Poland Business Run to charytatywny bieg
Poland Business Run 2019. Tegoroczna edycja pobije wszelkie rekordy!

polecane

Poland Business Run 2019. Tegoroczna edycja pobije wszelkie rekordy!

Tomasz Wołoćko
Wrzesień 4, 2019
Aktualności

Poland Business Run to charytatywny bieg, który pomaga na ogromną skalę. Już w najbliższą niedzielę 8 września o godzinie 10:00 jednocześnie w 9 miastach Polski rozpocznie się to fenomenalne wydarzenie. Mówi się, że wystartuje ponad 29 tysięcy zawodników, czyli o 5,5 tysiąca więcej niż rok temu. Jakie miasta wezmą udział w tej inicjatywie?

Poland Business Run to charytatywny bieg

Chęć pomocy innym, przyjazna atmosfera, zdrowa rywalizacja, a jednocześnie integracja pracowników wewnątrz drużyn sprawiają, że liczba uczestników Poland Business Run z każdą edycją rośnie. Najwięcej, bo aż 7,5 tys. biegaczy stanie na starcie w Krakowie. W Poznaniu, Katowicach i Warszawie pobiegnie po 4 tys. osób, we Wrocławiu 3,5 tys., a w Łodzi 3 tys. Nieco mniej zawodników wystartuje w sztafetach w Gdańsku, Lublinie oraz Rzeszowie.

Tak wyglądał Rzeszów Business Run 2018 😉

W bieżącym roku zapisy przeszły wszelkie oczekiwania, ponieważ osób, które chcą pomagać jest już prawie 30 tysięcy! W skali kraju zgłosiło się aż 29210 biegaczy, którzy już 8 września wystartują w 9 lokalizacjach w Polsce. To pokazuje, jak ogromnym zainteresowaniem cieszy się charytatywna sztafeta i chęć pomagania osobom po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową.

Poznań Business Run 2018

Pobiegną nie tylko zespoły z dużych międzynarodowych korporacji, ale także pracownicy lokalnych przedsiębiorstw, magistratów, sportowcy, aktorzy i ludzie kultury. Wśród Ambasadorów biegu są w tym roku Euzebiusz Smolarek, Mateusz Mika, Dawid Woliński, Robert Kupisz, Maurycy Popiel, Mateusz Janicki, Rafał Sonik, Adrianna Palka, Adam Czerwiński, Marcin Zacharzewski, Hiroaki Murakami, Kabaret Smile, Tomasz Osmulski oraz drużyna Śląsk Wrocław.

Łódź Business Run 2018

W tym roku do Poland Business Run dołączyli też trenerzy Fitness Tour, którzy poprowadzą rozgrzewki przed startem we wszystkich miastach. Są wśród nich rozpoznawalne twarze polskiej branży fitness, których profile w mediach społecznościowych obserwują dziesiątki tysięcy osób, m.in. Agata Dąbrowska (@fitbyagata), Małgorzata Mączyńska (@maczfit), Dawid Krakowiak (@krakowiak_team), Natalia Gacka-Dressler (@nataliagacka), Joanna Majewska (@majewska_asia).

Wrocław Business Run 2018

W każdym z miast 5-osobowe drużyny wystartują punktualnie o godzinie 10:30. Wszyscy zawodnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 3,8 km. Około 12:30 odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Na teren imprezy organizatorzy zapraszają mieszkańców miast, nie tylko osoby, które biorą udziału w biegu – na miejscu zaplanowano atrakcje dla dorosłych i dzieci.

Nasza redakcja odwiedzi Wrocław! Do zobaczenia już 8 września!

Pozostałe newsy o biegu są tutaj. Szczególnej uwadze polecam ten news, który kierowany jest do Kapitanów drużyn.

Opracowano na podstawie: https://polandbusinessrun.pl/; fot. Poland Business Run / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

8 książek, które warto przeczytać będąc biegaczem

Książki są doskonałym źródłem fachowej wiedzy. Taka mądrość jest potrzebna osobom, które są głodne sportowych sukcesów, ale jednocześnie stawiają na zrównoważony trening, odpowiednią regenerację czy zbilansowaną dietę. Przygotowaliśmy listę obowiązkowych książek, które warto przeczytać, aby cieszyć się aktywnością fizyczną przez długie lata. (więcej…)