Półmaraton Praski 2018. Dziesięć tysięcy biegaczy w Warszawie!

polecane

Półmaraton Praski 2018. Dziesięć tysięcy biegaczy w Warszawie!

Kamil Nowak
Wrzesień 1, 2018
Aktualności

Półmaraton Praski 2018 wystartuje już za kilkanaście minut! Na ulicach Warszawy pojawi się prawie 10 tys. biegaczy startujących w dwóch biegach – 5. Wieczornego 4F Półmaratonu Praskiego i 4F Piątki Praskiej. Jak wygląda dokładny rozkład godzinowy? Od kiedy pojawiać się będą utrudniania w ruchu?

Półmaraton Praski 2018 start za kilkanaście minut!

Pierwszego dnia września ulice Warszawy zmienią się w szybką i płaską trasę dla biegaczy! W ramach tegorocznej edycji imprezy sportowej organizowanej pod nazwą Półmaraton Praski odbędą się 2 duże biegi – 5. Wieczorny 4F Półmaraton Praski i 4F Piątka Praska. To oznacza, że na ulicach Warszawy pojawią się czasowe utrudnienia w ruchu. Największe problemy dotyczyć będą dzielnic Mokotów, Praga Południe i Wola. Zawodnicy na pokonanie całej trasy, czyli 21 kilometrów i 97,5 metra mają 3 godziny regulaminowego czasu. Półmaratończycy ruszą spod Stadionu Narodowego przy al. Księcia Józefa Poniatowskiego.

Półmaraton Praski 2018. Już za kilka godzin start! [MAPA TRASY]

Półmaraton Praski to dwa biegi, więc utrudniania w ruchu rozłożą się w dłuższej perspektywie czasu. Rozgrzewka dla startujących na dystansie 5 kilometrów rozpocznie się już o godzinie 19:00, a to oznacza, że biegacze w okolicach startu będą gromadzić się już na około 90 minut przed zawodami. Jest to związane z przygotowaniem się do biegu, przeprowadzeniem rozgrzewki i ustawianiem w strefach startowych. Półmaraton Praski startuje o godzinie 20:30, więc przewiduje się, że zawodnicy zaczną docierać na błonia PGE Narodowego na 2 godziny przed startem. Dokładny program znajduje się poniżej.

Program 5.Wieczornego 4F Półmaratonu Praskiego i 4F Piątki Praskiej

19.00 – Rozgrzewka dla uczestników 4F Piątki Praskiej
19:10 – Przejście do stref startowych
19:30 – Start 4F Piątki Praskiej
19:50 – Rozgrzewka dla uczestników 4F Półmaratonu Praskiego
20.05 – Przejście do stref startowych
20:25 – Start 4F Półmaratonu Praskiego dla osób poruszających się na wózkach
20.30 – Start 4F Półmaratonu Praskiego
21.10 – Dekoracja zwycięzców 4F Piątki Praskiej
22:30 – Dekoracja zwycięzców 4F Półmaratonu Praskiego
22:45 – Dekoracja zwycięzców w kategorii osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach 4F Półmaratonu Praskiego
00:30 – Zakończenie 4F Półmaratonu Praskiego i 4F Piątki Praskiej

Kogo będzie można spotkać podczas tegorocznej edycji Półmaraton Praski 2018? Chociażby Mariusza Giżyńskiego – wicemistrza Polski w maratonie, który wcieli się w rolę pacemakera i poprowadzi wszystkich zawodników, którzy w sobotni wieczór będą chcieli złamać czas 1:20. Na mecie 5. edycji półmaratonu praskiego czekać będzie pamiątkowy medal – warunkiem jest ukończenie biegu w regulaminowym czasie 3 godzin. Na mecie 5. edycji Półmaraton Praski 2018 czekać będą także proteinowe batony GO ON firmy Sante. Jest to natychmiastowy zastrzyk energii zawierającej syrop glukozowy (nie: fruktozowy), a dodatkowo baton dostarczy inuliny – naturalnego prebiotyku, który sprzyja zachowaniu optymalnej flory bakteryjnej jelit. Batony GO ON proteinowe dostępne są w czterech różnych smakach: kakaowym, orzechowym, waniliowym i żurawinowym.

Niespodzianką, o której już pisaliśmy, jest towarzysząca biegaczom muzyka – od startu do mety. Będzie można posłuchać muzyki klubowej, rockowej i kultowych kawałków pop.

Pozostałe informacje o Półmaraton Praski 2018 znajdują się w tej części portalu.

Źródło: na podstawie 1, 2,; fot. BMW Półmaraton Praski / archiwum

Półmaraton Praski 2018, czyli szybkie bieganie wieczorową porą

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Turbo pisze:

    Cyba pogieło ich z tym blokowaniem nie da sie wyjsc z Gocławia o wyjechaniu nie wspomne.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Sen – czy jest dla nas ważny? Kilka istotnych spraw okiem dietetyka

Sen od dawna jest przedmiotem wielu badań. Uczonych często interesuje czas, w trakcie którego następuje pożądana regeneracja organizmu, ale także to, jakie skutki uboczne zachodzą, gdy zaniedbujemy ten proces. Ile czasu poświęcać na wypoczynek? Czy krótki sen może przyczynić się do wzrostu masy ciała? (więcej…)