Orlen Warsaw Marathon 2018 – typujemy zwycięzców

polecane

Orlen Warsaw Marathon 2018 – typujemy zwycięzców

Kamil Nowak
21 kwietnia, 2018
Aktualności

Takim składem elity maratończyków może poszczycić się niewiele imprez biegowych w Europie – ponad połowa zawodników zaproszonych do udziału w Orlen Warsaw Marathon 2018 biega na najwyższym światowym poziomie – w kategorii IAAF Gold Label. Kto może sięgnąć po zwycięstwo w tegorocznej edycji maratonu?

Wśród zaproszonej elity mężczyzn najlepsze czasy mają Etiopczyk Tolo Seboka Dibaba (02:06:17) oraz Kenijczycy: Lani Rutto (02:06:34), Ezekiel Omullo (02:08:55). W stawce nie zabraknie też mocnej, polskiej czołówki, m.in. Artura Kozłowskiego, obecnego Mistrza Polski w maratonie, Yareda Shegumo, v-ce Mistrza Europy w maratonie z Zurychu z 2014 r. czy Mariusza Giżyńskiego, v-ce Mistrza Polski w półmaratonie. Na starcie zobaczymy również Emila Dobrowolskiego – v-ce Mistrz Polski w maratonie z 2014 roku, który na pewno zawalczy o wysoką lokatę. Ciekawym zawodnikiem jest również Kamil Jastrzębski z życiówką w maratonie na poziomie 02:21:36 z 2017 r. W ramach tegorocznego Orlen Warsaw Marathon 2018 rozegrane zostaną także 88. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie, podczas których można spodziewać się zaciętej walki od pierwszych kilometrów trasy.

U pań faworytkami będzie Etiopka Azmera Abreha (02:25:23) i Betsy Saina, biegaczka z Kenii debiutująca w maratonie (Betsy może pochwalić się czasem 01:07:20 na dystansie 1/12 maratonu), która w lutym br. wygrała półmaraton w Japonii (01:09:17). Jedną z czołowych postaci będzie również zeszłoroczna zwyciężczyni Orlen Warsaw Marathon, Białorusinka Anastasia Ivanowa (02:27:24). Najszybszą Polką natomiast będzie bezpośrednia rywalka Ivanowej, zdobywczyni 2. miejsca w ORLEN Warsaw Marathon w 2017 r. oraz 23. zawodniczka Mistrzostw Świata w Londynie w 2017 r., Izabela Trzaskalska (02:29:57), która podczas tegorocznego biegu będzie walczyć o limit na Mistrzostwa Europy w Berlinie.

Wszystko to sprawia, że tegoroczna edycja Orlen Warsaw Marathon zapowiada się emocjonująco. Jak szybko rozpędzi się pociąg maratończyków, i z jakim czasem wpadnie na linię mety, tego jeszcze nie wie nikt. Wszystko będzie rozgrywać się już jutro. Niewątpliwie do ostrej rywalizacji zachęcają nagrody finansowe i premie możliwe do zgarnięcia na mecie – kwoty robią wrażenie. Typujcie wyniki maratonu w komentarzach do tego artykułu. Czy padnie rekord Polski? Jaki czas osiągnie zwycięzca Orlenu?

Wszystkie najświeższe informacje dotyczące maratonu można śledzić w specjalnej sekcji.

Źródło: na podstawie; fot: Biuro Prasowe / Orlen Warsaw Marathon /

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Smartwatch do 1000 złotych. Test Polar Ignite 2

Trudno jest żyć zdrowo i dbać o dobrą kondycję fizyczną. Świat nie sprzyja aktywności fizycznej kusząc nas jazdą samochodami, klimatyzowaną komunikacją miejską, grami komputerowymi, serialami Netflix czy HBO oraz pysznym jedzeniem. Do tego dochodzi siedzący tryb życia i brak czasu na odpoczynek. Ciężko jest zadbać o siebie w ciągu dnia wypełnionego pracą i obowiązkami. Polar Ignite 2 może pomóc znaleźć czas na aktywność i utrzymać motywację do ćwiczeń. Podpowie także, co warto robić, by żyć zdrowiej. (więcej…)