ORLEN Warsaw Marathon 2020
ORLEN Warsaw Marathon 2020 odbędzie się we wrześniu?

polecane

ORLEN Warsaw Marathon 2020 odbędzie się we wrześniu?

Jerzy Stawiński
13 stycznia, 2020
Biegi

Jest już pewne, że ORLEN Warsaw Marathon 2020 nie odbędzie się w kwietniu. W związku z tym faktem mówi się nieoficjalnie, że PKN ORLEN połączy siły z Maratonem Warszawskim, który odbędzie się 27 września 2020 roku.

ORLEN Warsaw Marathon 2020

Na stronie ORLEN Warsaw Marathon 2020 znajduje się komunikat:

„PKN ORLEN finalizuje prace nad nową formułą ORLEN Warsaw Marathon. Narodowe Święto Biegania odbędzie się w tym roku w znacznie poszerzonej formie. W przygotowywanym formacie wydarzeń na terenie Warszawy nie zabraknie cyklu biegów na różnych dystansach, w tym maratońskim. Obecnie dopracowywane są ostatnie założenia formalne. Szczegóły już wkrótce.

Planowana zmiana formuły to odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony wszystkich biegaczy, również amatorów, a także kibiców. Umożliwi ona również szerszą promocję polskiego sportu w Europie, poprzez wyrazistą komunikację, a także niestandardowe działania marketingowe. Zadaniem imprezy będzie promocja zdrowego stylu życia, ale również nacisk na ochronę środowiska i troskę o przyszłość naszej planety.

PKN ORLEN od lat aktywnie angażuje się we wsparcie aktywnego trybu życia, m.in. poprzez promocję biegania i to się nie zmieni. Spółka sponsoruje oprócz warszawskiej imprezy biegowej również. Mistrzostwa Świata w półmaratonie w Gdyni, maraton Solidarności, półmaraton w Płocku, czy bieg „Tropem wilczym”. W tym kontekście szczególny nacisk położony jest również na aktywizację dzieci i młodzieży czy osób starszych. W ten sposób PKN ORLEN umiejętnie łączy zadania biznesowe z aspektami społecznymi.”

Skoro nie w kwietniu, to kiedy….?

Scenariusz połączenia sił PKN ORLEN i Fundacji „Maraton Warszawski” jest możliwy. Organizacja dwóch dużych maratonów w jednym mieście jest uciążliwa dla mieszkańców, ale także rozdziela środowisko biegaczy. Jedni bowiem obierali kierunek na wiosenny ORLEN Warsaw Marathon, inny zaś brali na cel jesienny Maraton Warszawski. Oba maratony rozgrywane są na terenie Warszawy, więc po co w jednym roku pojawiać się dwa razy w tym mieście? Z perspektywy biegacza lepiej jest wybrać, jako drugi maraton w jednym roku, zupełnie inną lokalizację np. Kraków, Poznań, Gdańsk czy Wrocław… Kalendarz obfituje w biegi na dystansie 42,195 km, więc nie trudno coś wybrać.

Jak tylko pojawią się świeże informacje, na pewno będzie je można przeczytać w tej sekcji.

Źródło: komunikat ze strony https://orlenmarathon.pl/ plus własne materiały; fot. Bieganie Uskrzydla

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

8 książek, które warto przeczytać będąc biegaczem

Książki są doskonałym źródłem fachowej wiedzy. Taka mądrość jest potrzebna osobom, które są głodne sportowych sukcesów, ale jednocześnie stawiają na zrównoważony trening, odpowiednią regenerację czy zbilansowaną dietę. Przygotowaliśmy listę obowiązkowych książek, które warto przeczytać, aby cieszyć się aktywnością fizyczną przez długie lata. (więcej…)