Phoenix Kids Półmaraton 2023
Phoenix Kids Półmaraton! Dystanse od 100 do 800 m czekają na najmłodszych

polecane

Phoenix Kids Półmaraton! Dystanse od 100 do 800 m czekają na najmłodszych

Tomasz Wołoćko
23 lutego, 2023
Biegi

Dystanse od 100 do 800 metrów czekają na najmłodszych zawodników, którzy w przeddzień poznańskiego „dorosłego” półmaratonu wystartują w coraz dynamiczniej rozwijającej się imprezie biegowej dla dzieci.

Phoenix Kids Półmaraton 2023

Uczestników w wieku od 1 do 12 lat można już rejestrować poprzez formularz online dostępny na stronie 15. Poznań Półmaratonu. Przez metę zlokalizowaną na placu Św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w sobotę 15 kwietnia może przebiec łącznie aż 900 dzieci.

– Tak duży limit to nasza odpowiedź na rosnące zainteresowanie i frekwencję z poprzednich edycji imprezy – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 15. Poznań Półmaratonu. – Cieszy nas, że poznański półmaraton w coraz większym stopniu angażuje całe rodziny. Dzięki temu rośnie nam nowe pokolenie biegaczy.

Phoenix Kids Półmaraton 2023

W liczbie 900 uczestników Phoenix Kids Półmaratonu zostały ustanowione mniejsze limity dla poszczególnych grup wiekowych. Dla najmłodszych jest to 200 zawodników w jednym biegu (dystanse 100, 200 i 400 m), a dla dzieci urodzonych w roku 2014 i starszych (dystanse 500 i 800 m) limit zgłoszeń wynosi 150. Zapisy drogą internetową potrwają do 13 kwietnia. W przypadku wolnych miejsc 14 i 15 kwietnia będzie możliwość osobistego zapisania dziecka w biurze 15. Poznań Półmaratonu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Koszt udziału to 25 zł brutto.

Po raz drugi sponsorem tytularnym biegów dla dzieci jest Fundacja PHO3NIX, która stawia sobie za cel wspieranie sportowych pasji dzieci i młodzieży.

Regulamin zawodów oraz więcej informacji: www.halfmarathon.poznan.pl

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; fot. Adam Ciereszko 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jaka powinna być kurtka do biegania? [WIDEO]

Kurtka do biegania, czyli na co zwracać uwagę, gdy taki produkt będziemy chcieli kupić oraz jakie fizyczne właściwości powinna ona posiadać. Idealny temat dla tych osób, które nie przerywają treningów w okresie od jesieni do zimy oraz potrzebują lekkiej, ale pancernej ochrony przed deszczem, śniegiem czy wiatrem! (więcej…)