Polar A370 – znajdź równowagę pomiędzy sportem a odpoczynkiem

polecane

Polar A370 – znajdź równowagę pomiędzy sportem a odpoczynkiem

Kamil Nowak
28 maja, 2017
Aktualności

Polar A370 jest poręczną opaską fitness, która pozwala na monitorowanie ruchu użytkownika, śledzenie wartości jego tętna, jakości snu, spalonych kalorii, a także oferuje inteligentne powiadomienia z telefonu. Produkt jest następcą znanej już od dawna opaski Polar A360, która swoją premierę miała w 2015 roku. Co nowego otrzymamy po zakupie A370?

Można wręcz krzyknąć: nareszcie! Polar właśnie poszerzył ofertę opasek fitness i zaprezentował najnowszą odsłonę wiekowego modelu A360. Poprzednią wersję doskonale znamy, ponieważ testowaliśmy ten sprzęt w grudniu 2015.

Pełna recenzja tego produktu znajduje się tutaj:

Polar A370 – sport, pomiar tętna i analiza snu – recenzja

Ciekawy produkt, który oferuje dobrej jakości pomiar tętna na nadgarstku, prosty wygląd i świetnie sprawdzający się dotykowy ekran. Najnowsza opaska Polar A370 wnosi kilka nowości. Po pierwsze wprowadzono monitorowanie tętna 24/7, co w praktyce oznacza, iż A370 pokaże najniższe i najwyższe wartości tętna, a także, jak zmienia się tętno na przestrzeni dnia. Opaska będzie zapisywać dane do platformy Polar Flow i za pomocą tego serwisu lub aplikacji instalowanej na smartfon otrzymamy możliwość sprawdzenia na wykresie danych dotyczących wartości tętna – również podczas snu.

Rozwinięciem tematu analizy snu jest wyposażenie opaski A370 w funkcję Polar Sleep Plus – zaawansowanego rozwiązania, które analizuje i śledzi sen. Śpiąc z opaską Polar A370 otrzymamy zwrotnie dane dotyczące snu oraz szczegółową jego analizę: czas snu i przebudzenia. Dlaczego znajomość tych parametrów jest istotna? Długość i jakość snu bezpośrednio wpływa na nasz organizm. Wysypiając się mamy więcej energii na trening, naukę i pracę. Jesteśmy wypoczęci i pełni wigoru. Zaniedbując sen skazujemy się na przemęczenie, które najczęściej wpływa na pogorszenie nastroju. W tym kontekście Polar A370 wygrywa, umożliwiając czuwanie nad wypoczynkiem użytkownika i informacjami o czasie poświęconym na sen.

Dzięki zastosowaniu optycznego czujnika tętna opaska Polar A370 zapewnia dostęp do ważnych informacji treningowych tj. utrzymanie intensywności ćwiczeń na pożądanym poziome, śledzenie parametrów tętna, precyzyjne określanie spalonych kalorii i stref tętna. To nie wszystko.

Polar A370 nie posiada wbudowanej anteny GPS, ale może współpracować ze sparowanym smartfonem. Połączenie urządzeń zapewni użytkownikowi dostęp do danych dotyczących tempa poruszania się i przebytego dystansu. Bez telefonu A370 będzie podawać orientacyjne wartości na podstawie ruchów nadgarstka.

Polar A370 wspiera inteligentne powiadomienia z telefonu, dlatego bezpośrednio na jego ekran będziemy otrzymywać wiadomości o przychodzących połączeniach, wydarzeniach w mediach społecznościowych, czy informacjach zapisanych w kalendarzu. Opaskę będzie można kupić w cenie około 900 złotych (200 Euro). Na stronie producenta można już składać zamówienia.

Informacja prasowa / opracowanie red. / zdjęcia są własnością marki Polar

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Adidas Ultraboost 19, czy warto je kupić?

Adidas Ultraboost 19, czyli zapomnijcie wszystko to, co znacie z wcześniejszych modeli Ultraboost. Najnowsza odsłona zaskoczy nie tylko fanów marki Adidas, ale z pewnością przyciągnie do tego grona nowych wielbicieli. O to jestem w stanie założyć się z każdym biegaczem trenującym na twardych nawierzchniach. Sam stałem się takim przykładem. (więcej…)