Nowe rekordy na Runmageddon Warszawa

polecane

Nowe rekordy na Runmageddon Warszawa

Kamil Nowak
Czerwiec 1, 2017
Biegi

Polacy kochają biegać, i to ekstremalnie. Udowodnili to podczas ostatniego Runmageddon Warszawa ustanawiając nowe rekordy, gdzie na trzech dystansach z przeszkodami zmierzyło się aż 6000 fanów arcytrudnego biegania oraz ponad 1500 dzieci.

To, jak Runmageddon podbija serca Polaków można zaobserwować już od dłuższego czasu. Cykl wymagających biegów z przeszkodami rokrocznie przyciąga coraz większą liczbę chętnych do pokonania specjalnie przygotowanych tras z przeszkodami. Startujący mierzą się m.in. z błotem, ścianami, lodowatą wodą czy słynnym Indiana XXL, gdzie skaczą na linie z kilku metrów do wody. Podobnie było w sobotę 27 maja 2017 w Warszawie, gdzie odbyła się kolejna edycja tego biegu. Łącznie na starcie pojawiło się 6000 osób, czyli o 1300 więcej niż w rekordowej do tej pory dwudniowej edycji we Wrocławiu, która miała miejsce zaledwie dwa tygodnie wcześniej. Była to także rekordowa liczba startujących jednego dnia. Do tej pory, w trakcie jednodniowego wydarzenia najwięcej osób wzięło udział w Gdyni w kwietniu 2017 roku, kiedy wystartowało 3500 osób. Na trasach w Warszawie pojawiła się także rekordowa liczba 4000 debiutantów, w tym ponad 2000 uczestników biegu Intro i blisko 2000 Nocnego Rekruta. Po raz pierwszy także zorganizowano dwa niezależne starty równocześnie – w tym samym momencie startowali uczestnicy serii Intro i Classic.

Wyniki serii Elite

Zwycięzcą Runmageddonu Warszawa w formule Classic został Przemysław Senderski (Husaria Race Team) z Przytkowic, któremu pokonanie 12 kilometrowej trasy i 50 przeszkód zajęło 01:45:07. Jako drugi z czasem 01:49:21 na mecie zameldował się Mateusz Krawiecki (również Husaria Race Team) z Lubawy. Jako trzeci linię mety przekroczył Robert Krzystyniak (Gorący Potok Team) z Nowego Targu, który uzyskał czas 01:49:50. Wśród kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Kluczka z Warszawy z czasem 02:04:34, wyprzedzając drugą Małgorzatę Daszkiewicz z Płocka z czasem 02:12:22 i trzecią Justynę Standziak z czasem 02:20:47. W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się Husaria Race Team.

W Nocnym Rekrucie zwyciężył Sebastian Kasprzyk (X-Runners) z Dobrzyc pokonując dystans 6 kilometrów i 30 przeszkód w czasie 00:48:47 przed drugim Robertem Bandoszem (Sparta Sierpc) z Sierpc z czasem 00:52:27 i trzecim Wojciechem Brzoskwinią (Husaria Race Team) z Bełchatowa z wynikiem 00:50:00. W kategorii kobiet doszło do niebywałej sytuacji, gdyż pierwsze dwie zawodniczki jednocześnie przekroczyły linię mety! Tym samym wspólnie stanęły na najwyższym stopniu podium. Były to Sylwia Milewicz (Husaria Race Team) z Nowego Sącza oraz Magdalena Szulc (Koniuchy) z Warszawy. Ich czas to 01:07:37. Natomiast czas trzeciej uczestniczki, Katarzyny Olczak z Krakowa, wyniósł 01:12:01.

Kolejny Runmageddon już 10 czerwca w Gliwicach. Na uczestników czekać będą trzy trasy przebiegające przez hałdy kopalniane – Intro (3 km i 15+ przeszkód), Classic (12 kilometrów i 50+ przeszkód) oraz Nocny Rekrut (6 kilometrów i 30+ przeszkód). Zapisy na www.runmageddon.pl.

Informacja prasowa / opracowanie red. / Runmageddon

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Wygodny stanik sportowy? Propozycje dla aktywnych kobiet

Optymalnie dobrany stanik sportowy zapewnia idealne utrzymanie piersi, dzięki czemu nie zmieniają one położenia podczas wykonywania ćwiczeń, nawet tych najbardziej intensywnych. Ale skąd wiadomo, który stanik sportowy jest dobry? Jaką markę wybrać i czym kierować się dokonując zakupu? Podpowiadamy. (więcej…)