Półmaraton Praski 2018. Dziesięć tysięcy biegaczy w Warszawie!

polecane

Półmaraton Praski 2018. Dziesięć tysięcy biegaczy w Warszawie!

Kamil Nowak
1 września, 2018
Aktualności

Półmaraton Praski 2018 wystartuje już za kilkanaście minut! Na ulicach Warszawy pojawi się prawie 10 tys. biegaczy startujących w dwóch biegach – 5. Wieczornego 4F Półmaratonu Praskiego i 4F Piątki Praskiej. Jak wygląda dokładny rozkład godzinowy? Od kiedy pojawiać się będą utrudniania w ruchu?

Półmaraton Praski 2018 start za kilkanaście minut!

Pierwszego dnia września ulice Warszawy zmienią się w szybką i płaską trasę dla biegaczy! W ramach tegorocznej edycji imprezy sportowej organizowanej pod nazwą Półmaraton Praski odbędą się 2 duże biegi – 5. Wieczorny 4F Półmaraton Praski i 4F Piątka Praska. To oznacza, że na ulicach Warszawy pojawią się czasowe utrudnienia w ruchu. Największe problemy dotyczyć będą dzielnic Mokotów, Praga Południe i Wola. Zawodnicy na pokonanie całej trasy, czyli 21 kilometrów i 97,5 metra mają 3 godziny regulaminowego czasu. Półmaratończycy ruszą spod Stadionu Narodowego przy al. Księcia Józefa Poniatowskiego.

Półmaraton Praski 2018. Już za kilka godzin start! [MAPA TRASY]

Półmaraton Praski to dwa biegi, więc utrudniania w ruchu rozłożą się w dłuższej perspektywie czasu. Rozgrzewka dla startujących na dystansie 5 kilometrów rozpocznie się już o godzinie 19:00, a to oznacza, że biegacze w okolicach startu będą gromadzić się już na około 90 minut przed zawodami. Jest to związane z przygotowaniem się do biegu, przeprowadzeniem rozgrzewki i ustawianiem w strefach startowych. Półmaraton Praski startuje o godzinie 20:30, więc przewiduje się, że zawodnicy zaczną docierać na błonia PGE Narodowego na 2 godziny przed startem. Dokładny program znajduje się poniżej.

Program 5.Wieczornego 4F Półmaratonu Praskiego i 4F Piątki Praskiej

19.00 – Rozgrzewka dla uczestników 4F Piątki Praskiej
19:10 – Przejście do stref startowych
19:30 – Start 4F Piątki Praskiej
19:50 – Rozgrzewka dla uczestników 4F Półmaratonu Praskiego
20.05 – Przejście do stref startowych
20:25 – Start 4F Półmaratonu Praskiego dla osób poruszających się na wózkach
20.30 – Start 4F Półmaratonu Praskiego
21.10 – Dekoracja zwycięzców 4F Piątki Praskiej
22:30 – Dekoracja zwycięzców 4F Półmaratonu Praskiego
22:45 – Dekoracja zwycięzców w kategorii osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach 4F Półmaratonu Praskiego
00:30 – Zakończenie 4F Półmaratonu Praskiego i 4F Piątki Praskiej

Kogo będzie można spotkać podczas tegorocznej edycji Półmaraton Praski 2018? Chociażby Mariusza Giżyńskiego – wicemistrza Polski w maratonie, który wcieli się w rolę pacemakera i poprowadzi wszystkich zawodników, którzy w sobotni wieczór będą chcieli złamać czas 1:20. Na mecie 5. edycji półmaratonu praskiego czekać będzie pamiątkowy medal – warunkiem jest ukończenie biegu w regulaminowym czasie 3 godzin. Na mecie 5. edycji Półmaraton Praski 2018 czekać będą także proteinowe batony GO ON firmy Sante. Jest to natychmiastowy zastrzyk energii zawierającej syrop glukozowy (nie: fruktozowy), a dodatkowo baton dostarczy inuliny – naturalnego prebiotyku, który sprzyja zachowaniu optymalnej flory bakteryjnej jelit. Batony GO ON proteinowe dostępne są w czterech różnych smakach: kakaowym, orzechowym, waniliowym i żurawinowym.

Niespodzianką, o której już pisaliśmy, jest towarzysząca biegaczom muzyka – od startu do mety. Będzie można posłuchać muzyki klubowej, rockowej i kultowych kawałków pop.

Pozostałe informacje o Półmaraton Praski 2018 znajdują się w tej części portalu.

Źródło: na podstawie 1, 2,; fot. BMW Półmaraton Praski / archiwum

Półmaraton Praski 2018, czyli szybkie bieganie wieczorową porą

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Turbo pisze:

    Cyba pogieło ich z tym blokowaniem nie da sie wyjsc z Gocławia o wyjechaniu nie wspomne.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Hoka Carbon X 3 – zacznij przygodę z płytką karbonową

Hoka Carbon X 3 to pierwsze buty do biegania z płytką karbonową, w jakich trenowałem. Buty z segmentu treningowo-startowych, na twarde nawierzchnie, zaprojektowane na szerokiej i stabilnej podeszwie, z komfortową amortyzacją – z uwagi na te cechy sądzę, że może być to dobra opcja dla osób, które chcą wejść w świat karbonu w obuwiu do biegania. Poniżej szczegółowo opisałem moje wrażenia – z jednej strony bardzo pozytywne, z drugiej zaś… sami przeczytajcie! (więcej…)