Poland Business Run 8 września [WIDEO i ZDJĘCIA]
Poland Business Run wyzwala energię pomagania [WIDEO i ZDJĘCIA]

polecane

Poland Business Run wyzwala energię pomagania [WIDEO i ZDJĘCIA]

Tomasz Wołoćko
Wrzesień 8, 2019
Biegi

Świat biznesu wsparł potrzebujących w ramach projektu Poland Business Run. W dniu 8 września w 9 miastach Polski wystartowało ponad 29 tys. zawodników, którzy chcieli pomóc beneficjentom wyjątkowego wydarzenia.

Poland Business Run 8 września [WIDEO i ZDJĘCIA]

W niedzielę, 8 września, o godzinie 10:30 jednocześnie w 9 miastach Polski (Kraków, Poznań, Katowice, Łódź, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Lublin, Rzeszów) wystartował biegowy festiwal pomagania – Poland Business Run. Tym razem wzięło w nim udział ponad 29 tys. osób, czyli o 5,5 tys. więcej niż rok temu.

Wrocław Business Run 2019 – start zawodników we Wrocławiu

To, co odróżnia ten bieg od innych, to rywalizacja drużyn w wyjątkowym celu, czyli wsparcie beneficjentów w 10 miastach w Polsce (pierwszy bieg w 2019 roku odbył się już w Szczyrku). Zgodnie z nazwą przedsięwzięcia w skład drużyn wchodzą głównie pracownicy firm, urzędów czy innych organizacji. Poland Business Run pozwala na połączenie dobroczynności ze sportem. Dzięki środkom z zapisów drużyn, biegi co roku pomagają osobom z dysfunkcjami narządów ruchu, w tym po amputacjach.

Poland Business Run 8 września [WIDEO i ZDJĘCIA]

Od początku istnienia projektu wsparcie otrzymało już ponad 450 beneficjentów. W 2019 r. Fundacja Poland Business Run dofinansuje protezy kończyn i rehabilitację co najmniej kilkunastu osobom z całego kraju. W zeszłym roku Fundacji udało się zebrać rekordową kwotę prawie 1,8 mln złotych.

Reszta materiałów z dnia startu znajduje się tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/poland-business-run/

Poland Business Run 8 września [WIDEO i ZDJĘCIA]

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

„Nowoczesny Trening Funkcjonalny”, książka dla osób chcących unikać kontuzji (ale nie tylko)

Wielu sportowców będących na początku przygody z aktywnością fizyczną ma liczne wątpliwości dotyczące tego, jak ćwiczyć, jak wykonywać rozgrzewkę czy, jak się regenerować. Książka "Nowoczesny Trening Funkcjonalny" Michaela Boyla porusza wszystkie istotne dla prawidłowego treningu kwestie. Dlaczego każdy biegacz powinien ją posiadać i przynajmniej raz przeczytać? (więcej…)