ORLEN Warsaw Marathon 2019 trasa ulic maratonu
ORLEN Warsaw Marathon 2019. Jest trasa i jest zaskoczenie!

polecane

ORLEN Warsaw Marathon 2019. Jest trasa i jest zaskoczenie!

Kamil Nowak
21 marca, 2019
Biegi

ORLEN Warsaw Marathon ogłosił trasę tegorocznego maratonu! Jak co roku, zmagania rozpoczną się na błoniach stadionu PGE Narodowego, skąd biegacze wystartują o godzinie 9:00. Jakimi ulicami pobiegną uczestnicy? Co wiemy o możliwych utrudnieniach w czasie tego wydarzenia?

ORLEN Warsaw Marathon 2019 trasa tegorocznej edycji

ORLEN Warsaw Marathon 2019 – trasa maratonu. Obszerna grafika do pobrania na tej stronie

Trasa biegu 42,195 km obejmie następujące dzielnice: Praga Południe, Mokotów, Śródmieście i Żoliborz. Start na błoniach stadionu PGE Narodowy. Tegoroczną edycję można śmiało nazwać biegiem „dwóch brzegów Wisły”, bo spora część dystansu jest umiejscowiona w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Pierwsze kilometry maratonu są zlokalizowane wzdłuż Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego i alei Waszyngtona. Na wysokości Szpitala Grochowskiego trasa zawraca z powrotem w stronę PGE Narodowego.

ORLEN Warsaw Marathon 2019 pozostaje wierny idei Wisły jako rzeki ważnej dla wydarzenia. Wał Miedzeszyński, na którym na wysokości 5 km znajduje się również pierwszy punkt odżywczy, kieruje maratończyków ku ulicom Zwycięskiej, Saskiej i Egipskiej. Wkraczamy tu w rejon malowniczej Saskiej Kępy, która z pewnością urzeknie uczestników kameralnymi ulicami i zabudową w historycznym stylu. Biegacze będą mieli okazję poznać również Gocław, gdyż dalsza część prawobrzeżnej trasy prowadzi właśnie tam – wzdłuż Bora-Komorowskiego, skręcając w dół przez gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” – wracając w kierunku Wału Miedzeszyńskiego, który poprowadzi ich prosto, aż do Mostu Świętokrzyskiego.

ORLEN Warsaw Marathon 2019 trasa ulic maratonu

W tym momencie uczestnicy będą mogli zobaczyć lewobrzeżną Warszawę. Zbiegając z mostu na trasie pojawia się kolejna część miasta – Powiśle. Miłośnicy przyrody docenią bieg w dół Myśliwiecką, aż do parku Agrykola – przez zieloną część stolicy, w połowie dystansu. To nie ostatni zielony moment na trasie, bo Mokotów pożegna ORLEN Warsaw Marathon nawrotem przy Królikarni.

ORLEN Warsaw Marathon 2019 trasa ulic maratonu

Późniejsze kilometry to powrót Sobieskiego w górę miasta, do obowiązkowego elementu każdej edycji Narodowego Święta Biegania – Starego Miasta i okolic. Tutaj również znajduje się najbardziej wymagający podbieg na dość płaskiej trasie – żeby dotrzeć do zabytkowej części stolicy, maratończycy zmierzą się z ulicą Tamka, która doprowadzi ich do najbardziej turystycznej części trasy. Następnie ulicami: Miodową, Bonifraterską i Konwiktorską trasa skręca na wysokości Mostu Gdańskiego i Wisłostrady i kończy królewski dystans – na drugim brzegu, na błoniach stadionu PGE Narodowego.

Na starcie spotkają się uczestnicy zarówno dystansu maratońskiego, jak i biegu OSHEE 10 km. Wsłuchaliśmy się w sugestie biegaczy i wprowadziliśmy zmiany w trasie. W niektórych miejscach wiatr utrudniał utrzymywanie prawidłowego tempa biegu – mamy nadzieję, że ten problem w 2019 roku nie będzie miał miejsca. Królewski dystans w ramach ORLEN Warsaw Marathon, jest szybki i sprzyja biciu swoich rekordów. Mamy co prawda dwa podbiegi, ale również dwa zbiegi na 25 i 36 kilometrzemówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN

Trasa tegorocznego ORLEN Warsaw Marathon na pewno zaskoczy uczestnikówkomentuje Jarosław Żórawski, twórca tegorocznych tras Narodowego Święta Biegania – Zmieniliśmy ją o 70% w stosunku do poprzednich lat. Maratończycy pobiegną klimatycznymi ulicami Saskiej Kępy, będą mogli również podziwiać zabytkowe Krakowskie Przedmieście. Trasa przebiega przez wiele głównych ulic stolicy, dlatego liczymy na mnóstwo kibiców, którzy jak co roku będą gorąco dopingować uczestników – dodaje.

Kilkanaście punktów nawodnienia oraz odżywiania zostało zaznaczonych na mapie. Organizatorzy zaznaczają także, że trasa dla biegu OSHEE 10 km jest gotowa. Jej ogłoszenie nastąpi w przeciągu najbliższego tygodnia.

Dla porównania trasa ORLEN Warsaw Marathon 2018 wyglądała tak. Co sądzicie o tegorocznej trasie?

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Oburzony pisze:

    Jestem mieszkańcem śródmieścia, mieszkam na ulicy Radnej. Zostałem całkowicie otoczony przez wasz maraton, to jest skandal – do tej pory dbaliście bardziej o mieszkańców, zostawiając im jakąkolwiek możliwość wyjazdu. Przez was nie mogłem pobiegać w lesie, a moja żona pójść na jogę. Macie szczęście, że nie stało się nic nagłego, bo założyłbym wam sprawę w sądzie!

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bądź lepszym biegaczem, ćwiczenia uzupełniające trening biegowy [wideo]

Efektywny trening, to nie tylko kilometry przebiegnięte przez biegacza, ale również jego praca włożona w utrzymanie ogólnej sprawności fizycznej. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na mięśnie, które bezpośrednio, jak i pośrednio wpływają na jakość biegu oraz zdolność do pokonywania coraz to dłuższych tras. Przedstawiamy kilka ćwiczeń, które warto wpleść w swój tygodniowy trening. (więcej…)