bieganieuskrzydla.pl

Orlen Warsaw Marathon 2018 – typujemy zwycięzców

Kwiecień 21, 2018

Takim składem elity maratończyków może poszczycić się niewiele imprez biegowych w Europie – ponad połowa zawodników zaproszonych do udziału w Orlen Warsaw Marathon 2018 biega na najwyższym światowym poziomie – w kategorii IAAF Gold Label. Kto może sięgnąć po zwycięstwo w tegorocznej edycji maratonu?

 

 

Wśród zaproszonej elity mężczyzn najlepsze czasy mają Etiopczyk Tolo Seboka Dibaba (02:06:17) oraz Kenijczycy: Lani Rutto (02:06:34), Ezekiel Omullo (02:08:55). W stawce nie zabraknie też mocnej, polskiej czołówki, m.in. Artura Kozłowskiego, obecnego Mistrza Polski w maratonie, Yareda Shegumo, v-ce Mistrza Europy w maratonie z Zurychu z 2014 r. czy Mariusza Giżyńskiego, v-ce Mistrza Polski w półmaratonie. Na starcie zobaczymy również Emila Dobrowolskiego – v-ce Mistrz Polski w maratonie z 2014 roku, który na pewno zawalczy o wysoką lokatę. Ciekawym zawodnikiem jest również Kamil Jastrzębski z życiówką w maratonie na poziomie 02:21:36 z 2017 r. W ramach tegorocznego Orlen Warsaw Marathon 2018 rozegrane zostaną także 88. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie, podczas których można spodziewać się zaciętej walki od pierwszych kilometrów trasy.

 

U pań faworytkami będzie Etiopka Azmera Abreha (02:25:23) i Betsy Saina, biegaczka z Kenii debiutująca w maratonie (Betsy może pochwalić się czasem 01:07:20 na dystansie 1/12 maratonu), która w lutym br. wygrała półmaraton w Japonii (01:09:17). Jedną z czołowych postaci będzie również zeszłoroczna zwyciężczyni Orlen Warsaw Marathon, Białorusinka Anastasia Ivanowa (02:27:24). Najszybszą Polką natomiast będzie bezpośrednia rywalka Ivanowej, zdobywczyni 2. miejsca w ORLEN Warsaw Marathon w 2017 r. oraz 23. zawodniczka Mistrzostw Świata w Londynie w 2017 r., Izabela Trzaskalska (02:29:57), która podczas tegorocznego biegu będzie walczyć o limit na Mistrzostwa Europy w Berlinie.

 

Wszystko to sprawia, że tegoroczna edycja Orlen Warsaw Marathon zapowiada się emocjonująco. Jak szybko rozpędzi się pociąg maratończyków, i z jakim czasem wpadnie na linię mety, tego jeszcze nie wie nikt. Wszystko będzie rozgrywać się już jutro. Niewątpliwie do ostrej rywalizacji zachęcają nagrody finansowe i premie możliwe do zgarnięcia na mecie – kwoty robią wrażenie. Typujcie wyniki maratonu w komentarzach do tego artykułu. Czy padnie rekord Polski? Jaki czas osiągnie zwycięzca Orlenu?

 

Wszystkie najświeższe informacje dotyczące maratonu można śledzić w specjalnej sekcji.

 

Źródło: na podstawie; fot: Biuro Prasowe / Orlen Warsaw Marathon /

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Najnowszy Brooks
Ghost 8

Najnowszy model Ghost 8 od Brooks Running to połączenie równowagi, amortyzacji oraz niskiej wagi. Buty są przeznaczony dla biegaczy, którzy chcą pokonywać coraz to więcej kilometrów, ale lubią też sobie czasami mocno przyspieszyć. Kuszą nowoczesnym designem i  nie odstraszają swoją ceną.    (więcej…)