Półmaraton Praski 2018. Już za kilka godzin start! [MAPA TRASY]

polecane

Półmaraton Praski 2018. Już za kilka godzin start! [MAPA TRASY]

Kamil Nowak
Sierpień 31, 2018
Aktualności

Pierwszego dnia września ulicami Warszawy przebiegnie prawie 10 tys. biegaczy w ramach 5. Wieczornego 4F Półmaratonu Praskiego. Szybka i płaska trasa przysłuży się zawodnikom, którzy chcą walczyć o życiówkę na dystansie półmaratonu. Z kolei mieszkańców i podróżnych czekają czasowe utrudnienia w ruchu.

Półmaraton Praski 2018 – trasa biegu głównego

4F Półmaraton Praski 2018 wystartuje już w najbliższą sobotę o godzinie 20:30. Zawodnicy wyruszą ze specjalnie przygotowanej strefy startowej na oświetlonych błoniach PGE Narodowego. Trasa jest atestowana i wytyczona arteriami prawobrzeżnej Warszawy tak, by sprzyjać dobrym wynikom. Biegacze ruszą ul. Grochowską, później na rondzie Wiatraczna skręt w al. Waszyngtona, następnie klimatyczna Saska Kępa (ul. Francuską i Zwycięzców), po czym ulicami Saską i Egipską udadzą się na Gocław. Przebiegną m.in. obok jeziora Balaton, po czym ul. gen. Fieldorfa na Wał Miedzeszyński. Po nawrotce na wysokości ul. Kadetów szeroką i płaską prostą do Wybrzeża Szczecińskiego. Ostatnie kilometry trasy 4F Półmaraton Praski to ponownie wyjątkowe klimaty warszawskiej Pragi, m.in. ul. Zamoyskiego. Meta oraz miasteczko biegowe będą zlokalizowane na błoniach PGE Narodowego. Tam też biegacze będą mogli wypocząć po zmaganiach na trasie.

Pisaliśmy już, że zawodnikom startującym podczas półmaratonu będzie towarzyszyć muzyka od startu do mety, w specjalnie przygotowanym miejscach rozbrzmiewać będzie muzyka na żywo. To nie tylko uprzyjemni ten wieczór, ale też pozwoli na chwilę odprężyć się biegaczom.

Półmaraton Praski 2018. Prawie 10 tys. biegaczy na ulicach Warszawy

Wielkim smaczkiem podczas 4F Półmaraton Praski 2018 jest występ Mariusza Giżyńskiego – wicemistrza Polski w maratonie, a równocześnie najlepszego polskiego maratończyka minionych mistrzostw Europy w Berlinie. Tym razem Mariusz podczas 4F Półmaraton Praski 2018 wystartuje w roli pacemakera i ma zamiar wspierać wszystkich tych, którzy w sobotni wieczór będą chcieli złamać czas 1:20. Wszyscy zawodnicy, którzy w regulaminowym czasie dotrą na linię mety otrzymają pamiątkowy medal.

Pozostałe informacje o Półmaraton Praski 2018 znajdują się w tej części portalu.

Autor: Kamil Nowak, oprac. na podstawie; fot. BMW Półmaraton Praski

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Grzymała pisze:

    Porąbało was z tym blokowaniem mieszkam na Gocławiu i nie da sie przejsc nigdzie o wyjechaniu nic nie mówie już .

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak zacząć biegać?

Dość łatwo jest zacząć biegać, ale ciężej pozostać w tym sporcie. Z tego poradnika dowiesz się, jak zacząć biegać, abyś cieszył się z każdego kolejnego kilometra, a przy tym nie nabawił się kontuzji przez którą uznasz, że ten sport nie jest dla Ciebie. Bieganie jest dla wszystkich, jedynie trzeba poznać, z czym to się je. (więcej…)