Medale półmaratonu i maratonu z wizerunkami znanych obiektów Wrocławia

polecane

Medale półmaratonu i maratonu z wizerunkami znanych obiektów Wrocławia

Kamil Nowak
29 kwietnia, 2017
Biegi

Wizerunki wrocławskich charakterystycznych budowli ozdobią pamiątkowe trofea – w 2016 r. były to Narodowe Forum Muzyki oraz Hala Stulecia. Tym razem projektanci skorzystali z imponującej konstrukcji Mostu Grunwaldzkiego i odnowionego Stadionu Olimpijskiego. Mowa oczywiście o medalach 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu i 35. PKO Wrocław Maratonu. A najlepsze jeszcze przed nami, bo wszystkie medale będzie można połączyć na specjalnym wieszaku. 

– Most w oczywisty sposób kojarzy się z naszym miastem, jest jedną z jego wizytówek – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu. – Dwa lata temu był pięknie podświetlony w ramach programu „Mosty”, a podczas ostatniej edycji biegu towarzyszył mu projekt P.I.W.O. w oknach Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Stadion Olimpijski będzie już we wrześniu miejscem finiszu nie tylko 35. PKO Wrocław Maratonu, ale i rozgrywanych jednocześnie Mistrzostw Europy Masters w Maratonie. To historyczne miejsce, które zostało niedawno odnowione i jestem pewien, że przykuje uwagę wszystkich uczestników biegu i stanie się obiektem, którym Wrocław będzie mógł się chwalić w całej Europie – dodaje dyrektor Gęstwa.

Oba trofea będą posiadały emaliowane elementy – niebieska „wodę” pod mostem i zieloną „roślinność” przy koronie stadionu. Do tego medale składać się będą w jedną całość – medal za półmaraton na górze, a medal za maraton na dole.

5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wystartuje 17.06.2017 r. o 22:00, zaś 35. PKO Wrocław Maraton rusza o 9:00, 10.09.2017 r. Podczas obu imprez, biegacze wyruszą z bramy głównej kompleksu Stadionu Olimpijskiego, a finiszować będą przed trybuną zachodnią na stadionie.

Więcej informacji na stronie www.mcs.wroc.pl

Informacja prasowa / zdjęcia są własnością Organizatora, www.mcs.wroc.pl

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

ASICS GLIDERIDE – kosmos czy fanaberia? TEST butów

Oszczędza energię, jest lżejszy, mniej wygięty, ale w dalszym ciągu bliżej jemu do czegoś kosmicznego, niepowtarzalnego, niż do typowego przedstawiciela z jego grupy. O kim, a może o czym mowa? Oczywiście, że o najnowszych butach do biegania ASICS GLIDERIDE. (więcej…)