Polar Grit X opinie
Polar Grit X – pierwsze wrażenia

polecane

Polar Grit X – pierwsze wrażenia

Kamil Nowak
23 kwietnia, 2020
Aktualności

Polar Grit X to najnowszy sprzęt fińskiego producenta. Jest to zegarek sportowy, który łączy w sobie dotychczasowe cenione funkcje Polar z absolutnymi nowościami. Jestem zadowolony z pierwszych chwil spędzonych z tym produktem.

Polar Grit X opinie

Jeszcze nie czas na pełne podsumowanie, bo zegarek posiadam od kilku godzin, ale napiszę o tym, co już zaobserwowałem. Po pierwsze, konfiguracja startowa podczas której tworzymy nasz profil w zegarku przebiega błyskawicznie. Podłączyłem zegarek Polar Grit X za pomocą kabla do laptopa, sprzęt od razu wykrył nowe urządzenie i rozpoczęła się procedura synchronizacji. Wszystko przebiegło gładko.

Polar Grit X opinie

Po drugie, zegarek już gotowy do noszenia w szybki sposób udało mi się sparować z telefonem. Przeszedłem standardową procedurę funkcjonującą w środowisku Polar – nic trudnego. Mój Xiaomi z Androidem polubili się od razu z zegarkiem Polar Grit X. Synchronizacja z aplikacją Polar Flow przebiegła sprawnie. Wszystko zadziałało tak jak trzeba.

Polar Grit X test

Po trzecie, menu zegarka zostało przyjemnie zaprojektowane (jest identyczne jak w serii Polar Vantage). Intuicyjnie, proste w obsłudze, praktycznie po kilku minutach już wszystko wiadomo. Dotykowy, kolorowy ekran działa przyjaźnie i szybko reaguje. W domowych warunkach jest czytelny i łatwo jest zapoznać się z informacjami czy komunikatami serwowanymi na nadgarstek. Nie wychodziłem z nim jeszcze na zewnątrz, aby sprawdzić czytelność wyświetlacza w pełnym słońcu.

Polar Grit X opinie

Po czwarte, sprzęt dobrze leży na nadgarstku. Urządzenie ładnie się prezentuje. Posiada konstrukcję, która spełnia amerykański standard wojskowy (MIL-STD-810G), czyli cały zegarek został stworzony, by sprostać najtrudniejszym warunkom. Niezwykle zaawansowany zegarek, w którym znajdziemy naprawdę wiele opcji i funkcji zamknięty został w lekkiej, małej bryle. Mój testowy egzemplarz ma masę 65 gram. Dla mnie bomba, bo praktycznie nie czuję jego na nadgarstku.

Nie biegałem jeszcze z nim, nie sprawdzałem dokładności GPS ani jakości pomiarów tętna. Tymi parametrami będę się zajmować w kolejnych dniach. Oczywiście za kilka tygodni napiszę pełne podsumowanie i końcowe wnioski z użytkowania tego zegarka. Warto więc śledzić portal, stronę na Facebooku oraz kanał na YouTube. Za kilka dni na kanale pojawi się wideo z pierwszymi wnioskami.

Polar Grit X opinie

Polar Grit X został wyposażony w następujące funkcje treningowe i Smart Coaching:
● Polar Precision Prime: umożliwia monitorowanie tętna bezpośrednio z nadgarstka za pomocą unikalnej, multisensorycznej technologii;
● FitSpark: wskazówki treningowe FitSpark zapewnią optymalne przygotowanie do treningów w terenie dzięki gotowym propozycjom treningowym, dostosowanym do aktualnego stanu regeneracji, kondycji, z uwzględnieniem historii treningów;
● Nightly Recharge: automatycznie monitoruje nocną regenerację i wskazuje jak organizm użytkownika odpoczął po treningu i codziennych obowiązkach poprzedniego dnia. Funkcja dostarcza spersonalizowanych porad, dotyczących treningów, snu oraz poziomu energii. Nightly Recharge pomaga dokonywać optymalnych wyborów w codziennym życiu, aby utrzymać dobre samopoczucie i osiągać cele treningowe;
● Training Load Pro: pozwala zapobiegać przetrenowaniu i niedotrenowaniu, monitorując, w jaki sposób każda sesja treningowa obciąża różne układy organizmu, tym samym pomagając zwiększyć efektywność treningów. Training Load Pro zapewnia kompleksowe monitorowanie obciążeń treningowych, uwzględniając obciążenia układu krążeniowo-oddechowego, mięśni oraz obciążenia odczuwanego przez użytkownika;
● Sleep Plus Stages: umożliwia monitorowanie faz i jakości snu;
● Moc biegowa: unikalny pomiar mocy biegowej bezpośrednio z zegarka pomaga w monitorowaniu pracy mięśni podczas treningu biegowego. Moc biegowa jest kluczem do pomiaru intensywności treningu biegowego, umożliwiając osiągnięcie idealnej intensywności biegu za każdym razem;
● Polar Flow: platforma internetowa i aplikacja mobilna to miejsce, w którym można analizować wyniki i planować kolejne treningi.

Przypomnę jeszcze jego cenę. Polar Grit X jest już w sprzedaży na stronie www.polar.com/pl/grit-x – cena wynosi (tylko) 1939 zł.

Jeśli macie jakieś pytania, wątpliwości piszcie śmiało pod tym artykułem lub na naszym Forum Wsparcia w kategorii Elektronika.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. Slawcio pisze:

  Czy w tym modelu tak jak w VV jest możliwość łapania okrążeń przez stuknięcie w ekran?

  1. Kamil Nowak pisze:

   Tak. Zegarek Polar Grit X posiada taką funkcję. Jest ona dokładnie opisana w instrukcji: Stuknij ekran zdecydowanie dwoma palcami, aby zapisać okrążenie podczas sesji treningowej. Należy zauważyć, że funkcja stuknięcia nie jest funkcją ekranu dotykowego.

 2. Clannad pisze:

  A czym tak naprawdę różni się do VV – pytam bardziej w kwestii funkcji nie tego ze jest bardziej wytrzymały. Bo miałem zamiar kupić VV a teraz wprowadzają nowy. No i chyba najważniejsze – wyświetlacz Też jest taki słaby jak w VV?

 3. Mariusz pisze:

  WItam czy jest możliwe płaceniem zegarkiem /??

  1. Kamil Nowak pisze:

   Cześć. Niestety Polar Grit X takiej funkcji nie posiada. Tak, wiem – szkoda. Ja też taką opcję chciałbym 😉

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

adidas 4DFWD – tak mi się spodobały, że mam już dwie pary

adidas 4DFWD – takich butów do biegania na rynku jeszcze nie było. Pomijając zagadnienia technologiczne, materiały i sposób ich produkcji, konstrukcję czy nieziemski design, pozostaje najważniejsze – buty oferują nieporównywalne z innym obuwiem dla biegaczy doznania w trakcie treningu. I właśnie o doznaniach będzie poniższa recenzja. Dla jakich sportowców adidas 4DFWD będą odpowiednie? Czy dopracowano każdy aspekt tych butów? (więcej…)