Poland Business Run to charytatywny bieg
Poland Business Run 2019. Tegoroczna edycja pobije wszelkie rekordy!

polecane

Poland Business Run 2019. Tegoroczna edycja pobije wszelkie rekordy!

Tomasz Wołoćko
4 września, 2019
Aktualności

Poland Business Run to charytatywny bieg, który pomaga na ogromną skalę. Już w najbliższą niedzielę 8 września o godzinie 10:00 jednocześnie w 9 miastach Polski rozpocznie się to fenomenalne wydarzenie. Mówi się, że wystartuje ponad 29 tysięcy zawodników, czyli o 5,5 tysiąca więcej niż rok temu. Jakie miasta wezmą udział w tej inicjatywie?

Poland Business Run to charytatywny bieg

Chęć pomocy innym, przyjazna atmosfera, zdrowa rywalizacja, a jednocześnie integracja pracowników wewnątrz drużyn sprawiają, że liczba uczestników Poland Business Run z każdą edycją rośnie. Najwięcej, bo aż 7,5 tys. biegaczy stanie na starcie w Krakowie. W Poznaniu, Katowicach i Warszawie pobiegnie po 4 tys. osób, we Wrocławiu 3,5 tys., a w Łodzi 3 tys. Nieco mniej zawodników wystartuje w sztafetach w Gdańsku, Lublinie oraz Rzeszowie.

Tak wyglądał Rzeszów Business Run 2018 😉

W bieżącym roku zapisy przeszły wszelkie oczekiwania, ponieważ osób, które chcą pomagać jest już prawie 30 tysięcy! W skali kraju zgłosiło się aż 29210 biegaczy, którzy już 8 września wystartują w 9 lokalizacjach w Polsce. To pokazuje, jak ogromnym zainteresowaniem cieszy się charytatywna sztafeta i chęć pomagania osobom po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową.

Poznań Business Run 2018

Pobiegną nie tylko zespoły z dużych międzynarodowych korporacji, ale także pracownicy lokalnych przedsiębiorstw, magistratów, sportowcy, aktorzy i ludzie kultury. Wśród Ambasadorów biegu są w tym roku Euzebiusz Smolarek, Mateusz Mika, Dawid Woliński, Robert Kupisz, Maurycy Popiel, Mateusz Janicki, Rafał Sonik, Adrianna Palka, Adam Czerwiński, Marcin Zacharzewski, Hiroaki Murakami, Kabaret Smile, Tomasz Osmulski oraz drużyna Śląsk Wrocław.

Łódź Business Run 2018

W tym roku do Poland Business Run dołączyli też trenerzy Fitness Tour, którzy poprowadzą rozgrzewki przed startem we wszystkich miastach. Są wśród nich rozpoznawalne twarze polskiej branży fitness, których profile w mediach społecznościowych obserwują dziesiątki tysięcy osób, m.in. Agata Dąbrowska (@fitbyagata), Małgorzata Mączyńska (@maczfit), Dawid Krakowiak (@krakowiak_team), Natalia Gacka-Dressler (@nataliagacka), Joanna Majewska (@majewska_asia).

Wrocław Business Run 2018

W każdym z miast 5-osobowe drużyny wystartują punktualnie o godzinie 10:30. Wszyscy zawodnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 3,8 km. Około 12:30 odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Na teren imprezy organizatorzy zapraszają mieszkańców miast, nie tylko osoby, które biorą udziału w biegu – na miejscu zaplanowano atrakcje dla dorosłych i dzieci.

Nasza redakcja odwiedzi Wrocław! Do zobaczenia już 8 września!

Pozostałe newsy o biegu są tutaj. Szczególnej uwadze polecam ten news, który kierowany jest do Kapitanów drużyn.

Opracowano na podstawie: https://polandbusinessrun.pl/; fot. Poland Business Run / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Czy bieganie przez 30 min ma sens?

Bieganie nie jest sportem dla bogatych elit. Zacząć może każdy – wystarczą motywacja, wiedza, odpowiednie buty do biegania i odzież treningowa. W tym artykule przyjrzymy się wynikom badań naukowych dotyczących efektów biegania przez 30 min dziennie oraz omówimy korzyści zdrowotne, jakie płyną z tej aktywności. Czy bieganie 30 min daje jakieś efekty? Czy tak krótki trening ma sens? (więcej…)