Poland Business Run 2019
Poland Business Run 2019. Dla kogo pobiegnie polski biznes?

polecane

Poland Business Run 2019. Dla kogo pobiegnie polski biznes?

Tomasz Wołoćko
23 lipca, 2019
Biegi

Pomaganie przez bieganie to już tradycja. 8 września rusza ósma edycja charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run. 9 miast, ponad 26 tys. uczestników i kilkudziesięciu podopiecznych Fundacji. Kim są tegoroczni beneficjenci biegu?

Poland Business Run 2019

Fundacja Poland Business Run od lat wspiera osoby z niepełnosprawnością ruchową, które urodziły się z dysfunkcjami narządów ruchu lub utraciły sprawność w wyniku choroby czy wypadku. Od początku istnienia charytatywna sztafeta pozwoliła “postawić na nogi” ponad 450 beneficjentów z całej Polski. W większości są to osoby po amputacji kończyn, których liczba w naszym kraju, w przeciwieństwie do innych europejskich państw, nadal rośnie.

Poland Business Run 2019

Pełnosprawni w sporcie? Godziny treningów, litry wylanego potu, marzenie o występach w reprezentacji Polski i… proteza nogi. To historia łącząca aż dwóch beneficjentów tegorocznej sztafety. 22-letni Robert, dla którego pobiegnie Wrocław Business Run 2019, urodził się z wrodzonym brakiem lewej kości udowej. Mimo to od dziecka uprawia sport. W reprezentacji Polski sekcji siatkówki na siedząco brał udział w mistrzostwach Europy i świata. Aktualnie z sukcesami trenuje także kajakarstwo indywidualne.

Z kolei 37-letni Piotr, beneficjent Poznań Business Run 2019, w 2004 r. uległ wypadkowi komunikacyjnemu i przeszedł amputację lewej nogi na wysokości uda, po której długo dochodził do siebie. Sport pomógł mu w powrocie do zdrowia i sprawności. Aktualnie trenuje rzuty lekkoatletyczne w kadrze Polski. Jego celem jest występ w mistrzostwach świata oraz paraolimpiadzie, a marzeniem zostanie trenerem lekkoatletyki.

Sukcesy Roberta i Piotra uzależnione są nie tylko od ciężkiej pracy i motywacji, bo tej im nie brakuje. Potrzebne są jeszcze nowe, kosztowne protezy, które pozwolą wygodnie się poruszać i realizować kolejne sportowe plany.

Męczące leczenie i ciągła niepewność, co będzie dalej. Kolejna diagnoza, załamanie, ale też niegasnąca wiara, że wszystko skończy się dobrze. O tym, czym jest walka z chorobą nowotworową, przekonała się beneficjentka Warszawa Business Run 2019 – Joanna, która przez ponad 10 lat starała się ją pokonać. Ostatecznie pod koniec 2018 r. przeszła amputację nogi, ale wygrała szansę na dalsze życie. Jej marzeniem jest jak najszybszy powrót do sprawności, żeby móc znowu pracować i pomagać innym. Chce z powrotem być aktywną mamą – pływać, chodzić na górskie wycieczki i jeździć na rowerze. Uda się to tylko dzięki protezie i cennym godzinom rehabilitacji.

Poland Business Run 2019

Wśród beneficjentów Poland Business Run nie brakuje także dzieci. Oliwer to radosny sześciolatek. Wszędzie go pełno – biega, skacze i bawi się. Stara się, by nie przeszkadzał mu brak prawego przedramienia i dłoni, bez których się urodził. Od września rozpoczyna naukę w pierwszej klasie. Kolorowa, indywidualnie dopasowana proteza przywodząca na myśl bohaterów bajek o robotach czy superbohaterach, na pewno pomoże przełamać pierwsze lody w szkole. Po nową kończynę Oliwera pobiegnie 4 tys. uczestników sztafety Katowice Business Run 2019. Z kolei Oskar ma 10 lat i w wyniku choroby stracił nogę. Uwielbia być aktywny i jeździć na rowerze. Marzenia o jego nowej protezie pomogą spełnić biegacze Lublin Business Run 2019.

To tylko kilka z kilkudziesięciu osób, dla których pobiegnie Poland Business Run 2019. Do każdej z nich Fundacja podchodzi indywidualnie, zapewniając dofinansowanie protez, rehabilitacji czy cennych konsultacji psychologicznych.

Zarejestruj drużynę i pomóż! W zeszłym roku Fundacji udało się zebrać rekordową kwotę prawie 1,8 mln złotych. Ile środków uda się zgromadzić tym razem, zależy od mobilizacji biegaczy, którzy wystartują 8 września w 9 miastach Polski. Jest ich już 26 tysięcy!

By do nich dołączyć, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę, zapisać się online i uiścić opłatę startową. Każdy biegacz ma do pokonania przyjazny dystans ok. 4 km. Rejestracja wciąż trwa w Rzeszowie, Lublinie, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi oraz Szczyrku, gdzie 24 sierpnia po raz pierwszy pobiegnie charytatywna sztafeta górska.

Źródło: informacja prasowa; fot. Poland Business Run / organizator

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Słuchawki bezprzewodowe o otwartej konstrukcji. 3 ciekawe modele dla biegaczy!

Witaj w erze dźwięku, gdzie swoboda i klarowność stają się nowymi imperatywami. Wyobraź sobie trening, podczas którego możesz cieszyć się krystalicznej jakości dziękiem muzyki, który otacza ciebie niczym delikatna mgła i zachwycać się każdym niuansem melodyjnej symfonii. Będziesz jednak bezpieczny, ponieważ dźwięki środowiska zewnętrznego będą docierać do uszu i pozwolą zachować czujność, gdy tego potrzebujesz. To właśnie w tym magicznym świcie rządzą słuchawki bezprzewodowe o otwartej konstrukcji marki Soundcore. W tej podróży przez świat dźwięków, zapomnij o granicach i zanurz się w nieskrępowanej muzyce otaczającej ciebie podczas treningu ze wszystkich stron. Czy jesteś gotowy na tę niezwykłą podróż?  (więcej…)