bieganieuskrzydla.pl

Biegowe rozpoczęcie lata w Jarosławcu już wkrótce

Czerwiec 18, 2017

Już 2 lipca 2017 odbędzie się kolejna, bo 27 odsłona Międzynarodowego Biegu Po Plaży w Jarosławcu. Na chwilę obecną udział potwierdziło ponad 500 osób, drugie tyle numerów startowych pozostaje jeszcze do wydania.

 

 

 

 

W niedzielę 2 lipca 2017 r. odbędzie się 27. Międzynarodowy Bieg Po Plaży. Zawody zorganizowane z okazji przywitania lata to kolejna możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu. Impreza będzie miała charakter rodzinny, każdy będzie mógł na niej odnaleźć atrakcje dla siebie, łącznie z najmłodszymi.

 

Od godz. 9:00 przewidziano współzawodnictwo dla młodzieży, która będzie miała możliwość zmierzenia się na ośmiu dystansach od 500 m do 2000 m. Po młodzieży, o godz. 10:40 wystartują samorządowcy z całej Polski rozgrywając swój 22. Ogólnopolski Bieg „Bursztyn Jarosławca” na dystansie 2200 m. Przewidziano także atrakcję dla dzieci w wieku do lat 7 (rocznik 2009 i młodsi), które o godz. 11:05 pobiegną na dystansie 230 m po biegowe maskotki (mewusie). O godz. 11:05 swój start będzie miał rekreacyjny bieg na dystansie 1000 m pod hasłem „Podziel się Życiem” w ramach akcji „Tak dla Transplantacji” z udziałem osób po przeszczepach i gości zaproszonych.

 

27. Międzynarodowy Bieg Po Plaży „Jarosławiec 2017″ o dystansie 15 km wystartuje w samo południe. Na trasie przewidziano aż 5 km odcinek biegu po plaży. Podczas zawodów rozegrane zostaną V Mistrzostwa Straży Granicznej. Na wszystkich uczestników, którzy pokonają trasę na mecie czekać będzie unikatowy medal z widokiem Jarosławieckiej latarni, a przy zapisach okolicznościowa koszulka na ramiączkach.

 

Zapisy elektroniczne na zawody zostaną zamknięte 23 czerwca 2017, opłata startowa na obecną chwilę wynosi 60,00 zł. Po upływie tego terminu jej wartość wzrośnie do 80,00 zł i będzie można ją uiścić wyłącznie gotówką w sekretariacie biegu (o ile nie zostanie osiągnięty limit).

 

Biuro zawodów znajdować się będzie na sali sportowej przy Zespole Szkół w Jarosławcu na ul. Bałtyckiej 65B i czynne będzie: 1 lipca 2017 r. (sobota) – w godz. 18.00-21.00 oraz 2 lipca 2017 r. (niedziela) – w godz. 7.00-10:50.

 

Zapisać się można na stronie: biegpoplazy.pl

 

Informacja prasowa / opracowanie red. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Bieganie z kontuzją. Czy warto, kiedy odpuścić?

Wszelkie urazy i kontuzje są wpisane na stałe w sport. Bieganie z takimi dolegliwościami z pewnością nie jest przyjemnym doznaniem, a co więcej, może rodzić negatywne następstwa zdrowotne. Mimo tego, część osób decyduje się na trening. W większości przypadków osoby te nie mają tak szerokiej wiedzy, aby realnie ocenić swoje możliwości i zagrożenie dla zdrowia, bo przecież wciąż słyszy się lub czyta, że jakiś zawodowiec biega z kontuzją i daje radę - więc oni również mogą. Ale czy tak jest w rzeczywistości? O kwestie kontuzji biegaczy pytaliśmy Pawła Mączyńskiego, który jest jednym z założycieli Centrum Zdrowego Ciała. (więcej…)