Poland Business Run 8 września [WIDEO i ZDJĘCIA]
Poland Business Run wyzwala energię pomagania [WIDEO i ZDJĘCIA]

polecane

Poland Business Run wyzwala energię pomagania [WIDEO i ZDJĘCIA]

Tomasz Wołoćko
8 września, 2019
Biegi

Świat biznesu wsparł potrzebujących w ramach projektu Poland Business Run. W dniu 8 września w 9 miastach Polski wystartowało ponad 29 tys. zawodników, którzy chcieli pomóc beneficjentom wyjątkowego wydarzenia.

Poland Business Run 8 września [WIDEO i ZDJĘCIA]

W niedzielę, 8 września, o godzinie 10:30 jednocześnie w 9 miastach Polski (Kraków, Poznań, Katowice, Łódź, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Lublin, Rzeszów) wystartował biegowy festiwal pomagania – Poland Business Run. Tym razem wzięło w nim udział ponad 29 tys. osób, czyli o 5,5 tys. więcej niż rok temu.

Wrocław Business Run 2019 – start zawodników we Wrocławiu

To, co odróżnia ten bieg od innych, to rywalizacja drużyn w wyjątkowym celu, czyli wsparcie beneficjentów w 10 miastach w Polsce (pierwszy bieg w 2019 roku odbył się już w Szczyrku). Zgodnie z nazwą przedsięwzięcia w skład drużyn wchodzą głównie pracownicy firm, urzędów czy innych organizacji. Poland Business Run pozwala na połączenie dobroczynności ze sportem. Dzięki środkom z zapisów drużyn, biegi co roku pomagają osobom z dysfunkcjami narządów ruchu, w tym po amputacjach.

Poland Business Run 8 września [WIDEO i ZDJĘCIA]

Od początku istnienia projektu wsparcie otrzymało już ponad 450 beneficjentów. W 2019 r. Fundacja Poland Business Run dofinansuje protezy kończyn i rehabilitację co najmniej kilkunastu osobom z całego kraju. W zeszłym roku Fundacji udało się zebrać rekordową kwotę prawie 1,8 mln złotych.

Reszta materiałów z dnia startu znajduje się tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/poland-business-run/

Poland Business Run 8 września [WIDEO i ZDJĘCIA]

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Tylko nie izotonik. Na zawodach pij wodę

Dlaczego lepiej jest wybrać poczciwą wodę, niż wypić marnej jakości izotonik, który otrzymamy na zawodach? Nie będzie to naukowy artykuł o różnicach wynikających ze składu poszczególnych izotoników - w konfrontacji z wodą, ale luźna dygresja, płynąca z problemów żołądkowych biegaczy, jak również kwestią ekonomiczną leżącą po stronie producentów tych napojów.  (więcej…)