Paweł Ochal i Olga Ochal zwycięzcami AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2016

polecane

Paweł Ochal i Olga Ochal zwycięzcami AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2016

Kamil Nowak
21 października, 2016
Biegi

Trzecia edycja AmberExpo Półmaraton Gdańsk, która odbyła się w niedzielę 16 października, przyciągnęła niemal 4000 biegaczek i biegaczy. Paweł Ochal i Olga Ochal zwycięzcami AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2016. Zobacz wyniki. 

AmberExpo 2016

W tym roku oprócz dystansu półmaratońskiego zawodnicy mieli do wyboru bieg na dystansie 5 km. Półmaraton należał do Pawła Ochala (Prefbet Śniadowo Łomża), który wbiegł na metę z czasem 1:07:35 oraz do Olgi Ochal (Prefbet Śniadowo Łomż, 01:16:41). Najszybsi na piątce byli Krzysztof Żebrowski (Feniks Siedlce, 15:19) oraz Marta Łagownik (Smaruj na Trening Team; 18:00).

Równo o godzinie 9:00 sprzed centrum wystawienniczo-konferencyjnego AmberExpo wystartowali zawodnicy obu dystansów. Paweł Ochal, wraz z Damianem Kabatem (Asics) oraz Andriiem Starzchynskyim (Klementynka, Ukraina) od samego początku nadali mocne tempo i już po pierwszym, szybkim kilometrze odskoczyli od pozostałych zawodników. Ochal nie odpuścił aż do końca i po widowiskowym finishu, z czasem 1:07:35, wbiegł na metę przed zawodnikiem z Ukrainy, który do zwycięzcy miał tylko sekundę starty. Andrii Starzchynski ukończył bieg z wynikiem 1:07:36. Trzeci Damian Kabat dobiegł na metę z czasem 1:08:10. Zacięta rywalizacja była także między kobietami. Pierwsza na metę wbiegła Olga Ochal (1:16:41), która triumfowała również w zeszłym roku. Tuż za nią przybiegła Aleksandra Brzezińska z czasem 1:16:55. Trzecie miejsce na podium przypadło Ewelinie Paprockiej (GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska, 1:18:03).

Informacja prasowa / AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2016

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Grit X Pro i Polar Vantage V2 – (nie) identyczne zegarki. Porównanie

Segment zegarków GPS dla osób aktywnych fizycznie jest wypełniony po brzegi. Od urządzeń z kilkoma funkcjami, które można nabyć za mniej niż 500 zł, po rozbudowane zegarki GPS klasy premium, na które trzeba wygospodarować 2–3 tys. zł. Dopowiedzieć trzeba, że górnej granicy cenowej nie ma. Dziś porównam dwa podobne, ale nie identyczne zegarki klasy premium – Polar Grit X Pro i Polar Vantage V2. Który z nich wybrać? (więcej…)