New Balance wprowadzi na rynek linię produktów o nazwie FuelCell
New Balance wprowadzi na rynek linię produktów o nazwie FuelCell

polecane

New Balance wprowadzi na rynek linię produktów o nazwie FuelCell

Edward Królikowski
18 czerwca, 2019
Aktualności

Jeszcze tego lata New Balance wprowadzi na rynek przełomową linię produktów o nazwie FuelCell, która została stworzona, by podnieść wydajność podczas biegania. Zespół projektowy w New Balance „zwolnił tempo”, aby biegacze mogli stać się jeszcze szybsi. Specjaliści z Bostonu poświęcili setki godzin na szczegółową analizę biomechaniki ruchu najlepszych sportowców.

New Balance FuelCell

Rejestrując wszystko z dokładnością do 1/10 sekundy, testowali udoskonalenia we wszystkich elementach buta biegowego takich jak: materiał, kształt, dopasowanie, wydajność itp. Suma wszystkich usprawnień pozwoliła im stworzyć produkty, w których biega się jeszcze szybciej. Pierwszy but z serii – FuelCell Rebel – zadebiutował podczas Global Running Day, który odbył się 5 czerwca. W Polsce pierwsze modele pojawią się w sprzedaży jeszcze tego lata.

FuelCell 5280 – kolce bez kolców. To najszybszy model z serii, zaprojektowany we współpracy z najlepszymi biegaczami z teamu New Balance, specjalizującymi się w rywalizacji na dystansie jednej mili. Buty wyposażone są w płytkę z wielokierunkowych włókien węglowych, której celem jest rozproszenie sił przy kontakcie stopy z twardym podłożem i jednoczesne oddanie energii podczas odbicia. Podeszwa środkowa w pełni wykorzystuje parametry najlepszej na rynku pianki New Balance, zapewniając niesamowitą szybkość reakcji i odpowiednie dopasowanie kształtu. Superlekka i wysoce funkcjonalna cholewka Hypoknit dostarcza wsparcia w każdym momencie.

New Balance FuelCell

FuelCell Rebel – wyższy poziom biegania. Buty do biegania stworzone z myślą o sportowcach, którzy są gotowi przejść na kolejny poziom. Rebel to odważny model, który optymalizuje zwrot energii i generuje dodatkową prędkość wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebna. Technologia FuelCell zaimplementowana została w przedniej części, aby zapewnić szybkie odbicie i uczucie lekkości. Podeszwa zewnętrzna, zainspirowana doświadczeniami najszybszych zawodników teamu New Balance, ma zróżnicowany bieżnik odpowiednio dostosowany do stylu biegania: ze śródstopia lub z palców. Cholewka zapewnia lekkie, ale pewne dopasowanie, dzięki oddychającej warstwie podstawowej, a stabilność gwarantuje umieszczona w części środkowej tkanina Trace Fibre.

FuelCell Propel – prędkość dla wszystkich. Model ma zapewniać zwrot energii i wyższą prędkość w trakcie codziennego treningu, również dla tych biegających z pięty. W środkowej części podeszwy znajduje się wysoce responsywna i odporna pianka, gwarantująca natychmiastową reakcję, która jest niezbędna do osiągania kolejnych celów biegowych. Propel został zaprojektowany z wykorzystaniem wygodnej cholewki Trace Fibre ze strefowym wsparciem oraz lekkiej, jednoczęściowej podeszwy NDurance. To szybki i wygodny but, który sprawdzi się niezależnie od trasy, jaką wybierzesz.

FuelCell Echo – szybki i stylowy. Buty do biegania z niższym profilem i bardziej opływową sylwetkę. Przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy chcą być szybsi i przy okazji wyglądać wyjątkowo. Odpowiednie trzymanie pięty gwarantuje zapiętek TPU. Podeszwa środkowa na całej długości opiera się na technologii FuelCell i piance zapewniającej najwyższą wydajność oraz zwrot energii. Z okazji tegorocznej edycji New York City Marathon model Echo będzie dostępny w specjalnej, limitowanej wersji kolorystycznej.

Seria FuelCell do buty przeznaczone do wygrywania i zapewniania szybkości dokładnie wtedy, kiedy sportowiec najbardziej tego potrzebuje. Biegacze, którzy szukają inteligentnych i innowacyjnych produktów, dzięki obuwiu FuelCell będą mogli poprawić swoją wydajność i wskoczyć na nowy poziom. Technologia FuelCell będzie zaimplementowana w modelach butów New Balance przeznaczonych do biegania, koszykówki i tenisa.

Źródło: informacja prasowa; fot. New Balance

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przepis na domowy izotonik dla biegaczy

Własny domowy izotonik, to na pewno bardo dobra alternatywa od tych sklepowych, do których producenci często dodają różnego rodzaju konserwanty, polepszacze oraz inne sztuczne związki. Chociaż na półkach w sklepie jest cała masa najróżniejszych izotoników, to we własnym produkcie, będziemy wiedzieć co "siedzi".  (więcej…)