polecane

Kamil Nowak
25 kwietnia, 2016
Biegi

Artur Kozłowski zwycięzcą tegorocznej edycji ORLEN Warsaw Marathon. Polak pokonał królewski dystans w czasie 02:11:54. Drugie miejsce zajmuje Henryk Szost z czasem 02:12:40. Zobacz pozostałe wyniki zawodników ORLEN Warsaw Marathon.

ORLEN Warsaw Marathon 2016

Podobnie jak w poprzednich latach największe emocje sportowe towarzyszyły finiszowi elity maratonu. Rywalizacja przebiegała w niełatwych warunkach. Niska temperatura i silny wiatr utrudniały rywalizację zarówno elicie, jak i pozostałym biegaczom. Zaciętą walkę w pięknym stylu wygrał Polak – Artur Kozłowski, osiągając wynik 02:11:54 i zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski. Drugi na mecie zjawił się Henryk Szost, który przebiegł królewski dystans w czasie 02:12:40. Tym samym aż dwóch polskich maratończyków – Artur Kozłowski i Henryk Szost zdobyli kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie.

Wśród kobiet na królewskim dystansie niepokonana okazała się Kumeshi Sichala z czasem 02:28:42. Najszybszym zawodnikiem w kategorii handbike został natomiast Rafał Wilk, który pokonał dystans 20,500 km w czasie 00:31:49.

– ORLEN Warsaw Marathon to dla mnie doskonała próba przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro – powiedział Henryk Szost, Wicemistrz Polski w Maratonie i członek Grupy Sportowej ORLEN. – Myślę, że potwierdziłem swoją dobrą dyspozycję, bo drugie miejsce to świetny wynik. Gratuluję oczywiście Arturowi, który stoczył ze mną imponującą walkę i zdecydowanie zasłużył na wyjazd do Rio – dodaje.

Emocjonujący był także Bieg OSHEE 10 km, którego trasa po raz pierwszy w historii imprezy prowadziła przez Saską Kępę. W rywalizacji na popularną dychę najszybszy był Daniel Muindi Muteti z Kenii (00:28:53), a wśród Polaków – Szymon Kulka (0:29:47). Najlepsze wyniki wśród kobiet osiągnęły Nina Savina z Białorusi (0:32:59), a z Polek – Dominika Napieraj (0:32:59).

Informacja prasowa / Autor zdjęć: Sebastian Wolny / LIVE / więcej na stronie ORLEN Warsaw Marathon