8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton zapisy
PKO Półmaraton Wrocław 2020. Imponujące tempo zapisów!

polecane

PKO Półmaraton Wrocław 2020. Imponujące tempo zapisów!

Tomasz Wołoćko
2 stycznia, 2020
Biegi

Zgodnie z wrocławską tradycją, zapisy do 8. edycji PKO Nocny Wrocław Półmaraton zostały otwarte w noc sylwestrową, dokładnie o północy. W ciągu pierwszych 24 godzin nabywców znalazło aż 7000 pakietów startowych – ponad połowa z przewidzianych 13000! Oznacza to, że średnio niemal 300 osób otrzymywało numer startowy co godzinę.

Nocny Półmaraton Wrocław 2020

Nocny Półmaraton Wrocław zawsze imponował tempem zapisów. W roku 2018 rekordowe tempo sprzedaży numerów wynosiło 5000 miejsc podczas pierwszej doby zapisów. W ciągu pierwszych 24 godzin 2020 roku rozeszło się aż o 2000 pakietów startowych więcej! Zapisy na 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton 2019 zostały zakończone w dniu 17 stycznia 2019 roku, czyli po 17 dniach od uruchomienia możliwości zgłaszania chęci uczestnictwa w wydarzeniu. Czy tegoroczne zapisy zakończą się szybciej? Wszystko na to wskazuje!

– Jak co roku serdecznie dziękujemy za okazane nam zaufanie! Tak ogromne zainteresowanie naszą imprezą to ogromny zaszczyt – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor biegu. Cieszy nas również fakt, że z każdą kolejną edycją półmaratonu, tempo sprzedaży jest coraz większe. […] Jeśli numery startowe będą rozchodzić się ze zbliżoną prędkością w kolejnych dniach, za kilka dni wszystkie mogą znaleźć nabywców – dlatego zachęcamy biegaczy do jak najszybszego podejmowania decyzji o starcie w 8. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie. Za moment może być już za późno, by zapewnić sobie taką możliwość – dodaje dyrektor Gęstwa.

8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton odbędzie się 20 czerwca 2020. Zawodnicy wystartują ze Stadionu Olimpijskiego o 22:00, w tym samym miejscu przekroczą także linię mety.

Trasa biegu zostanie wytyczona między innym przez wnętrze Hali Stulecia, a zawodników czeka w środku niemała niespodzianka. Do tego, podobnie jak w minionych latach, przy trasie zostaną ustawione punkty z nagłośnieniem – czerwcowy półmaraton odbędzie się w rockowej stylistyce.

Zapisy do udziału w 8. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie dostępne są pod adresem www.pol.wroclawmaraton.pl, po kliknięciu w „ZAPISY” na stronie głównej. Numery startowe nadawane są po wypełnieniu formularza i dokonaniu opłaty startowej.

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Półmaraton oczami najlepszych biegaczy. Poradnik.

Półmaraton to wymagający dystans, ale nie tak męczący jak maraton. Jednak, gdy podchodzisz ambitnie do biegu i chcesz wypracować dobry czas, należy solidnie przygotować się do tego startu. Jak ćwiczyć do półmaratonu i na co zwracać uwagę? Na to pytanie odpowiedzieli doświadczeni biegacze.  (więcej…)