bieganieuskrzydla.pl

Nowa seria outdoorowych czołówek Ledlenser

Marzec 21, 2017

Odpowiednie oświetlenie zapewnia komfort biegania i bezpieczeństwo podczas treningów wczesnym świtem, o zmierzchu czy w nocy. W ofercie sieci sklepów Spy Shop właśnie pojawiła się najnowsza seria popularnych latarek Ledlenser, zaprojektowanych z myślą o zastosowaniach outdoorowych i rekreacyjnych. 

 

 

Linia czołówek MH składa się z trzech modeli (MH2, MH6 i MH10), różniących się m.in. maksymalną jasnością generowanego światła. Czołówką dedykowaną biegaczom jest MH6 i o tym modelu napiszemy kilka słów.

 

Czołówka Ledlenser MH6 to urządzenie przeznaczone dla użytkowników poszukujących latarki o nieco większych możliwościach – oferuje jasność do maksymalnie 200 lumenów (w trybie Power – lista trybów jest taka sama jak w MH2) i zasięg do 120 metrów. Najlżejsza czołówka idealna dla biegaczy. Urządzenie zasilane jest ładowalnym akumulatorem, o którego wyczerpywaniu się informuje wskaźnik. Maksymalny czas pracy tego modelu to 20 godzin. Atutem modeli z serii MH jest Red Reading Light – pozycyjna, czerwona dioda LED.

 

3 tryby świecenia czołówki – w zasięgu palca

  • „Power” generuje najmocniejsze światło, przy jednoczesnym wysokim zużyciu zasilania (moc 200 lm),
  • „Low Power” daje delikatne światło sprawdzające się np. przy czytaniu map (moc 20 lm),
  • „Blink” pulsacyjne światło sprawdzające się w przypadku określania wzajemnego położenia w terenie.

 

Obsługa jest niezwykle prosta a dzięki technologii Rapid Focus zmiana natężenia światła możliwa jest za pomocą jednego palca. Serce czołówki zostało ukryte w obudowie wykonanej z lotniczego aluminium charakteryzującego się niską wagą i dużą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia. Norma wodoodporności IPX6 zapewnia ochronę podczas przelotnych deszczy, czy dużej wilgotności powietrza.

 

Informacja prasowa / opracowanie red. 

 

Jedna odpowiedź do “Nowa seria outdoorowych czołówek Ledlenser”

  1. krzysiek pisze:

    ja nocą nie biegam to do tego się nie przyda ale w planach jest u nas remont instalacji, będzie czołóweczka jak znalazł, zwłaszcza, że w spy shopie już nie raz zamawiałem i nigdy mnie nie zawiedli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Jak często zmieniać
buty do biegania?

Jednym z podstawowych aspektów bezpiecznego biegania jest posiadanie butów, które chronią nas i zapewniają komfort w trakcie treningu. Jak ocenić, czy buty w których biegamy jeszcze działają? Czy pojęcie "działają" zostało tutaj słusznie (celowo) dobrane?  (więcej…)