New Balance Hierro v7
New Balance Hierro v7: lżejszy, bardziej przyczepny i komfortowy

polecane

New Balance Hierro v7: lżejszy, bardziej przyczepny i komfortowy

Jerzy Stawiński
15 czerwca, 2022
Aktualności

New Balance Hierro v7 jest teraz jeszcze lżejszy, jeszcze bardziej przyczepny, jeszcze bardziej komfortowy. New Balance zaprezentował najnowszą wersję flagowego modelu z serii All Terrain – Fresh Foam Hierro v7. Co już wiadomo o nowej wersji popularnego wśród biegaczy modelu?

New Balance Hierro v7

New Balance już od 45 lat oferuje buty do biegów terenowych. Początkowo były to modele tworzone z myślą o mokrych szlakach Nowej Anglii, obecnie to szeroka gama obuwia All Terrain przeznaczonego do biegania w różnych warunkach i na różnym podłożu. Choć El Hierro to jedna z mniej popularnych i rzadziej zaludnionych wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich, to jest ona doskonale znana miłośnikom biegania trailowego. Właśnie ukazała się kolejna, siódma już, wersja cieszącego się dużą popularnością modelu nazwanego na cześć tej wyspy – Hierro.

New Balance Hierro v7

New Balance Hierro v7 to wszechstronny but treningowy, który dzięki podeszwie wykonanej z pianki Fresh Foam X zapewnia komfort użytkowania oraz stabilność niezależnie od podłoża. Zastosowana w modelu El Hierro podeszwa Vibram Megagrip jest podzielona na strefy i wykonana z różnych mieszanek gumy, aby jednocześnie zapewnić trwałość i przyczepność na zróżnicowanym podłożu. W siódmej odsłonie modelu New Balance dołożył starań w celu obniżenia wagi podeszwy, dzięki czemu model jest jeszcze lżejszy od swojego poprzednika.

New Balance Hierro v7

Bezszwowe wykończenie wnętrza buta podnosi wygodę użytkowania oraz zapobiega powstawaniu otarć i pęcherzy na stopach w trakcie biegu. Ten efekt wzmacnia także zintegrowany język, zapobiegający przedostawaniu się do środka buta takich elementów jak np. drobne kamienie, do którego także – dzięki kieszonce – można schować sznurówki. Funkcję ochronną dla stopy biegacza pełni także wzmocnienie Toe Protect, zapewniające bezpieczeństwo palcom przy przypadkowym uderzeniu np. o kamień na szlaku i minimalizujące ryzyko urazów.

Najnowszy model New Balance Hierro v7 spełnia standard green leaf New Balance. Oznacza to, że cholewka została wyprodukowana w ponad 50% z materiałów pochodzących z recyklingu lub materiałów organicznych. Ponadto co najmniej jeden materiał podeszwy środkowej lub zewnętrznej zawiera co najmniej 3% materiałów pochodzenia biologicznego lub 5% materiałów pochodzących z recyklingu.

New Balance Hierro v7

New Balance zaprezentował pierwsze buty do biegania w terenie w 1977 r. – był to model Trail 355 zaprojektowany na potrzeby pokonywania wilgotnych szlaków w Nowej Anglii. Przez ponad 40 lat marka wprowadzała kolejne innowacje, oferując buty do odmiennych zastosowań i na zróżnicowane nawierzchnie. We współpracy z alpinistą Lou Whittakerem zaprojektowano także model Rainier, który został wykorzystany w 1984 r. podczas pierwszej amerykańskiej wyprawy na północną ścianę Mount Everestu.

W ostatnich latach New Balance wraca do tych korzeni i rozwija outdoorową serię All Terrain. Z jednej strony, w kolekcji znajdziemy utrzymane w miejskiej estetyce ubrania i buty przeznaczone do rekreacyjnej aktywności na łonie natury, a z drugiej, rasowe modele trailowe dobiegania w bardziej technicznym terenie.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; fot. New Balance 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie w upale. Jak przetrwać żar tropików?

Bieganie w upale przypomina trening w piekarniku. Aktywność fizyczna w temperaturach dochodzących w cieniu do 30 stopni Celsjusza przestaje być już dobrą zabawą i przeradza się w rzeź. Na co zwracać uwagę i jak biegać, gdy z nieba leje się żar? Czy bieganie w wysokich temperaturach może być niebezpieczne? (więcej…)