bieganieuskrzydla.pl

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy 2016

Maj 21, 2016

Już 22 maja 2016 odbędzie się pierwsza edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego. To zupełnie nowa inicjatywa biegowa w stolicy polskiej lekkiej atletyki. Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami o biegach podczas PKO Bydgoski Festiwal Biegowy 2016.

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

Źródło: PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

 

W ramach PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego odbędą się:

  • Bieg na 10 km
  • Półmaraton
  • Biegi dla dzieci i młodzieży oraz animacje sportowe
  • Rolkarska „Dziesiątka”

 

Oprócz rywalizacji indywidualnej, zawodnicy będą mogli zmagać się w dodatkowych klasyfikacjach zespołowych i sztafecie maratońskiej. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy to wydarzenie nie tylko dla doświadczonych zawodników, ale przede wszystkim dla amatorów ruchu i zdrowego stylu życia.

 

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

Źródło: PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

 

Dzięki zróżnicowanym dystansom i wielu kategoriom wiekowym, każdy może posmakować rywalizacji i dobrej zabawy gwarantowanej na trasach Festiwalu. Ważnym wyróżnikiem wydarzenia jest niezwykle szybka i innowacyjna trasa zawodów. Na długości jednej, 10-kilometrowej pętli znajdują się tylko cztery zakręty, a całość jest poprowadzona szerokimi, asfaltowymi ulicami. Z jej przebiegu ucieszą się także kierowcy, ponieważ organizacja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego w nieznacznym stopniu zmieni sposób organizacji ruchu w mieście.

 

Kolejnym istotnym elementem PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego będą Targi Sportowe, na których swoją ofertę zaprezentują producenci i dystrybutorzy sprzętu rekreacyjnego i sportowego.

 

Start, meta i Targi Sportowe będą zlokalizowane na terenie Stadionu Zawisza w Bydgoszczy.

 

Informacja prasowa / opracowanie redakcyjne / więcej na pkobydgoskifestiwalbiegowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Zegarek TomTom Runner 2 Cardio + Music – recenzja

Muzyka wprost z zegarka i do tego pomiar tętna z nadgarstka? Tak! TomTom Runner 2 Cardio + Music, to odpowiedź na potrzeby rynku. TomTom za sprawą tego produktu nieźle namieszał w segmencie zegarków mierzących aktywność sportową. Jaki jest naprawdę ten zegarek, dowiecie się z naszej recenzji. (więcej…)