PKO Bydgoski Festiwal Biegowy 2016

polecane

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy 2016

Kamil Nowak
21 maja, 2016
Biegi

Już 22 maja 2016 odbędzie się pierwsza edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego. To zupełnie nowa inicjatywa biegowa w stolicy polskiej lekkiej atletyki. Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami o biegach podczas PKO Bydgoski Festiwal Biegowy 2016.

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

Źródło: PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

W ramach PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego odbędą się:

  • Bieg na 10 km
  • Półmaraton
  • Biegi dla dzieci i młodzieży oraz animacje sportowe
  • Rolkarska „Dziesiątka”

Oprócz rywalizacji indywidualnej, zawodnicy będą mogli zmagać się w dodatkowych klasyfikacjach zespołowych i sztafecie maratońskiej. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy to wydarzenie nie tylko dla doświadczonych zawodników, ale przede wszystkim dla amatorów ruchu i zdrowego stylu życia.

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

Źródło: PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

Dzięki zróżnicowanym dystansom i wielu kategoriom wiekowym, każdy może posmakować rywalizacji i dobrej zabawy gwarantowanej na trasach Festiwalu. Ważnym wyróżnikiem wydarzenia jest niezwykle szybka i innowacyjna trasa zawodów. Na długości jednej, 10-kilometrowej pętli znajdują się tylko cztery zakręty, a całość jest poprowadzona szerokimi, asfaltowymi ulicami. Z jej przebiegu ucieszą się także kierowcy, ponieważ organizacja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego w nieznacznym stopniu zmieni sposób organizacji ruchu w mieście.

Kolejnym istotnym elementem PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego będą Targi Sportowe, na których swoją ofertę zaprezentują producenci i dystrybutorzy sprzętu rekreacyjnego i sportowego.

Start, meta i Targi Sportowe będą zlokalizowane na terenie Stadionu Zawisza w Bydgoszczy.

Informacja prasowa / opracowanie redakcyjne / więcej na pkobydgoskifestiwalbiegowy.pl

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Czy maska antysmogowa chroni biegacza? Test półmaski 3M Aura 9322+

Jakość powietrza to dziś jeden z najbardziej palących problemów cywilizacyjnych, a wszelkie zabiegi mające na celu walkę z zanieczyszczeniami stanowią wyzwanie dla współczesnego świata. Sportowcy niezaprzestający treningów w okresie grzewczym mogą chronić zdrowie stosując maski antysmogowe. Jednym z takich produktów jest półmaska filtrująca 3M Aura 9322+. Czy jest to sprzęt komfortowy w noszeniu i sprawdza się podczas aktywności fizycznej? O wszystkich zaletach jak i wadach opowiemy podczas poniższego testu. (więcej…)