Już dziś Półmaraton Praski 2018 [JAK DOTRZEĆ DO MIASTECZKA BIEGACZA]

polecane

Już dziś Półmaraton Praski 2018 [JAK DOTRZEĆ DO MIASTECZKA BIEGACZA]

Kamil Nowak
1 września, 2018
Aktualności

Start 4F Półmaraton Praski 2018 odbędzie się o godzinie 20:30. Zawodnicy wybiegną ze specjalnie przygotowanego miasteczka biegowego zlokalizowanego na oświetlonych błoniach PGE Narodowego. Jak dotrzeć na miejsce? Jakim tramwajem, autobusem, pociągiem?

Półmaraton Praski 2018 – start o 20:30

Trasa 5. Wieczornego 4F Półmaratonu Praskiego wiedzie od miasteczka biegowego, skąd zawodnicy wybiegną w kierunku ul. Grochowskiej. Na rondzie Wiatraczna skręcą w al. Waszyngtona, następnie czeka klimatyczna Saską Kępą (ul. Francuską i Zwycięzców), po czym ulicami Saską i Egipską skręcą na Gocław. Przebiegną m.in. obok jeziora Balaton, po czym ul. gen. Fieldorfa wbiegną na Wał Miedzeszyński. Po nawrotce na wysokości ul. Kadetów szeroką i płaską prostą do Wybrzeża Szczecińskiego. Ostatnie kilometry zawodnicy biorący udział w Półmaratonie Praskim ponownie pojawią się na warszawskiej Pradze.

Półmaraton Praski 2018 – miasteczko biegowe znajduje się na błoniach PGE Narodowego

W związku ze zmianami w organizacji w ruchu po prawej stronie Wisły w dniu 1 września 2018 r. (dzień startu Półmaraton Praski 2018) wszystkich zawodników zachęca się do korzystania z transportu publicznego. Do miasteczka 4F Półmaraton Praski oraz 4F Piątka Praska usytuowanego przy PGE Narodowym (Stadionie Narodowym) można się dostać:

  • metrem, które kursuje co 15 minut, a w soboty ma wydłużone godziny kursowania,
  • SKM,
  • Kolejami Mazowieckimi,
  • tramwajem lub autobusem.
  • Rozkład jazdy linii metra M1 i M2 znajduje się na stronie http://www.ztm.waw.pl/?c=80&l=1
  • Na stacji Stadion Narodowy zatrzymują się pociągi SKM S1 i S2. Rozkład jazdy jest na stronie http://www.ztm.waw.pl/?c=81&l=1
  • Na stacji Warszawa Stadion zatrzymują się także pociągi Kolei Mazowieckich R1, R2, R3, R7, R8. Ich ostatnie odjazdy ze stacji Stadion Narodowy są przed północą. Dokładne godziny kursowania tych można sprawdzić na stronie http://www.mazowieckie.com.pl

Do błoni PGE Narodowego można dotrzeć tramwajem lub autobusem. W pobliżu zatrzymują się:

  • tramwaje: 3, 6, 7, 9, 22, 24, 25, 26
  • autobusy: 100, 102, 111, 117, 123, 125, 135, 138, 146, 147, 158, 166, 507, 509, 517, 521, N02, N03, N21, N22, N24, N71, N72

Organizator Półmaraton Praski 2018 zachęca, aby w przypadku potrzeby zasięgnięcia dodatkowych informacji o sposobach dojazdu do miasteczka biegacz skorzystać ze strony Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie: http://wyszukiwarka.ztm.waw.pl

Ponadto na stronie organizatora publikowane są wszelkie aktualne dane dotyczące komunikacji w związku z 4F Półmaratonem Praskim oraz 4F Piątką Praską.

Pozostałe informacje redakcyjne publikujemy w specjalnym dziale portalu. Wszystkim startującym za chwilę zawodnikom życzymy dobrego czasu na mecie! Powodzenia!

Źródło: na podstawie 1, 2.; fot. BMW Półmaraton Praski / archiwum

Półmaraton Praski 2018. Już za kilka godzin start! [MAPA TRASY]

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

HOKA Clifton 9, czyli jak szanować portfel biegacza

HOKA Clifton 9 to jeden z flagowych modeli butów do biegania marki HOKA. Dzięki wyjątkowym cechom i podeszwie wykonanej w technologii Meta-rocker gwarantuje nie tylko płynny krok, ale także stabilny i komfortowy bieg na twardych nawierzchniach. To buty stworzone z myślą o komforcie na utwardzonej nawierzchni, zarówno podczas codziennych treningów, jak i bardzo długich biegów. Ich mocną stroną jest wszechstronność. Gdy biegacz poszukuje tylko jednej, uniwersalnej pary butów biegowych, warto rozważyć kupno HOKA Clifton 9. Polecam przeczytać całą recenzją i obejrzeć test w formie wideo. (więcej…)