MILA KUSOCIŃSKIEGO! Start 31 lipca 2019 roku
MILA KUSOCIŃSKIEGO! Start 31 lipca 2019 roku

polecane

MILA KUSOCIŃSKIEGO! Start 31 lipca 2019 roku

Edward Królikowski
26 lipca, 2019
Aktualności

W 1932 roku Janusz Kusociński zdobył pierwszy złoty medal olimpijski dla Polski w konkurencji męskiej. W rocznicę tego wydarzenia zapraszamy na absolutnie wyjątkowy bieg, który odbędzie się w symbolicznej lokalizacji. Łazienki Królewskie, w których mistrz był zatrudniony, mieszkał i trenował, ugoszczą biegaczy na atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, specjalnie wyświetlonej trasie.

MILA KUSOCIŃSKIEGO! Start 31 lipca 2019 roku

Największą sensacją igrzysk był bieg na 10 000 metrów. Czterdzieści tysięcy widzów na stadionie i 1200 dziennikarzy było pewnych, że koalicja fińska Iso-hollo i Virtanen, …, rozgromi całą stawkę i że jedynym, który nie poniesie klęski, a tylko porażkę, będzie Polak. Jeden tylko człowiek był pewny swego zwycięstwa – Kusociński – w ten sposób relacjonował Przegląd Sportowy zdobycie pierwszego złotego medalu olimpijskiego dla Polski przez mężczyznę.

Jeśli masz wolną minutę – zobacz to krótkie wideo 📹 wspominające polskiego mistrza olimpijskiego 🏆🏅🇵🇱 z Los Angeles (1932) – Janusza "Kusego" Kusocińskiego 🏃‍♂️💪👏 (zamordowanego przez Niemców w 1940 w Palmirach) A jeśli do tego masz czas 31 lipca o 22:00 to przebiegnij Milę Kusocińskiego w Łazienki Królewskie, gdzie "Kusy" był… ogrodnikiem 🌹🌻🌲 Zapisy: bit.ly/2xvHG9c New Balance MEGA, ŻE ANGAŻUJECIE SIĘ W TAKIE INICJATYWY. Kawał dobrej roboty 🙌 ps. warszawskibiegacz.pl w roli Kusocińskiego mistrz 💪

Opublikowany przez Filip Chajzer Środa, 24 lipca 2019

31 lipca zapraszamy miłośników biegania na ścieżki, które niejednokrotnie przemierzał najszybszy ogrodnik świata, prekursor nowoczesnych metod treningowych, mistrz olimpijski i wicemistrz Europy, dziesięciokrotny mistrz kraju – Janusz „Kusy” Kusociński.

Na symbolicznym dystansie Mili Kusocińskiego (1932 metry) będziecie mieli szansę rywalizować, ścigać się o atrakcyjne nagrody lub po prostu, w przyjacielskiej atmosferze, podziwiać wieczorne krajobrazy najpiękniejszego warszawskiego parku.

***
Kiedy: 31 lipca (środa), godz. 22.00
Gdzie: Łazienki Królewskie (wejście od ul. Gagarina)
Dystans: 1932 metry (Mila Kusocińskiego)
Zapisy: MILA KUSOCIŃSKIEGO

Klasyfikacje wiekowe:
<19, rocznik: 2000 i młodsi
20-29, rocznik: 1999 – 1990
30-39, rocznik: 1989 – 1980
40-49, rocznik: 1979 – 1970
50-59, rocznik: 1969 – 1960
60+ rocznik: 1959 i starsi

Uczestnicy pobiegną w trzech seriach:
ZŁOTA MILA KUSOCIŃSKIEGO – dla chcących pobiec szybciej niż w 8 minut
SREBRNA MILA KUSOCIŃSKIEGO – dla chcących pobiec szybciej niż w 12 minut
BRĄZOWA MILA KUSOCIŃSKIEGO – liczy się udział w biegu

Każdy uczestnik biegu otrzyma nowy minialbum Wydawnictwa BOSZ z serii Medaliści, poświęcony osobie Janusza Kusocińskiego. Jego krótką i tragiczną, ale jakże bogatą historię przedstawia dziennikarz sportowy Stefan Szczepłek.
***

Organizatorzy: Muzeum Łazienki Królewskie, New Balance, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Royal Runners Club
Patroni: Polski Związek Lekkiej Atletyki, Polski Komitet Olimpijski

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

ASICS GEL-Kayano 27. Zaczarować twarde nawierzchnie – TEST

Czy uda się tak zaczarować asfalt, aby ten stał się miękki i bardziej przyjazny stawom oraz mięśniom, które najbardziej obrywają podczas biegania po twardej nawierzchni? Czy długie treningi po miejskich chodnikach mogą stać się przyjemniejsze? Decydując się na najnowsze buty biegowe ASICS GEL-Kayano 27 jest to osiągalne.

(więcej…)