bieganiem, jak i doświadczonym biegaczom potrzebującym rywalizacji na krótszym dystansie. Bieg ten jest doskonałą okazją do zaproszenia rodziny i znajomych do wspólnej zabawy.

W 2018 roku 4F Piątkę Praską ukończyło 2528 osób, a najszybciej (czas 14.46) zrobił to rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost, który na metę wbiegał ramię w ramię z Arturem Kozłowskim.

Wśród kobiet najlepsza w 2018 roku w biegu na 5 km była wielokrotna medalistka mistrzostw Polski na stadionie oraz w biegach ulicznych – Ewa Jagielska, która uzyskała 16.16.

O czym należy pamiętać w tym tygodniu i w dniu biegu?🏃‍♂️ Więcej odpoczywaj, a treningi (max. 3 w tygodniu) potraktuj…

Opublikowany przez Półmaraton Praski Poniedziałek, 26 sierpnia 2019

Kto tym razem wygra? Jak obstawiacie?

Źródło: https://www.polmaratonpraski.pl/4f-piatka-praska/informacje-o-biegu/; fot. Półmaraton Praski / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Saucony Guide ISO WIDE – buty do codziennych treningów?

Saucony Guide ISO WIDE charakteryzują się nowatorskim trzymaniem stopy w jej środkowej części, świetną stabilizacją i jeszcze lepszą amortyzacją. Trenując w nich możemy także doświadczyć wygody i dynamiki. Co jeszcze stanowi siłę napędową butów Saucony? (więcej…)