Półmaraton Praski. Łącznie ponad 12000 zawodników
Półmaraton Praski. Łącznie ponad 12 tys. zawodników. Kto wygra na trasie?

polecane

Półmaraton Praski. Łącznie ponad 12 tys. zawodników. Kto wygra na trasie?

Tomasz Wołoćko
30 sierpnia, 2019
Biegi

W najbliższą sobotę 31 sierpnia wystartują 6. Nocny 4F Półmaraton Praski i 4F Piątka Praska. 9 tysięcy biegaczy stanie na starcie biegu na 21 km, a około 3500 na krótszym dystansie. Tego dnia Praga stanie się biegową stolicą Polski. Pojawią się Szost, Giżyński, Jastrzębski, Brzeziński i inni, aby walczyć o zwycięstwo. Kto wygra na trasie?

Półmaraton Praski. Łącznie ponad 12000 zawodników

4F Półmaraton Praski i 4F Piątka Praska odbędą się na prawym brzegu Wisły. Bieg główny rozpocznie się o godz. 20:30, ze startem i metą na błoniach PGE Narodowego. Trasa 6. Nocnego 4F Półmaratonu Praskiego prowadzić będzie przez: al. Zieleniecką, dalej al. Waszyngtona, po czym fala biegaczy zaleje Saską Kępe, następnie z szerokich ulic Gocławia, zawodnicy w rytm muzyki i głośnego dopingu przebiegną jej ostatni odcinek – Wał Miedzeszyński, by w geście triumfu przekroczyć metę pod stadionem.

Półmaraton Praski. Łącznie ponad 12000 zawodników

Trasa jest szybka, płaska i atestowana, sprzyja więc biciu rekordów życiowych, a cel na rekord imprezy obrał sobie rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost, który jest także jednym z faworytów. Szost zamierza pobić dotychczasowy rekord Półmaratonu Praskiego – 1:03:32, należący do Marcina Chabowskiego. Półmaraton w stolicy ma być dla niego ostatecznym testem przed Wojskowymi Igrzyskami Sportowymi, które odbędą się w Wuhan w październiku.

Półmaraton Praski 2019

Szost ma jednak silną konkurencję, bo tegoroczna obsada Nocnego 4F Półmaratonu Praskiego zapowiada się bardzo ciekawie. Na trasie praskiej imprezy walczyć chce czołówka polskich długodystansowców: wicemistrz Polski w maratonie Mariusz Giżyński, Kamil Jastrzębski – młody i ambitny biegacz, triumfator zeszłorocznej edycji biegu oraz były mistrz Polski w maratonie – Błażej Brzeziński i jego żona Aleksandra Brzezińska – aktualna mistrzyni kraju na królewskim dystansie, a także Anna Łapińska – zwyciężczyni praskiego biegu z ubiegłego roku.

Półmaraton Praski 2019

Swój udział w Półmaraton Praski zapowiedzieli także trzykrotny mistrz świata w chodzie na 50 km – Robert Korzeniowski, Andrzej Radzikowski – pierwszy Polak, który zwyciężył w Spartathlonie, jednym z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie oraz Patrycja Berezowska – tegoroczna triumfatorka morderczego ultramaratonu w Dolinie Śmierci, a z numerem startowym 1916 na koszulce wybiegnie były bokser, medalista olimpijski, wieloletni zawodnik i trener w Legii Warszawa – Krzysztof Kosedowski.

Podczas Półmaraton Praski 2019 biegaczom towarzyszyć będzie i muzyka, i taniec. Jeszcze przed startem, na scenie w miasteczku biegowym wystąpią tancerze ze szkoły tańca Swing Avenue Dance School. A na trasie 4F Półmaratonu Praskiego będzie bardzo rytmicznie, a to wszystko za sprawą punktów z DJ’ami, zespołom muzycznym i bębniarzom, a także licznie zgromadzonej publiczności, która swoim dopingiem dodawać będzie energii wszystkim startującym. Specjalna strefa kibica marki Red Bull powstanie na Wybrzeżu Szczecińskim, przy moście Poniatowskiego, a podobne punkty szykują inni partnerzy biegu. Na mecie finiszerów przywitają muzyczne przeboje serwowane we współpracy z Radiem ZET.

6. Nocny 4F Półmaraton Praski i 4F Piątka Praska już pojutrze. To dobra okazja, abyśmy odświeżyli sobie plan…

Opublikowany przez Półmaraton Praski Czwartek, 29 sierpnia 2019

4F Piątka Praska, czyli bieg na 5 km. 3500 osób chcących zmierzyć się z krótszym dystansem z błoni PGE Narodowego wystartuje o godz. 19:30, czyli godzinę przed półmaratończykami. Trasa biegu ponownie będzie wiodła klimatycznymi fragmentami Pragi Północ, a meta zlokalizowana będzie vis a vis mety półmaratonu, w centrum miasteczka biegowego.

Półmaraton Praski 2019

Faworytami 4F Piątki Praskiej są Ewa Jagielska – triumfatorka ubiegłorocznej edycji biegu i była wielokrotna medalistka mistrzostw Polski na stadionie oraz w biegach ulicznych, Anna Szyszka – dwukrotna srebrna medalistka mistrzostw Polski w biegach długodystansowych oraz Izabela Parszczyńska, która zajęła 3. miejsce rok temu, a także Łukasz Parszczyński – zwycięzca biegu na 5 km sprzed dwóch lat.

Opublikowany przez Półmaraton Praski Środa, 21 sierpnia 2019

Na mecie 4F Półmaratonu Praskiego oraz towarzyszącej mu 4F Piątki Praskiej na finiszerów czekać będą wyjątkowe medale, wykonane specjalnie z myślą o nocnym biegu. Klasycznie okrągłe, z oryginalnym ażurowaniem i emaliowanym środkiem. Będzie na nich miejsce na wygrawerowanie wyniku, imienia, bądź specjalnej dedykacji, co będzie można zrobić specjalnej strefie GrawerZone, utworzonej w miasteczku biegowym przez firmę GrawerBus. Zlokalizowanych będzie w niej aż 8 maszyn grawerujących, tworząc pierwszą tak dużą strefę grawerowania w historii polskich biegów. Z kolei rewers medalu z zaznaczoną trasą pokryty został świecącą w nocy farbą fluorescencyjną.

Półmaraton Praski 2019 Warszawa

Nocny 4F Półmaraton Praski to jeden z największych biegów na dystansie 21,097 km w Polsce. I trudno się temu dziwić, bo wyjątkowy nocny charakter imprezy elektryzuje tysiące biegaczy. W ubiegłorocznej edycji udział wzięło 6714 osób, a kolejnych 2528 osiągnęło metę 4F Piątki Praskiej. Czy w tym roku wynik ten zostanie pobity? Wszystko wskazuje na to, że tak – do tej pory zarejestrowało się już 8000 uczestników. Chętnych do sprawdzenia swoich sił w praskich imprezach nie brakuje, a rejestracja trwawciąż jeszcze można zapisywać się do udziału, aby wakacje zakończyć na wielkiej biegowej imprezie.

6. Nocny 4F Półmaraton Praski i 4F Piątka Praska – plan imprezy:

🏃‍♂️ 19.00 – Rozgrzewka dla uczestników 4F Piątki Praskiej
🏃‍♂️ 19:10 – Przejście do stref startowych
🏃‍♂️ 19:30 – Start 4F Piątki Praskiej
🏃‍♂️ 19:50 – Rozgrzewka dla uczestników 4F Półmaratonu Praskiego
🏃‍♂️ 20.05 – Przejście do stref startowych
🏃‍♂️ 20:25 – Start 4F Półmaratonu Praskiego dla osób poruszających się na wózkach
🏃‍♂️ 20.30 – Start 4F Półmaratonu Praskiego
🏃‍♂️ 21.10 – Dekoracja zwycięzców 4F Piątki Praskiej
🏃‍♂️ 22:30 – Dekoracja zwycięzców 4F Półmaratonu Praskiego
🏃‍♂️ 22:45 – Dekoracja zwycięzców w kategorii osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach aktywnych z napędem bezpośrednim bez przystawki 4F Półmaratonu Praskiego
🏃‍♂️ 00:30 – Zakończenie 4F Półmaratonu Praskiego i 4F Piątki Praskiej

Źródło: informacja prasowa; + profil https://www.facebook.com/PolmaratonPraski/; fot. 4F Półmaraton Praski / organizator

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak mieć płaski brzuch? 5 zasad, które warto znać

Jak mieć płaski brzuch? Jakie produkty wyeliminować lub ograniczyć? Na jakie warzywa zwracać uwagę? Czy picie wody może pomóc? Przedstawiam 5 zasad, które warto znać, gdy chcemy mieć płaski brzuch. (więcej…)