Marcin Świerc drugim zawodnikiem wyścigu CCC

polecane

Marcin Świerc drugim zawodnikiem wyścigu CCC

Kamil Nowak
Wrzesień 2, 2017
Aktualności

Marcin Świerc zajął drugie miejsce w biegu CCC (Champex-Courmayeur-Chamonix) rozgrywanym w ramach Festiwalu Ultra Trail du Mont Blanc. Jest to najlepszy występ Polaka w historii. Bieg wystartował punktualnie o godzinie 9, ale uczestnicy zostali powiadomieni przed startem, że 101 kilometrowa trasa zostanie ze względów bezpieczeństwa skrócona o 2,5 km.

Kamery usytuowane na starcie kilkukrotnie pokazywały naszego zawodnika. Wyglądał na bardzo skoncentrowanego i niezwykle zmotywowanego. Marcin – zawodnik Salomon Suunto Team, wystartował bardzo dynamicznie i w pierwszych obrazach z kamer zaraz po starcie widać było, że biegnie na czele całego wyścigu. Na pierwszym punkcie pomiarowym pojawił się na 15 pozycji, z której jak się później okazało rozpoczął pościg swojego biegowego życia. W miarę upływu kilometrów rozkręcał się i co kilkanaście, kilkadziesiąt minut zostawiał za plecami kolejnych biegaczy. Kiedy dotarł do punktu w La Champex, który był mniej więcej połową trasy, był już na 3 pozycji. Bieg CCC (Champex-Courmayeur-Chamonix) był rozgrywany w niezwykle szybkim tempie. Zabawa w pościg za kolejnymi zawodnikami powoli przechodziła w obawę czy Marcin nie daje się ponieść za bardzo emocjom i nie narzuca zbyt wysokiego tempa. Marcin na kolejnym punkcie był już drugi tylko za świetnie dysponowanym Amerykaninem Haydenem Hawksem. Marcina próbował za to gonić ubiegłoroczny zwycięzca dystansu UTMB – Ludovic Pommeret.

Kolejne kilometry przebiegały według podobnego schematu. Marcin tracił kilka minut do prowadzącego Amerykanina, ale z drugiej strony mozolnie budował przewagę na Francuzem. Ostatecznie Marcin nie tylko utrzymał drugą pozycję, ale powiększył przewagę nad trzecim zawodnikiem do 8 minut.

Wyniki
1. Hayden Hawks – 10h24min30sek
2. Marcin Świerc – 10h42min49sek
3. Ludovic Pommeret – 10h50min47sek

Informacja prasowa / Amer Sports 

To może Ciebie zainteresować: 

Jutro start Marcina Świerca w trwającym festiwalu Ultra-Trail du Mont-Blanc

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak odpoczywać po wysiłku na zawodach typu maraton, półmaraton?

Jak odpoczywać po długim wysiłku na zawodach typu maraton, półmaraton etc.? Kiedy pierwszy raz wyjść na trening po takich biegach? Jakie zabiegi wspomogą regenerację? O przebiegu kolejnych dni będących następstwem wyczerpujących zawodów opowiemy poniżej. (więcej…)