bieganieuskrzydla.pl

ORLEN Warsaw Marathon 2016

Październik 9, 2015

ORLEN Warsaw Marathon to jedna z największych imprez biegowych organizowanych w Polsce. Wydarzenie pojawia się również pod hasłem Narodowego Święta Biegania. Kolejna 4. już edycja odbędzie się 25.04.2016. Zobacz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące startu w OWM.

OWM zadebiutował w 2013 r. i od pierwszej edycji organizowane są aż trzy główne biegi: maraton, bieg na dystansie 10 km oraz charytatywny marszobieg. W ramach ORLEN Warsaw Marathon odbywają się również Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn, a pula nagród pieniężnych porównywalna jest z czołowymi imprezami biegowymi w Europie. ORLEN Warsaw Marathon znalazł swoje uznanie nie tylko pośród biegaczy, ale także Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF), które doceniło wysoki poziom sportowy i organizacyjny przyznając biegowi na dystansie 42,195 km wyróżnienie IAAF Silver Label.

ORLEN Warsaw Marathon 2016

Od 20 lipca można już zgłaszać chęć udziału w przyszłorocznym ORLEN Warsaw Marathon, który wystartuje 24 kwietnia 2016. Uczestników 4. edycji Narodowego Święta Biegania czeka wiele nowości już na etapie rejestracji.

 

ORLEN Warsaw Marathon 2015

 

Rywalizacja na dystansie 42,195 km jest główną konkurencją ORLEN Warsaw Marathon. Dla wielu uczestników to najpoważniejszy sprawdzian w biegowej przygodzie, poprzedzony ciężkimi, wielomiesięcznymi przygotowaniami. Na zawodników będzie czekać szybka, ciekawa trasa i efektowny finisz przy Stadionie Narodowym. Podczas rejestracji on-line, której tradycyjnie dokonać można za pośrednictwem strony www.orlenmarathon.pl maratończycy po raz pierwszy otrzymają trzy warianty do wyboru:

  • PREMIUM 99,00 PLN: Wpisowe + pełen pakiet startowy
  • STANDARD 89,00 PLN: Wpisowe + koszulka startowa
  • BASIC 59,00 PLN: Tylko wpisowe, upoważniające do startu

Zawartość pakietu startowego zostanie ogłoszona w późniejszym czasie, ale jego poziom nie będzie odbiegał od ubiegłorocznego. Wybór wariantu STANDARD, czyli wpisowe wraz z koszulką startową, jest możliwy tylko do końca roku.

 

ORLEN Warsaw Marathon to impreza, która pod względem organizacyjnym szybko dołączyła do czołowych maratonów w Europie. Świadczą o tym tysiące pozytywnych komentarzy samych uczestników oraz prestiżowe wyróżnienia jak m.in. Silver Label IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych). Ponadto ORLEN Warsaw Marathon wpisany jest do kalendarza AIMS (światowej organizacji skupiającej organizatorów biegów).

 

Więcej informacji na temat wariantów opłat, zniżek dla uczestników poprzednich edycji OWM i Biegu Niepodległości oraz zapisów w Biurach Zawodów znajduje się w infografice i na stronie www.orlenmarathon.pl.

 

2 odpowiedzi na “ORLEN Warsaw Marathon 2016”

  1. Karola pisze:

    Jeszcze nie biegłam w OWM, ale słyszałam od koleżanki, że atmosfera jest fantastyczna, a bieg robiony na bogato. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wystartuję. Może będą jakieś darmowe pakiety startowe u Was?

  2. ewelinaaa pisze:

    start w tym maratonie to moje marzenie <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Jak powinna wyglądać rozgrzewka biegacza?

Rozgrzewka to niezwykle istotny element treningu. Dobrze przeprowadzona rozgrzewka zmniejsza ryzyko doznania kontuzji, przygotowuje całe ciało do wysiłku, jak również poprawia sprawność stawów, wiązadeł i rozgrzewa mięśnie. O to, jak powinna wyglądać prawidłowa rozgrzewka zapytaliśmy ekspertów z Akademii Treningu Personalnego – Body Mind Experts. (więcej…)