New Balance 1080 v11
New Balance prezentuje nowe wersje kolorystyczne butów 1080 v11!

polecane

New Balance prezentuje nowe wersje kolorystyczne butów 1080 v11!

Redakcja
3 września, 2021
Aktualności

New Balance 1080! Biegowy hit poprzedniego sezonu oraz but roku wg Sklepu Biegacza pojawił się właśnie w nowych wersjach kolorystycznych: błękitnej dla kobiet oraz neonowej i niebieskiej dla mężczyzn. Model 1080 v11 wykorzystuje podeszwę Fresh Foam X, która łączy w sobie kombinację komfortu i dynamicznego odbicia, przy jednoczesnym zachowaniu uczucia miękkości i stabilizacji. Marka zaprezentowała lekką i oddychającą odzież biegową z kolekcji Q Speed.

New Balance 1080 v11

Seria 1080 to najlepiej amortyzowane buty treningowe New Balance przeznaczone na twarde nawierzchnie, które w najlepszy sposób oddają podejście marki do współczesnego projektowania obuwia biegowego. Modele 1080 znane są z zaskakującej kombinacji niskiej wagi, komfortu i energicznego odbicia przy jednoczesnym zachowaniu uczucia miękkości. Wprowadzenie ulepszonej podeszwy Fresh Foam X zapewniło jeszcze większy zwrot energii i poczucie komfortu.

New Balance 1080 v11

Świetne recenzje, w tym tytuł Buta Roku wg Sklepu Biegacza, nie oznaczają jednak, że projektanci nie wprowadzili kolejnych ulepszeń. W jedenastej odsłonie dopasowująca się do stopy strefowa cholewka HypoKnit została nieznacznie zmodyfikowana. Zapewnia więcej miejsca na palce, a splot tkaniny stał się grubszy, dzięki czemu jest ona bardziej wytrzymała, nie tracąc jednocześnie wysokiego poziomu oddychalności. Wciąż doskonale opina stopę, niezależnie od jej budowy.

Buty do biegania New Balance, które są świetne na asfalcie

Tył buta to charakterystyczny, elastyczny i dopasowany do stopy zapiętek UltraHeel, do którego budowy wykorzystano mniej materiału niż w generacji v10. W naturalny sposób dopasowuje się on do stopy, nie krępując ruchów i nie blokując ścięgna Achillesa.

New Balance 1080 v11

Charakterystyczne heksagonalne grawerowanie podeszwy środkowej, które pojawiło się w poprzedniej wersji, zwiększając elastyczność i zmniejszając wagę, tym razem wykonane zostało za pomocą lasera, co nadało butom wyjątkowego wyglądu. Gumowa podeszwa zewnętrzna daje użytkownikowi jeszcze większą przyczepność, zapewnia łagodniejsze lądowanie na twardym podłożu oraz płynniejsze przetoczenie stopy.

W oczy rzuca się dopracowany design oraz powiększone logo N, które stanowi dodatkowe wsparcie dla śródstopia. Zarówno model damski, jak i męski pojawią się w odważnych zestawieniach kolorystycznych wykorzystujących odcienie błękitu i granatu.

Q Speed to kolekcja do biegania dla mężczyzn i kobiet charakteryzująca się niezrównaną oddychalnością, szybkim czasem schnięcia i doskonałym odprowadzaniem potu.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; fot. New Balance

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak często zmieniać
buty do biegania?

Jednym z podstawowych aspektów bezpiecznego biegania jest posiadanie butów, które chronią nas i zapewniają komfort w trakcie treningu. Jak ocenić, czy buty w których biegamy jeszcze działają? Czy pojęcie "działają" zostało tutaj słusznie (celowo) dobrane?  (więcej…)