Biegowa Ekspedycja na K2
Czy potrzebujesz motywacji do regularnej aktywności fizycznej?

polecane

Czy potrzebujesz motywacji do regularnej aktywności fizycznej?

Tomasz Wołoćko
28 grudnia, 2020
Aktualności

Czy potrzebujesz motywacji do regularnej aktywności fizycznej? Szukasz wyzwania? Jeśli tak, to dołącz do Biegowej Ekspedycji na K2 i sięgnij po tytuł Lodowego Wojownika lub Letniego Zdobywcy! Scenariusz Ekspedycji powstał po konsultacjach z Waldkiem Kowalewskim.

Biegowa Ekspedycja na K2

Czym jest Biegowa Ekspedycja na K2? Do pokonania jest 312 km. Jeśli uda Ci się osiągnąć ten cel do 20 marca, wówczas zdobędziesz K2 zimą i zostaniesz Lodowym Wojownikiem. Jeśli cel osiągniesz do 31 sierpnia, zdobędziesz K2 latem i zostaniesz Letnim Zdobywcą. Każdy zarejestrowany trening, marsz lub spacer przybliża do celu. Dla tych uczestników, którzy dołączą w grudniu lub w styczniu, dodatkową atrakcją będzie fakt, że w tym czasie (20 grudnia 2020) z Islamabadu rusza prawdziwa zimowa wyprawa na K2 z jedynym Polakiem w ekipie, szczecińskim himalaistą Waldemarem Kowalewskim. Waldek został ambasadorem Biegowej Ekspedycji na K2 i jednocześnie autoryzował scenariusz Ekspedycji, przez co zabawa nabiera autentycznego wymiaru.

Uczestnik może rejestrować swoje treningi, marsze NW lub spacery na dwa sposoby:

1. Automatycznie:
przez rejestrowanie swoich aktywności za pomocą aplikacji Activy
przez połączenie aplikacji Activy ze Strava (jeśli używasz aplikacji Strava),
przez połączenie aplikacji Activy z Polar Flow (jeśli używasz zegarka Polar)
przez połączenie aplikacji Activy z Garmin Connect (jeśli używasz zegarka Garmin)

2. Ręcznie rejestrować własne aktywności – przesyłając każdorazowo zdjęcie lub zrzut z ekranu z innego niż wymienione wyżej urządzenia lub aplikacji do serwisu B4Sport na indywidualne konto na panelu zapisów.

Biegowa Ekspedycja na K2

Każdy trening, marsz NW lub spacer prawidłowo zarejestrowany i przesłany do aplikacji lub panelu B4Sport będzie zbliżał uczestnika do osiągnięcia celu jakim jest pokonanie 312 km.

Po osiągnięciu każdego z dwunastu punktów kontrolnych, uczestnik otrzyma Raport z przebiegu Ekspedycji w postaci:
– wiadomości wyświetlanej w aplikacji ACTIVY;
– sms z linkiem do raportu.

Podczas Ekspedycji będzie prezentowana prawdziwa droga jaką muszą pokonać wszyscy himalaiści, którzy chcą wspiąć się na górę. Różnica polega na tym, że każdy kto dołączy do Biegowej Ekspedycji, wystarczy, że będzie systematyczny i przebiegnie 312 km, a osiągnie szczyt. Przy okazji poznając trudności, z którymi muszą zmierzyć się prawdziwi himalaiści.

Program można przedstawić jako wyzwanie, bo można zrobić to szybko w dość krótkim czasie. Program można potraktować jako motywację dla każdego kto jej szuka, aby zmobilizować się i wychodzić regularnie na treningi. Program może być również przygodą podczas której dowiemy się więcej na temat wypraw w góry wysokie, przy okazji zażywając samemu trochę ruchu.

Biegowa Ekspedycja na K2 jest pierwszą z serii Ekspedycji Biegowych, które przygotowuje Stowarzyszenie K2 Partners dbając o to, aby dostarczać Wam wydarzenia sportowe na najwyższym poziomie.

Wszystko jasne? Zerknij jeszcze na profil wydarzenia na Facebooku.

Źródło: tekst i grafika Stowarzyszenie K2 Partners

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Pacer – materiał na twój pierwszy zegarek GPS?

Polar Pacer w dniu premiery kosztuje mniej niż 950 zł. W tej kwocie otrzymamy bardzo czytelny wyświetlacz, dokładny pomiar tętna z nadgarstka i możliwość monitorowania wielu sportów. Zegarek jest lekki, wygodnie leży na nadgarstku i dopasujemy do niego setki pasków. Czy Polar Pacer jest dobrą opcją, gdy myślimy o wyborze pierwszego zegarka GPS? Czy zegarek zaspokoi wszystkie sportowe potrzeby osoby, która dopiero wkracza w świat aktywności fizycznej? Obszerny test poniżej. Będzie także okazja do zakupu tego zegarka w niższej cenie. (więcej…)