Medale półmaratonu i maratonu z wizerunkami znanych obiektów Wrocławia

polecane

Medale półmaratonu i maratonu z wizerunkami znanych obiektów Wrocławia

Kamil Nowak
kwiecień 29, 2017
Biegi

Wizerunki wrocławskich charakterystycznych budowli ozdobią pamiątkowe trofea – w 2016 r. były to Narodowe Forum Muzyki oraz Hala Stulecia. Tym razem projektanci skorzystali z imponującej konstrukcji Mostu Grunwaldzkiego i odnowionego Stadionu Olimpijskiego. Mowa oczywiście o medalach 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu i 35. PKO Wrocław Maratonu. A najlepsze jeszcze przed nami, bo wszystkie medale będzie można połączyć na specjalnym wieszaku. 

– Most w oczywisty sposób kojarzy się z naszym miastem, jest jedną z jego wizytówek – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu. – Dwa lata temu był pięknie podświetlony w ramach programu „Mosty”, a podczas ostatniej edycji biegu towarzyszył mu projekt P.I.W.O. w oknach Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Stadion Olimpijski będzie już we wrześniu miejscem finiszu nie tylko 35. PKO Wrocław Maratonu, ale i rozgrywanych jednocześnie Mistrzostw Europy Masters w Maratonie. To historyczne miejsce, które zostało niedawno odnowione i jestem pewien, że przykuje uwagę wszystkich uczestników biegu i stanie się obiektem, którym Wrocław będzie mógł się chwalić w całej Europie – dodaje dyrektor Gęstwa.

Oba trofea będą posiadały emaliowane elementy – niebieska „wodę” pod mostem i zieloną „roślinność” przy koronie stadionu. Do tego medale składać się będą w jedną całość – medal za półmaraton na górze, a medal za maraton na dole.

5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wystartuje 17.06.2017 r. o 22:00, zaś 35. PKO Wrocław Maraton rusza o 9:00, 10.09.2017 r. Podczas obu imprez, biegacze wyruszą z bramy głównej kompleksu Stadionu Olimpijskiego, a finiszować będą przed trybuną zachodnią na stadionie.

Więcej informacji na stronie www.mcs.wroc.pl

Informacja prasowa / zdjęcia są własnością Organizatora, www.mcs.wroc.pl

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Pierwszy trening biegowy. Jak biegać? [WIDEO]

Pierwszy trening biegowy nie będzie idealny, nie będzie cudowny, ale jest krokiem w stronę lepszego życia. Dzisiejszy poradnik jest dedykowany osobom, które chcą rozpocząć przygodę ze sportem, ale jeszcze nigdy nie biegały. Jak powinien wyglądać pierwszy trening biegowy? Jak się do niego przygotować? Czego możemy się spodziewać w trakcie biegu? (więcej…)