PKO Poznań Maraton 20 października trasa
PKO Poznań Maraton startuje 20 października! [TRASA, UTRUDNIENIA]

polecane

PKO Poznań Maraton startuje 20 października! [TRASA, UTRUDNIENIA]

Tomasz Wołoćko
19 października, 2019
Aktualności

W weekend (19-20 października) startuje jubileuszowy 20. PKO Poznań Maraton! Do stolicy Wielkopolski zjedzie prawie 7000 zawodników, którzy będą mieli do pokonania trasę liczącą 42,195 km poprowadzoną ulicami Poznania. Start głównego biegu zaplanowano na godzinę 9:00. Co z utrudnieniami w ruchu? Jaka jest trasa maratonu?

20 października PKO Poznań Maraton utrudnienia w ruchu

Jubileuszowy 20. PKO Poznań Maraton będzie wyjątkowy! Nowa trasa z mniejszą ilością zakrętów, bez długich podbiegów oraz tak poprowadzona, aby uczestnicy mieli w zasięgu wzroku ciekawe rejony Poznania. Tradycyjny start z ulicy Grunwaldzkiej o godzinie 9:00. Na mecie na wszystkich zawodników, którzy zmieszczą się w regulaminowym czasie 6 godzin czekać będzie pamiątkowy medal. Najszybsi na trasie otrzymają wysokie nagrody finansowe – za pierwsze miejsce OPEN w kategorii mężczyzn, jak i kobiet czeka po 20 tys. złotych. Drugie miejsce premiowane jest nagrodą w wysokości 12 tys. złotych, zaś najniższy stopień podium nagradzany jest kwotą 8000 złotych. Premiowane są także kolejne miejsce.

20. PKO Poznań Maraton 2019 trasa

W niedzielę, 20 października odbędzie się bieg główny, czyli 20. PKO Poznań Maraton. W zawodach weźmie udział około 7000 zawodników – tyle przyjęto zgłoszeń. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę liczącą 42 km i 195 m, od ul. Grunwaldzkiej do mety na Placu Marka (teren Międzynarodowych Targów Poznańskich). Pierwsze utrudnienia w ruchu wystrzelą w niedzielę 20 października przed godziną 5:00. W tym czasie odpowiednie służby będą zabezpieczać rejony startu oraz mety maratonu. Im bliżej godziny 9:00, tym coraz więcej utrudnień w ruchu. Godzinę przed starem cała trasa zostanie zamknięta dla ruchu kołowego. Utrudnienia w ruchu nie ominą również ZTM Poznań, czyli komunikacji autobusowej i tramwajowej. Zaplanowano wiele objazdów oraz czasowe wstrzymania kursowania niektórych linii.

20. PKO Poznań Maraton trasa

Jak jest trasa 20. PKO Poznań Maraton 2019? Zawodnicy wystartują z ul. Grunwaldzkiej, później będą się poruszać po: Bułgarska do Polska/Dąbrowskiego, Św. Wawrzyńca do Niestachowskiej, Niestachowska, Warmińska, Małopolska, Park Sołacki, Małopolska, Al. Wielkopolska, Nowowiejskiego, Solna, Solna/Małe Garbary, Estkowskiego, Wyszyńskiego, Rondo Śródka, Warszawska do Krańcowej, Krańcowa, Malta (dookoła), Baraniaka, Dymka, Szwajcarska, Kurlandzka, Kurlandzka/Żegrze.

PKO Poznań Maraton 2019 trasa

Następnie biegacze skierują się w lewo do Ronda Żegrze, Żegrze, Rondo Żegrze, Hetmańska (do Arciszewskiego), Arciszewskiego, Ściegiennego, Taczanowskiego, Jugosłowiańska do ulicy Grunwaldzkiej skąd skierują się na Placu Marka, gdzie zlokalizowana została meta trasy liczącej 42 km i 195 m – jest to teren Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wideo – trasa 20. PKO Poznań Maraton 2019:

Trasa 20. PKO Poznań Maratonu jest także jubileuszowa, ponieważ wyprowadzono w niej kilka interesujących zmian. Zawodnicy gładko powinni poradzić sobie z odcinkiem na ul. Świętego Wawrzyńca. W poprzednich edycjach maratonu trasa wiodła w przeciwną stronę, co wiązało się z wymagającym i długim podbiegiem przypadającym na 35 km, a więc na 7 km przed metą. W 2019 roku jest całkowicie inaczej, bo na ul. św. Wawrzyńca przebiega 12 km nowej trasy, na którym uczestnicy będą zbiegać w dół, zamiast wykonywać podbieg. Im dalej, tym ciekawiej, ponieważ biegacze odwiedzą Maltę! Do 2011 roku Jezioro Maltańskie było centrum Poznań Maraton. To tutaj zaczęła się jego historia. W 2019 roku śmiałkowie pobiegną wzdłuż Jeziora Maltańskiego okrążając je w całości. Dodatkowo trasę przeprojektowano w ten sposób, aby skomponować ją z mniejszej liczby zakrętów.

Rozkład obowiązujący na dzień 20 października podczas 20. PKO Poznań Maraton:

✅godz. 7:00–16:00 Targi Poznań Sport Expo (MTP, hala nr 3)
✅godz. 8:30 Ceremonia otwarcia
✅godz. 8:50 Start zawodników na wózkach
godz. 9:00 Start 20. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza
✅ok. 10:05 Finisz pierwszych zawodników na wózkach i dekoracje zwycięzców
✅ok. 11:05 Finisz pierwszych biegaczy i dekoracje zwycięzców
✅godz. 15:15 Zakończenie biegu

Najnowsze informacje o Poznań Maraton są tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/maraton-poznan/

Źródło: https://marathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/program/; Foto Adam Ciereszko (dwa pierwsze)

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Plan treningowy pod start na 10 km

Profesjonalny plan treningowy na 10 km to już prawie połowa sukcesu. Zwróciliśmy się z prośbą do Jacka Sobasa - znanego biegacza i szkoleniowca o przedstawienie swojego planu treningowego, który realizował w trakcie przygotowań do startu na 10 km.  (więcej…)