Półmaraton Praski 2018. Już za kilka godzin start! [MAPA TRASY]

polecane

Półmaraton Praski 2018. Już za kilka godzin start! [MAPA TRASY]

Kamil Nowak
31 sierpnia, 2018
Aktualności

Pierwszego dnia września ulicami Warszawy przebiegnie prawie 10 tys. biegaczy w ramach 5. Wieczornego 4F Półmaratonu Praskiego. Szybka i płaska trasa przysłuży się zawodnikom, którzy chcą walczyć o życiówkę na dystansie półmaratonu. Z kolei mieszkańców i podróżnych czekają czasowe utrudnienia w ruchu.

Półmaraton Praski 2018 – trasa biegu głównego

4F Półmaraton Praski 2018 wystartuje już w najbliższą sobotę o godzinie 20:30. Zawodnicy wyruszą ze specjalnie przygotowanej strefy startowej na oświetlonych błoniach PGE Narodowego. Trasa jest atestowana i wytyczona arteriami prawobrzeżnej Warszawy tak, by sprzyjać dobrym wynikom. Biegacze ruszą ul. Grochowską, później na rondzie Wiatraczna skręt w al. Waszyngtona, następnie klimatyczna Saska Kępa (ul. Francuską i Zwycięzców), po czym ulicami Saską i Egipską udadzą się na Gocław. Przebiegną m.in. obok jeziora Balaton, po czym ul. gen. Fieldorfa na Wał Miedzeszyński. Po nawrotce na wysokości ul. Kadetów szeroką i płaską prostą do Wybrzeża Szczecińskiego. Ostatnie kilometry trasy 4F Półmaraton Praski to ponownie wyjątkowe klimaty warszawskiej Pragi, m.in. ul. Zamoyskiego. Meta oraz miasteczko biegowe będą zlokalizowane na błoniach PGE Narodowego. Tam też biegacze będą mogli wypocząć po zmaganiach na trasie.

Pisaliśmy już, że zawodnikom startującym podczas półmaratonu będzie towarzyszyć muzyka od startu do mety, w specjalnie przygotowanym miejscach rozbrzmiewać będzie muzyka na żywo. To nie tylko uprzyjemni ten wieczór, ale też pozwoli na chwilę odprężyć się biegaczom.

Półmaraton Praski 2018. Prawie 10 tys. biegaczy na ulicach Warszawy

Wielkim smaczkiem podczas 4F Półmaraton Praski 2018 jest występ Mariusza Giżyńskiego – wicemistrza Polski w maratonie, a równocześnie najlepszego polskiego maratończyka minionych mistrzostw Europy w Berlinie. Tym razem Mariusz podczas 4F Półmaraton Praski 2018 wystartuje w roli pacemakera i ma zamiar wspierać wszystkich tych, którzy w sobotni wieczór będą chcieli złamać czas 1:20. Wszyscy zawodnicy, którzy w regulaminowym czasie dotrą na linię mety otrzymają pamiątkowy medal.

Pozostałe informacje o Półmaraton Praski 2018 znajdują się w tej części portalu.

Autor: Kamil Nowak, oprac. na podstawie; fot. BMW Półmaraton Praski

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Grzymała pisze:

    Porąbało was z tym blokowaniem mieszkam na Gocławiu i nie da sie przejsc nigdzie o wyjechaniu nic nie mówie już .

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Plan treningowy pod bieganie: opinie biegaczy

Czy znaleziony w internecie plan treningowy pod bieganie będzie dobry dla każdego biegacza? Czy taki plan treningowy, który ktoś ułożył patrząc jedynie na własne doświadczenie, a nie na nasze predyspozycje, aktualną sprawność fizyczną czy możliwości regeneracyjne, to dobre rozwiązanie? (więcej…)