Od Tatr do Bałtyku. Ruszyły zapisy na najdłuższy, charytatywny bieg sztafetowy w Polsce
Od Tatr do Bałtyku. Ruszyły zapisy na najdłuższy, charytatywny bieg sztafetowy w Polsce

polecane

Od Tatr do Bałtyku. Ruszyły zapisy na najdłuższy, charytatywny bieg sztafetowy w Polsce

Edward Królikowski
22 maja, 2019
Aktualności

Ruszyły zapisy na najdłuższy, charytatywny bieg sztafetowy w Polsce, który rozpocznie się 4 czerwca br. na Kasprowym Wierchu, a zakończy 8 czerwca br. na Helu. Bieg Banku BNP Paribas „Podaj zmianę – razem wybiegnijmy z depresji” będzie prowadzony przez profesjonalistów, ale każdy będzie mógł dołączyć na jednym z ponad 100 punktów na trasie i pokonać dystans 5 lub 10 kilometrów.

Od Tatr do Bałtyku. Ruszyły zapisy na najdłuższy, charytatywny bieg sztafetowy w Polsce

Ponad 900 kilometrów z południa na północ Polski w 96 godzin. 4 czerwca z Kasprowego Wierchu wyruszy wyjątkowa sztafeta, w której pobiegnie 16 znanych lekkoatletów. Jedną z nich będzie Patrycja Bereznowska – utytułowana biegaczka długodystansowa, dla której będzie to element przygotowania do startu w najtrudniejszym ultramaratonie świata Badwater w Dolinie Śmierci.

– Ten bieg ma dla mnie znaczenie symboliczne – zarówno ze względu na dystans, jak i na cel charytatywny, który mu towarzyszy. Mój start w ultramaratonie Badwater dedykuję wszystkim, którzy zmagają się z problemem depresji. Jest to jedna z najpowszechniejszych chorób, która jednocześnie pozostaje tematem tabu. Z osobistego doświadczenia wiem, jak trudno poradzić sobie, gdy cierpi na nią bliska osoba oraz jak wiele osób ukrywa lub nie chce przyjąć do wiadomości, że problem dotyczy także jej. Jednocześnie aktywność fizyczna jest bardzo dobrym antidotum na depresję. Wraz z innymi biegaczami, biorącymi udział w inicjatywie „Podaj zmianę – razem wybiegnijmy z depresji” – mamy nadzieję, że zwrócimy uwagę na ten problem – mówi Patrycja Bereznowska.

Od Tatr do Bałtyku. Ruszyły zapisy na najdłuższy, charytatywny bieg sztafetowy w Polsce

Według Światowej Organizacji Zdrowia w ciągu najbliższych lat depresja stanie się najczęstszym problemem zdrowotnym. Obecnie ponad 340 mln ludzi na świecie zmaga się z chorobą. Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce wśród 50 krajów zbadanych pod względem liczby osób dotkniętych takim obciążeniem.

Szacuje się, że w Polsce problem depresji dotyczy od 4 do 10 proc. osób. Jak zwraca uwagę raport NIK – 96 proc. działań z zakresu profilaktyki i leczenia realizowane jest poza programami polityki zdrowotnej, przez podmioty niezależne.2 Jednym z takich ośrodków jest Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji.

Jak dołączyć do sztafety? Bieg wyruszy ze szczytu Kasprowego Wierchu ok. godziny 18 we wtorek, 4 czerwca. Pierwszy punkt, w którym będzie można się dołączyć, będzie znajdował się na rondzie Kuźnickim. Następnie sztafeta ruszy na północ mijając po drodze Nowy Targ, Kraków, Radomsko, Zduńską Wolę, Łódź, Inowrocław, Solec Kujawski, Bydgoszcz, Trójmiasto, aż na Hel. Trasa została poprowadzona malowniczymi drogami, a jej szczegóły znajdują się na stronie wydarzenia www.podajzmiane.pl.

Aby się zarejestrować wystarczy wypełnić formularz na stronie www.podajzmiane.pl, wybierając przy tym punkt kontrolny na mapie i dystans 5 lub 10 kilometrów. Start wiąże się z przekazaniem datku od 20 zł do 100 zł. Pod koniec wybranego dystansu darczyńcy otrzymają pamiątkowy medal będący symbolem walki z depresją, gdyż cały dochód z biegu Bank BNP Paribas przeznaczy na działalność Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji. Sztafetę będzie można śledzić za pośrednictwem relacji live na stronie wydarzenia. Lista miejsc na każdy z etapów jest ograniczona, a rejestracja możliwa jest tylko do 31 maja br.

Źródło: informacja prasowa;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

New Balance FuelCell SC Elite V4: chcemy czy nie, będzie HIT

New Balance FuelCell SC Elite V4 to buty do biegania szybkich półmaratonów i maratonów. Można w nich pobiec też szybko krótsze dystanse lub przydomowy trening tempowy. Z roku na rok ten but staje cię coraz bardziej uniwersalny, co oczywiście jest na plus. Cieszę się, że biegałem w poprzednim modelu i dziś omawianym, ponieważ między nimi jest kilka różnic. Elite V4 ma więcej miejsca w środku cholewki, co nie jest takie oczywiste w segmencie butów do szybkiego biegania. Krótko mówiąc, cholewka jest bardziej przestronna i miękka. Amortyzacja butów jest komfortowa na twardych nawierzchniach. Pełnowymiarowa, czyli ułożona na całej długości podeszwy płytka karbonowa pcha nas do przodu i napędza każdy krok. Niski 4-milimetrowy drop uzupełnia przyjemność z biegu. Najpierw trzeba jednak sporo wydać, żeby cieszyć się z posiadania tego buta. Przeczytaj poniższą recenzję i obejrzyj specjalnie przygotowany odcinek wideo, dlatego, że po prostu warto, gdy poszukujesz szybkich butów na zawody lub treningi z wysokim tempem. (więcej…)