Polar M460 – mały licznik rowerowy z GPS

polecane

Polar M460 – mały licznik rowerowy z GPS

Kamil Nowak
2 maja, 2017
Aktualności

Polar M460 to kompaktowych rozmiarów licznik rowerowy z funkcjami GPS, Polar Smart Coaching, Strava Live Segments, a także z możliwością współpracy z wybranymi sensorami mocy. Wyposażony w wiele praktycznych funkcji rowerowych, które przydadzą się podczas jazdy szosowej, jak i górskiej. Co jeszcze potrafi licznik Polar M460?

Polar M460 wyposażony został w Polar Smart Coaching, a to oznacza dostęp do testu ortostatycznego, fitness testu, rezultatów treningowych, inteligentnego przeliczania spalonych kalorii, obciążeń treningowych, a także stanu regeneracji. Funkcje dobrze znane są miłośnikom urządzeń marki Polar, ponieważ dostarczają szeregu cennych informacji treningowych, jak i potreningowych. A jeśli potrzebujemy danych o tętnie, to po sparowaniu licznika np. z najnowszą opaską Polar H10 będziemy mogli odkryć, jak bardzo zaangażowane w trening jest nasze serce.

Zobacz pełną recenzję licznika Polar M460

Polar M460 – kompaktowy licznik rowerowy GPS – recenzja

Warto zapamiętać, że kupując to urządzenie będziemy mogli sparować je z wybranymi sensorami mocy. Pełna lista dostępnych sensorów znajduje się na stronie Polar.

Komputer rowerowy posiada wbudowany moduł GPS, a to oznacza, że otrzymujemy dostęp do danych o prędkości, dystansie i trasie o wysokiej dokładności, a zintegrowany barometr zapewnia precyzyjne funkcje określania aktualnej wysokości. Licznik rowerowy obsługuje inteligentne powiadomienia umożliwiając stały kontakt ze światem i bieżącymi informacjami.

Wybierając komputer rowerowy Polar M460 otrzymamy bezpłatny 60-dniowy dostęp do segmentów Strava Live Segments. Jest to funkcja serwisu Strava.com, dzięki której możemy w czasie rzeczywistym prowadzić rywalizację z innymi sportowcami, a po zakończonym wyścigu zapoznać się z uzyskanym wynikiem. Aby aktywować dostęp do segmentów Strava należy zarejestrować Polar M460 w platformie Polar Flow i poczekać na e-mail z instrukcją autoryzacji konta. Kolejną ciekawą informacją dla fanów kolarstwa jest to, że licznik jest kompatybilny również z inną, cenioną i rozbudowaną platformą treningową – TrainingPeaks.

Licznik Polar M460 jest rozwinięciem popularnego modelu Polar M450, który został wzbogacony o kilka ciekawych możliwości. Pozostawiono identyczny wymiar ekranu 34,65 x 34,65 mm, grubość 14,0 mm (z uchwytem 19,4 mm), a także klasą wodoodporności IPX7. M460 jest odchudzony o 1 gram od swojego poprzednika (M450 ma masę 51 g), nowy produkt osiągnie 50 g. Został dodatkowo wyposażony w przednią lampkę LED. Z tym licznikiem możemy trenować nawet do 16 godzin z włączoną rejestracją GPS i tętna sprawiając, że jest to urządzenie idealne na długi trening czy spokojne wycieczki rowerowe.

Cena licznika Polar M460 to 180 Euro, czyli po przeliczeniu według aktualnego kursu wynosi 960 zł brutto. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży od 5 maja 2017 roku. Kilka miesięcy temu testowaliśmy znakomity licznik Polar V650 – zobacz jego test. Jeśli chcecie podzielić się swoją opinią o licznikach marki Polar – zostawcie poniżej komentarz – za wszystkie z góry dziękujemy.

Informacja prasowa / opracowanie red. / zdjęcia są własnością firmy Polar 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak oddychać w trakcie biegu – ustami czy nosem?

Do oddychania podczas biegu wybrać usta czy nos – odwieczny dylemat, który urósł wśród biegaczy do rangi problemu. Oddychanie w trakcie biegu odgrywa kluczową rolę w osiągnięciu maksymalnej wydajności, komfortu oraz ogólnego samopoczucia. Wybór między oddychaniem przez usta a przez nos wpływa na dostarczanie tlenu do organizmu oraz regulację tempa i intensywności wysiłku. Warto dowiedzieć się, który sposób oddychania jest najlepszy i jakie ćwiczenia można wykonywać, aby poprawić swoje umiejętności oddychania podczas biegu. Jak oddychać w trakcie biegu – ustami czy nosem? (więcej…)