Półmaraton Praski i Piątka Praska opanują ulice Warszawy
Półmaraton Praski i Piątka Praska opanują ulice Warszawy [TRASA, UTRUDNIENIA]

polecane

Półmaraton Praski i Piątka Praska opanują ulice Warszawy [TRASA, UTRUDNIENIA]

Tomasz Wołoćko
sierpień 28, 2019
Biegi

Półmaraton Praski odbywa się od 2014 roku. Przez ten czas to wydarzenie sportowe na stałe zagościło w kalendarzu biegów masowych. Kolejna edycja wystartuje już w najbliższą sobotę – 31 sierpnia. O godzinie 19:30 na trasę wyruszą zawodnicy w ramach 4F Piątki Praskiej, a godzinę później rozpocznie się 6. Nocny 4F Półmaraton Praski.

Półmaraton Praski - trasa 2019

31 sierpnia 2019 r. odbędzie się 6. Nocny 4F Półmaraton Praski. O godz. 20.30 kilka tysięcy biegaczy znów wyruszy na szybką i płaską trasę, wiodącą głównymi arteriami stołecznej Pragi Południe. Dla osób biorących udział w biegu jest to sama przyjemność, natomiast dla mieszkańców Warszawy organizacja wydarzenia sportowego na ulicach miasta oznacza czasowe ograniczenia w ruchu, utrudnienia i korki. Jak wytyczono trasy obu biegów? Jakie ulice będą zablokowane?

Płaska trasa wytyczona tak, by sprzyjać dobrym wynikom i ustanawianiu rekordów życiowych, to już tradycja praskiej imprezy – największego biegu w Warszawie o nocnym charakterze. Jak prezentuje się trasa Półmaraton Praski? Otóż biegacze wyruszą z błoni PGE Narodowego z al. Zielenieckiej w kierunku kolorowo oświetlonej i dobrze nagłośnionej al. Waszyngtona, po czym skierują się do Saskiej Kępy, gdzie czekać będą na nich tłumy kibiców. Dalej szerokimi ulicami Gocławia, po których dostaną się w okolice Wału Miedzeszyńskiego. W tym miejscu na wszystkich zawodników czekać będą muzycy, którzy dodadzą otuchy biegaczom. Meta została usytuowana pod stadionem PGE Narodowy.

Półmaraton Praski - wybierasz półmaraton czy bieg na 5 km

Jak prezentuje się trasa krótszego biegu – 4F Piątki Praskiej? Trasa wieczornego biegu na 5 km jest doskonała tak na debiut, jak i na życiówkę. Zawodnicy ruszą 31 sierpnia o 19.30 z błoni PGE Narodowego w kierunku ul. Zamoyskiego (godzinę przed zawodnikami startującymi w ramach nocnego Półmaraton Praski). Później skręcą w ul. Jagiellońską, potem w ul. Stefana Okrzei, a następnie na Wybrzeże Szczecińskie w kierunku mostu Poniatowskiego. Na agrafce zawrócą, po to aby przebiec kawałek Wybrzeżem Szczecińskim, po czym skręcić w ul. Sokolą, która prowadzi do ul. Zamoyskiego oraz mety przy Dworcu Stadion.

Program imprezy
19.00 – Rozgrzewka dla uczestników 4F Piątki Praskiej
19:10 – Przejście do stref startowych
19:30 – Start 4F Piątki Praskiej
19:50 – Rozgrzewka dla uczestników 4F Półmaratonu Praskiego
20.05 – Przejście do stref startowych
20:25 – Start 4F Półmaratonu Praskiego dla osób poruszających się na wózkach
20.30 – Start 4F Półmaratonu Praskiego
21.10 – Dekoracja zwycięzców 4F Piątki Praskiej
22:30 – Dekoracja zwycięzców 4F Półmaratonu Praskiego
22:45 – Dekoracja zwycięzców w kategorii osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach aktywnych z napędem bezpośrednim bez przystawki 4F Półmaratonu Praskiego
00:30 – Zakończenie 4F Półmaratonu Praskiego i 4F Piątki Praskiej

Kto już odebrał pakiet? Jaki masz numer? ❤️

Opublikowany przez Półmaraton Praski Wtorek, 27 sierpnia 2019

Czy odebraliście już pakiet startowy?

☑ Czwartek: 12:00 – 20:00
☑ Piątek: 12:00 – 20:00
☑ Sobota: 9:00 – 17:00 (dla osób spoza Warszawy)

Źródło: https://www.polmaratonpraski.pl/; fot. 4F Półmaraton Praski / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Softflask do biegania. Taki mały, a potrafi ugasić pragnienie [BIEGANIE W UPALNE DNI]

Softflask, czyli miękki bidon pozwala nawadniać organizm podczas aktywności fizycznej. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja ułatwia przyjmowanie płynów, zapobiega ich rozlewaniu oraz dopasowuje się do większości kieszeni plecaka czy kamizelki. Softflask jest idealny dla osób, które cenią proste, aczkolwiek funkcjonalne rozwiązania. (więcej…)