Orlen Warsaw Marathon bezpłatne treningi
Przygotuj formę na Orlen Warsaw Marathon 2019 [bezpłatne treningi]

polecane

Przygotuj formę na Orlen Warsaw Marathon 2019 [bezpłatne treningi]

Kamil Nowak
18 stycznia, 2019
Aktualności

Nowy rok, nowe ambitne marzenia biegowe, nowe sposoby na budowanie formy? Ręka do góry, kto w Sylwestra obiecał sobie, że wyciągnie z szafy zapomniane przez zimę buty do biegania i w tym roku pobije swoją życiówkę, lub kto po prostu chce wstać z kanapy i zacząć się ruszać?

Orlen Warsaw Marathon bezpłatne treningi

W ramach przygotowania do kolejnej edycji Orlen Warsaw Marathon, Asics i Sklepy Biegacza zapraszają na serię indywidualnych, bezpłatnych treningów. Nieważne, czy jesteś zaprawionym w bojach weteranem, który chce powalczyć o poprawienie swojej życiówki, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki z myślą o przebiegnięciu 10 km. Grupa ekspertów i ambasadorów ASICS Frontrunner Poland, wśród których znajdziesz trenerów, maratończyków i olimpijczyków będzie służyć radą każdemu, kto weźmie udział w serii wydarzeń organizowanych w 12 lokalizacjach. W tym roku, treningi odbędą się m.in.: w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, czy Łodzi. Jedną z osób, która po raz kolejny pomagać będzie biegaczom, jest Piotr Suchenia, uznany maratończyk i pierwszy Polak, który zwyciężył w maratonie zarówno na biegunie północnym, jak i południowym. Możecie poprosić go o radę w trójmiejskiej edycji.

– Jesteśmy bardzo dumni, że po raz siódmy ASICS został Partnerem Głównym ORLEN Warsaw Marathon. Wsparcie tego wydarzenia jest doskonałym przykładem, że hasło „I Move Me”, którym chcemy angażować ludzi do aktywności fizycznej, nie jest dla nas tylko sloganem. Bieganie to najczystsza forma sportu, która jest w DNA naszej marki, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć biegaczy nie tylko naszym sprzętem, ale także wiedzą, której przykładem jest rozpoczynający się właśnie program treningowy, na który serdecznie zapraszam – mówi Daniel Bogacki, PR & Sports Marketing Specialist w ASICS.

Warto sumiennie angażować się w treningi. Na najwytrwalszych czekają nie tylko pakiety startowe na maraton lub na bieg 10 km (otrzymają je wszyscy, którzy będą uczestniczyć we wszystkich 11 treningach), ale również gadżety. Przy okazji treningów firma ASICS przygotowała specjalne atrakcje. W każdą sobotę, w innej lokalizacji, możliwe będzie wykonanie darmowych badań biomechaniki stopy – FOOT ID oraz MOTION ID, pozwalających na precyzyjny dobór obuwia biegowego. Analiza FOOT ID polega na stworzeniu trójwymiarowego modelu stopy na podstawie skanu wykonanego w specjalnym urządzeniu, które dokonuje pomiaru statycznych parametrów stopy. Badanie MOTION ID odbywa się z kolei na bieżni mechanicznej, przy użyciu supernowoczesnych czujników przymocowanych do ciała badanego, mierzących dynamiczne parametry kroku biegowego. Pomiar ten pozwala na porównanie tego, w jaki sposób aparat ruchu biegacza pracuje w różnych butach biegowych, wybranych na podstawie pomiaru statycznego. Testy są całkowicie bezpłatne a nad ich prawidłowym przebiegiem, czuwać będą specjaliści z ASICS oraz Sklepu Biegacza.

Trenujący będą spotykać się co niedzielę, pomiędzy 13 stycznia a 7 kwietnia 2019 r. w Bydgoszczy, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Płocku, Toruniu, Warszawie (dwie lokalizacje) i Wrocławiu. Wszystkie treningi są bezpłatne. Będzie to 13 tygodni treningów, 12 grup treningowych organizowanych w 11 miastach w Polsce. Poniżej znajdują się adresy i godziny startów treningów:

Orlen Warsaw Marathon bezpłatne treningi

Szczegóły dotyczące lokalizacji treningów, dokładnego planu treningowego czy dodatkowych akcji w ramach cyklu, znajdują się na: http://bit.do/treningi-orlen

Pozostałe informacje o tegorocznym Orlen Warsaw Maraton 2019 są dostępne w dedykowanej części portalu.

Źródło: informacja prasowa; fot. Orlen Warsaw Maraton 2019 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Zegarek sportowy Polar V800 – recenzja

Zegarek sportowy Polar V800 to istny komputer treningowy, bo inaczej o nim nie można powiedzieć. Zegarek V800 posiada niezliczone funkcje, przydatne podpowiedzi i pomaga w odnalezieniu idealnej równowagi pomiędzy odpoczynkiem, a treningiem. Funkcji jest o wiele więcej. Prezentujemy wyniki testu zegarka Polar V800, który badaliśmy przez kilka tygodni. (więcej…)