Półmaraton Praski 2022 trasa godzina startu
Półmaraton Praski 2022. Jaka jest godzina startu? [TRASA]

polecane

Półmaraton Praski 2022. Jaka jest godzina startu? [TRASA]

Tomasz Wołoćko
3 września, 2022
Biegi

Dziś (sobota, 3 września 2022 r.) na warszawskich ulicach zobaczymy zawodników biorących udział w dwóch biegach: 7. Nocny adidas Półmaraton Praski i adidas Runners Piątka Praska. Biegi zgromadzą łącznie kilka tysięcy osób. Jaka jest godzina startu biegów? Jaka jest ich trasa? Czy trasa jest identyczna zarówno dla półmaratończyków, jak i dla biegaczy na 5 km?

Półmaraton Praski 2022 trasa godzina startu

3 września (sobota) wystartują zawodnicy biorący udział w 7. Nocnym adidas Półmaratonie Praskim i adidas Runners Piątce Praskiej. Półmaraton rozpoczyna się o godzinie 20:30. Bieg na krótszym dystansie startuje o godzinę wcześniej – 19:30. Utrudnienia w ruchu pojawią się już przed biegami. Jest to związane z zabezpieczeniem trasy i przygotowaniem ulic. Limit czasu w biegu adidas Runners Piątka Praska wynosi 45 minut, a limit czasu w adidas Półmaratonie Praskim wynosi 3 godziny. Oznacza to, że przez kilka godzin kierowców i osoby poruszające się komunikacją miejską dotkną utrudnienia w ruchu.

Półmaraton Praski 2022 trasa

Jaka jest godzina startu Półmaraton Praski? O godzinie 20.30 z błoni PGE Narodowego biegacze ruszą w trasę na dystansie nieco dłuższym niż 21 km. Najpierw ul. Zamoyskiego, dalej przez fragment ul. Jagiellońskiej, aby ul. S. Okrzei dostać się na Wybrzeże Szczecińskie. Dalej długi i prosty Wał Miedzeszyński – idealny, aby w dobrym tempie pokonywać kolejne kilometry. Nawrotka na skrzyżowaniu Wału z ul. Kadetów, a następnie ulicą gen. Fieldorfa wbiegamy w Gocław. Dwunasty kilometr to okolice jeziorka Balaton, czyli skręt w ul. gen. Abrahama, a dalej w prawo w ul. Bora Komorowskiego. Ostatnie kilometry to urokliwa Saska Kępa. Tym razem przez ul. Afrykańską i Lizbońską, a następnie kontynuacja ul. Saską do Zwycięzców i tak lubianej ul. Francuskiej. Potem już tylko Rondo i Aleja Waszyngtona, zbieg z mostu Poniatowskiego na Wybrzeże Szczecińskie i w końcu ulicą Zamoście i Sokolą powrót na Błonia PGE Narodowego, gdzie będzie meta i miasteczko dla biegaczy.

Półmaraton Praski 2022 trasa

Jak jest godzina startu biegu na 5 km? Zawodnicy biorący udział w adidas Runners Piątce Praskiej ruszą godzinę przed półmaratończykami – o godz. 19:30. Trasa adidas Runners Piątce Praskiej na 5 km pokrywa się w części z trasą głównego biegu, ale piątkowicze spod PGE Narodowego ruszą w kierunku ul. Zamoyskiego, po czym skręcą w ul. Jagiellońską i ul. S. Okrzei. Dalej długi, prosty fragment Wybrzeżem Szczecińskim aż do Mostu Poniatowskiego. Nawrotka pod PGE Narodowym, aby ul. Sokolą dotrzeć na szerokie błonia stadionu, do mety.

Powyższe godziny startów zawodów oznaczą, że od ok. godz. 19:00 do ok. godz. 24:00 będą utrudnienia w ruchu kołowym dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Ulice będą zamykane i otwierane sukcesywnie, w ramach przemieszczania się uczestników wydarzenia. Po przebiegnięciu ostatniego zawodnika, służby przywrócą normalny ruch kołowy. Trzeba jednak przygotować się na opóźnienia i korki w rejonie trasy biegów.

Półmaraton Praski 2022

Skrócony program biegów:

Godz.19.00 – Rozgrzewka dla uczestników adidas Runners Piątki Praskiej
godz.19.10 – Przejście do stref startowych
godz.19.30 – Start adidas Runners Piątki Praskiej
godz.19.50 – Rozgrzewka dla uczestników adidas Półmaratonu Praskiego
godz. 20.05 – Przejście do stref startowych
godz. 20.25 – Start adidas Półmaratonu Praskiego dla osób poruszających się na wózkach
godz. 20.30 – Start adidas Półmaratonu Praskiego
godz. 00.30 – Zakończenie imprezy

Półmaraton Praski to największy biegu w Warszawie o nocnym charakterze, który wpisał się na stałe w kalendarz biegów ulicznych. Impreza odbywa się od 2014 roku, z przerwą w czasie pandemii (w latach 2014-2017 jako BMW Półmaraton Praski, w latach 2018-2019 sponsorem tytularnym była polska marka sportowa 4F). Tegoroczna pełna nazwa wydarzenia to 7. Nocny adidas Półmaraton Praski, a biegu towarzyszącego – adidas Runners Piątka Praska.

Wszelkie najnowsze informacje będziemy publikować tutaj.

Źródło: opracowano na podstawie: https://www.polmaratonpraski.pl/ fot. organizator

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Test butów New Balance 1080 v13: pozytywna ewolucja czy kłamstwo?

Najlepiej amortyzowane buty do biegania New Balance, wykonane z wyjątkowo lekkiej pianki Fresh Foam X. Dla biegaczy, którzy ważą powyżej 90 kg lub tych, którzy chcą miękkości, wygody i komfortu w czasie każdego biegu na twardym podłożu. Najnowsza odsłona 1080 v13 jest bardziej dynamiczna, co pozwala swobodnie przyspieszać i kręcić w nich szybsze czasy. But jest także lżejszy, a podeszwa inna – znacznie wyższa niż w poprzedniku, żeby bieganie było maksymalnie przyjemne. Jednak czy wszystkie te zmiany współgrają ze sobą? Czy jest tak, jak z reprezentacją Polski w piłce nożnej – zawodnicy w swoich klubach grają świetnie, ale zebrani w drużynę, radzą sobie gorzej niż kiepsko? (więcej…)