W niedzielę 41. PZU Maraton Warszawski
W niedzielę 41. PZU Maraton Warszawski [TRASA, UTRUDNIENIA]

polecane

W niedzielę 41. PZU Maraton Warszawski [TRASA, UTRUDNIENIA]

Tomasz Wołoćko
28 września, 2019
Biegi

W niedzielę, 29 września, tysiące biegaczy wyruszy na trasę 41. PZU Maraton Warszawski z ulicy Konwiktorskiej. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym zawodnicy będą rywalizować na prawie identycznej trasie, która poprowadzona została głównymi ulicami stołecznego miasta. Jak dokładnie prezentuje się trasa? W jakich godzinach należy się spodziewać utrudnień w ruchu?

41. PZU Maraton Warszawski utrudnienia

W ostatni weekend września odbędzie się 41. PZU Maraton Warszawski. Od ponad czterdziestu lat rozgrywany na ulicach Warszawy. W tym roku czekają nas niezwykłe emocje związane z walką o nagrodę główną Fiata Tipo. Oprócz maratonu odbędą się również imprezy towarzyszące, w tym siódma edycja Biegu na Piątkę, czyli zmagań na dystansie 5000 m oraz Bridgestone Sztafeta Maratońska.

PZU Maraton Warszawski trasa 2019

41. PZU Maraton Warszawski poprowadzi zawodników znanymi ulicami stołecznego miasta. Nie zmieni się lokalizacja startu, który znajduje się w okolicy stadionu Polonii. Zawodnicy startujący na dystansie 42,195 km rozpoczną zmagania punktualnie o godzinie 9:00. Na przebycie całej trasy mają regulaminowe 6,5 godziny. W tym samym czasie ruszą biegacze sztafetowi. O godzinie 9:30 rozpocznie się Bieg na Piątkę. Trasa PZU Maraton Warszawski z ulicy Konwiktorskiej skieruje zawodników na Placu Wilsona, a następnie na Most Gdański i Pragę Północ.

41. PZU Maraton Warszawski trasa

Następnie maratończycy pobiegną do Mostu Świętokrzyskiego, aby wrócić na lewobrzeże i pobiec w kierunku Łazienek Królewskich. Biegacze będą mieli szansę poznać najpiękniejszy fragment Traktu Królewskiego: ul. Belwederską przez Plac Trzech Krzyży, Rondo de Gaulle’a i Nowy Świat aż do Placu Zamkowego. Następnie trasa pokieruje ich na północ, a później Mostem Gdańskim ponownie udadzą się na Pragę. Mostem Świętokrzyskim powrócą do centrum, aby ulicą Dobrą i Wybrzeżem Gdańskim skierować się w stronę mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann.

41. PZU Maraton Warszawski trasa 42,195 km:

W związku z koniecznością zmian organizacji ruchu podczas maratonu w niedzielę 29 września od godz. 7:00 do 15:30 przewiduje się utrudnienia w ruchu na całej trasie maratonu. W miarę możliwości, tuż po przebiegnięciu ostatnich zawodników, na trasie będzie stopniowo przywracany ruch kołowy. Utrudnienia dotyczyć będą także komunikacji miejskiej, która na czas maratonu będzie kursować objazdami lub według planowanych zmian.

Harmonogram na 29 września podczas 41. PZU Maraton Warszawski:

godz. 7:00-8:45 – Przyjmowanie depozytów
godz. 8:40 – Energetyczna rozgrzewka Calypso Fitness
godz. 8:57 – start zawodników na wózkach inwalidzkich
godz. 9:00 – Start 41. PZU Maratonu Warszawskiego
godz. 9:00 – Start Bridgestone Sztafety Maratońskiej
godz. 9:30 – Start Biegu na Piątkę

Maraton Warszawski organizowany jest nieprzerwanie od 1979 r. 41. edycja tego kultowego wydarzenia odbędzie się już 29 września 2019 r. Tradycyjnie wyścig zostanie rozegrany na ulicach Warszawy. Rekord trasy to 2:08:17 osiągnięty przez John Sammy Kibet (w 2011 roku –  33. Maraton Warszawski), a najszybszy czas wśród kobiet uzyskała Teshema Goitetom Haftu – 2:29:32 (2013 r. – 35. PZU Maraton Warszawski). Przez czterdzieści edycji biegu metę przekroczyło 96 546 zawodników, w tym 9481 kobiet. W sumie pokonali oni 4 070 976 km. Najwięcej zawodników ukończyło Maraton Warszawski w 2013 roku (8509 zawodników na mecie).

Transmisja z 41. PZU Maraton Warszawski będzie prowadzona pod adresem:

Więcej informacji o maratonie: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/maraton-warszawski/

Źródło: http://pzumaratonwarszawski.com/ fot. Piotr Dymus (pierwsze dwa)

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak szybko organizm wraca do formy po COVID-19?

COVID-19 uderzył we mnie i moją rodzinę niespodziewanie. Delikatne kłucie w gardle, lekki ból stawów i osłabienie były dla mnie sygnałem przeziębienia. Przeziębienia, z którym miałem styczność setki razy. Diagnoza, którą usłyszałem u lekarza, powaliła mnie na kolana. Usłyszałem, że mam dodatni wynik testu na COVID-19. Było to zaledwie kilka dni po tym, gdy na świat przyszedł mój syn. Jednak nie o rodzinie, lecz o sportowej stronie będzie poniższy materiał. O tym, jak szybko mój organizm wrócił do formy. Jak w domowych warunkach co tydzień sprawdzałem, czy moja forma rośnie. Jak motywowałem się do treningu. (więcej…)