Półmaraton Praski i Piątka Praska opanują ulice Warszawy
Półmaraton Praski i Piątka Praska opanują ulice Warszawy [TRASA, UTRUDNIENIA]

polecane

Półmaraton Praski i Piątka Praska opanują ulice Warszawy [TRASA, UTRUDNIENIA]

Tomasz Wołoćko
28 sierpnia, 2019
Biegi

Półmaraton Praski odbywa się od 2014 roku. Przez ten czas to wydarzenie sportowe na stałe zagościło w kalendarzu biegów masowych. Kolejna edycja wystartuje już w najbliższą sobotę – 31 sierpnia. O godzinie 19:30 na trasę wyruszą zawodnicy w ramach 4F Piątki Praskiej, a godzinę później rozpocznie się 6. Nocny 4F Półmaraton Praski.

Półmaraton Praski - trasa 2019

31 sierpnia 2019 r. odbędzie się 6. Nocny 4F Półmaraton Praski. O godz. 20.30 kilka tysięcy biegaczy znów wyruszy na szybką i płaską trasę, wiodącą głównymi arteriami stołecznej Pragi Południe. Dla osób biorących udział w biegu jest to sama przyjemność, natomiast dla mieszkańców Warszawy organizacja wydarzenia sportowego na ulicach miasta oznacza czasowe ograniczenia w ruchu, utrudnienia i korki. Jak wytyczono trasy obu biegów? Jakie ulice będą zablokowane?

Płaska trasa wytyczona tak, by sprzyjać dobrym wynikom i ustanawianiu rekordów życiowych, to już tradycja praskiej imprezy – największego biegu w Warszawie o nocnym charakterze. Jak prezentuje się trasa Półmaraton Praski? Otóż biegacze wyruszą z błoni PGE Narodowego z al. Zielenieckiej w kierunku kolorowo oświetlonej i dobrze nagłośnionej al. Waszyngtona, po czym skierują się do Saskiej Kępy, gdzie czekać będą na nich tłumy kibiców. Dalej szerokimi ulicami Gocławia, po których dostaną się w okolice Wału Miedzeszyńskiego. W tym miejscu na wszystkich zawodników czekać będą muzycy, którzy dodadzą otuchy biegaczom. Meta została usytuowana pod stadionem PGE Narodowy.

Półmaraton Praski - wybierasz półmaraton czy bieg na 5 km

Jak prezentuje się trasa krótszego biegu – 4F Piątki Praskiej? Trasa wieczornego biegu na 5 km jest doskonała tak na debiut, jak i na życiówkę. Zawodnicy ruszą 31 sierpnia o 19.30 z błoni PGE Narodowego w kierunku ul. Zamoyskiego (godzinę przed zawodnikami startującymi w ramach nocnego Półmaraton Praski). Później skręcą w ul. Jagiellońską, potem w ul. Stefana Okrzei, a następnie na Wybrzeże Szczecińskie w kierunku mostu Poniatowskiego. Na agrafce zawrócą, po to aby przebiec kawałek Wybrzeżem Szczecińskim, po czym skręcić w ul. Sokolą, która prowadzi do ul. Zamoyskiego oraz mety przy Dworcu Stadion.

Program imprezy
19.00 – Rozgrzewka dla uczestników 4F Piątki Praskiej
19:10 – Przejście do stref startowych
19:30 – Start 4F Piątki Praskiej
19:50 – Rozgrzewka dla uczestników 4F Półmaratonu Praskiego
20.05 – Przejście do stref startowych
20:25 – Start 4F Półmaratonu Praskiego dla osób poruszających się na wózkach
20.30 – Start 4F Półmaratonu Praskiego
21.10 – Dekoracja zwycięzców 4F Piątki Praskiej
22:30 – Dekoracja zwycięzców 4F Półmaratonu Praskiego
22:45 – Dekoracja zwycięzców w kategorii osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach aktywnych z napędem bezpośrednim bez przystawki 4F Półmaratonu Praskiego
00:30 – Zakończenie 4F Półmaratonu Praskiego i 4F Piątki Praskiej

Kto już odebrał pakiet? Jaki masz numer? ❤️

Opublikowany przez Półmaraton Praski Wtorek, 27 sierpnia 2019

Czy odebraliście już pakiet startowy?

☑ Czwartek: 12:00 – 20:00
☑ Piątek: 12:00 – 20:00
☑ Sobota: 9:00 – 17:00 (dla osób spoza Warszawy)

Źródło: https://www.polmaratonpraski.pl/; fot. 4F Półmaraton Praski / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Roztrenowanie w bieganiu. Co należy wiedzieć?

Roztrenowanie to celowa przerwa w bieganiu, która najczęściej odbywa się pomiędzy sezonami i pozwala na pełną regenerację ciała oraz umysłu. Jak prawidłowo wprowadzić roztrenowanie? Jak powinno wyglądać?  (więcej…)