Nationale-Nederlanden sponsorem tytularnym 17. Półmaratonu Warszawskiego
Nationale-Nederlanden sponsorem tytularnym 17. Półmaratonu Warszawskiego i 45. Maratonu Warszawskiego

polecane

Nationale-Nederlanden sponsorem tytularnym 17. Półmaratonu Warszawskiego i 45. Maratonu Warszawskiego

Jerzy Stawiński
18 lutego, 2023
Biegi

Konferencja z okazji 20-lecia Fundacji „Maraton Warszawski” – organizatora największych biegów ulicznych w Polsce była pretekstem do ogłoszenia znakomitych wieści. Najbardziej prestiżowe biegi w stolicy Polski w 2023 roku odbędą się jako 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Ogłoszenie nowego sponsora tytularnego – marki Nationale-Nederlanden to kolejny krok w rozwoju Fundacji „Maraton Warszawski”.

Nationale-Nederlanden sponsorem tytularnym 17. Półmaratonu Warszawskiego

20 lat Fundacji „Maraton Warszawski”! Przez dwadzieścia lat działalności i nieustannego rozwoju „Maraton Warszawski” nie zwolnił tempa ani na chwilę. W ostatnim roku warszawska Fundacja zrealizowała oprócz swoich flagowych wydarzeń – Półmaratonu i Maratonu Warszawskiego, EKIDENU Maratonu Sztafet oraz biegów towarzyszących: New Balance Biegu na Piątkę i Pekao S.A Warszawskiej Dychy, także uwielbiane przez Polaków biegi Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć” (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Niepodległości). Popularne warszawskie biegi z tego cyklu Fundacja zorganizowała wraz z Aktywną Warszawą po dwóch latach przerwy.

Fundacja „Maraton Warszawski” działała nawet podczas pandemii. W 2020 r. zorganizowana została wyjątkowa 42. edycja Maratonu Warszawskiego, którą utrzymano w najwyższym standardzie sanitarnym. Wydarzenie było wówczas jednym z nielicznych biegów maratońskich na świecie. Półmaraton wystartuje 26 marca pod nazwą 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski. Na liście startowej jest już ponad 8 tysięcy nazwisk! Stołeczny organizator wydarzeń biegowych oraz Nationale-Nederlanden ogłaszają połączenie sił i wzmacnianie działalności Fundacji „Maraton Warszawski”.

Nationale-Nederlanden sponsorem tytularnym 17. Półmaratonu Warszawskiego

– Wspaniale jest znaleźć się na wspólnej drodze z kimś, z kim dzielimy wartości. Nawiązanie współpracy z Nationale-Nederlanden jest dla nas dowodem dużego zaufania i docenienia rangi naszych wydarzeń. To szczególnie ważne, że w czasie, kiedy cały biegowy świat wychodzi z trudnego okresu zapoczątkowanego pandemią, my robimy kolejny krok do przodu. Po 20 latach naszej fundacyjnej działalności promującej sport i zdrowy styl życia, wiem, że mamy jeszcze wiele do powiedzenia – powiedział podczas konferencji Prezes Fundacji „Maraton Warszawski” Marek Tronina.

Idealne dopasowanie! Fundacja od 20 lat jest propagatorem zdrowego trybu życia, profilaktycznych badań i regularnego uprawiania sportu, a co za tym idzie – dba o zdrowie fizyczne i psychiczne Polaków. Cele i priorytety Fundacji „Maraton Warszawski” są bardzo bliskie Nationale-Nederlanden. Sport, a konkretnie bieganie, to jeden z filarów profilaktyki zdrowia, na którą stawia nowy partner Fundacji obok badań profilaktycznych i zabezpieczenia finansowego na skutek nieprzewidzianych zdarzeń. Wśród inicjatyw sportowych należy wyróżnić jeden z najdłuższych sponsoringów biegowych – ubezpieczyciel w sezonie 2015/2016 został sponsorem tytularnym największego cyklu biegów przełajowych w Polsce – CITY TRAIL, które są skierowane zarówno do dorosłych, jak i dzieci.

Nowy sponsor „Maratonu Warszawskiego” wspiera branżę biegową zarówno lokalnie, jak i globalnie. Grupa NN, którą w Polsce reprezentuje Nationale-Nederlanden, ma także długą historię wspierania akcji biegowych oraz społecznych. Globalnie Grupa NN współprowadzi profesjonalny zespół NN Running Team. W skład pomarańczowego teamu wchodzą największe gwiazdy biegania długodystansowego. Marka nie tylko angażuje się w akcje biegowe na zewnątrz, ale może poszczycić się również grupą biegową wewnątrz firmy, która regularnie ze sobą trenuje i startuje w zawodach.

– Z Fundacją „Maraton Warszawski” dzielimy podobne cele i wartości – takie jak, chociażby promowanie aktywności fizycznej jako dobrego sposobu na dbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne. Chcemy nie tylko zachęcać Polaków do codziennej dawki ruchu, zmiany nawyków żywieniowych czy regularnych badań okresowych, ale także dawać im do tego odpowiednie produkty i narzędzia. Jednym z nich jest niewątpliwie udział w Półmaratonie i Maratonie Warszawskim, czyli wydarzeniach, które mogą być motywacją do zadbania o swój dobrostan – opowiadał Andrzej Miron, członek zarządu ds. technologii w Nationale-Nederlanden, a prywatnie biegacz. – Chcemy skłaniać Polaków do tego, aby myśleli o swoim zdrowiu długodystansowo i aby uczynili troskę o siebie stałą częścią swojego stylu życia. Bo dbanie o zdrowie to maraton, a nie sprint. Dlatego hasłem przewodnim naszej kampanii jest #długodystanZDROWI, a w ramach naszego zaangażowania podejmiemy szereg działań, m.in. utworzymy specjalną strefę w miasteczku biegacza, w której osoby wspierające uczestników będą mogły wykonać podstawowe badania i potwierdzić swój stan zdrowia – dodał.

Nationale-Nederlanden sponsorem tytularnym 17. Półmaratonu Warszawskiego

#BiegamDobrze, a razem biegamy jeszcze lepiej! Zarówno FMW, jak i Nationale-Nederlanden pomoc i zaangażowanie w akcje charytatywne mają wpisane w swoje działania od lat. Nic dziwnego, że nowy sponsor tytularny postanowił zaangażować się w akcję #BiegamDobrze – największą biegową inicjatywę charytatywną. Umożliwia ona biegaczom zapisującym się na bieg wybór jednej z 9 organizacji dobroczynnych i założenie własnej zbiórki – wirtualnej skarbonki. Uczestnik zachęca swoich bliskich do wpłat na ważny dla niego cel i wspólnymi siłami zasila swoją skarbonkę. Po osiągnięciu wyznaczonych pułapów – kwot minimalnych – otrzymuje w prezencie pakiet startowy na bieg wraz z wyjątkowym, pomarańczowym numerem startowym. Nationale-Nederlanden postanowiło uhonorować wysiłek osób zaangażowanych w zbiórki #BiegamDobrze i wesprzeć finansowo największe kwesty.

– Zaangażowanie społeczne jest dla nas jednym z kluczowych obszarów działalności. Włączając się w te niezwykle ważną inicjatywę Fundacji „Maraton Warszawski”, chcemy uświadamiać o istocie aktywności i profilaktyki w codziennym życiu, ale również nieść realną pomoc i czynnie wspierać organizacje, które każdego dnia pomagają wielu Polakom podnosić jakość ich życia, wspierać ich zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Ta misja jest częścią naszej strategii zaangażowania społecznego. Dlatego też zdecydowaliśmy się pójść o krok dalej i docenić wysiłek osób, które przystąpiły do programu #BiegamDobrze i zebrały największe kwoty. Jako Nationale-Nederlanden dołożymy dodatkowe sumy do zbiórek liderów akcji, które dana osoba będzie mogła przekazać na wybraną przez siebie fundację. Wierzymy, że razem możemy więcej – tłumaczyła Marta Pokutycka-Mądrala, rzeczniczka prasowa i dyrektorka komunikacji korporacyjnej w Nationale-Nederlanden.

Nationale-Nederlanden sponsorem tytularnym 17. Półmaratonu Warszawskiego

– Akcja #BiegamDobrze to niesamowite dzieło wielu dobrych ludzi. Przez 7 lat jej trwania uczestnicy zebrali ponad 7 milionów złotych, wspierając kilkanaście organizacji społecznych w realizowaniu ich projektów. Cieszy mnie, że charytatywna część naszej działalności przyciąga nie tylko coraz większą rzeszę biegaczy, ale też staje się ważnym motywem dla współpracujących z nami marek. Dzięki tegorocznej współpracy z Nationale-Nederlanden skala wsparcia, jakie otrzymają organizacje charytatywne, będzie jeszcze większa. To świetny przykład współdziałania między trzecim sektorem, biznesem i uczestnikami naszych biegów. W słusznej sprawie biegnie się lżej – tak brzmi główne hasło #BiegamDobrze i jestem pewna, że będzie ono aktualne jeszcze przez wiele lat. – dodaje Magda Skrocka, dyrektor komunikacji Fundacji „Maraton Warszawski”.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak się ubrać do biegania jesienią? Na przykładzie kolekcji ASICS FUJITRAIL

Bieganie bywa fascynujące o każdej porze roku. Prawdą jest, że biegacze entuzjaści zaczynają treningi na początku wiosny, żeby zrobić formę na lato. Ci, którzy polubią się z bieganiem i chcą utrzymać sportową formę, trenują także na jesień i zimę. Bieganie jesienią wymusza jednak zmianę odzieży. Na co zwracać uwagę, wybierając odzież do biegania, gdy za oknem robi się coraz zimniej? (więcej…)