Marcin Świerc drugim zawodnikiem wyścigu CCC

polecane

Marcin Świerc drugim zawodnikiem wyścigu CCC

Kamil Nowak
2 września, 2017
Aktualności

Marcin Świerc zajął drugie miejsce w biegu CCC (Champex-Courmayeur-Chamonix) rozgrywanym w ramach Festiwalu Ultra Trail du Mont Blanc. Jest to najlepszy występ Polaka w historii. Bieg wystartował punktualnie o godzinie 9, ale uczestnicy zostali powiadomieni przed startem, że 101 kilometrowa trasa zostanie ze względów bezpieczeństwa skrócona o 2,5 km.

Kamery usytuowane na starcie kilkukrotnie pokazywały naszego zawodnika. Wyglądał na bardzo skoncentrowanego i niezwykle zmotywowanego. Marcin – zawodnik Salomon Suunto Team, wystartował bardzo dynamicznie i w pierwszych obrazach z kamer zaraz po starcie widać było, że biegnie na czele całego wyścigu. Na pierwszym punkcie pomiarowym pojawił się na 15 pozycji, z której jak się później okazało rozpoczął pościg swojego biegowego życia. W miarę upływu kilometrów rozkręcał się i co kilkanaście, kilkadziesiąt minut zostawiał za plecami kolejnych biegaczy. Kiedy dotarł do punktu w La Champex, który był mniej więcej połową trasy, był już na 3 pozycji. Bieg CCC (Champex-Courmayeur-Chamonix) był rozgrywany w niezwykle szybkim tempie. Zabawa w pościg za kolejnymi zawodnikami powoli przechodziła w obawę czy Marcin nie daje się ponieść za bardzo emocjom i nie narzuca zbyt wysokiego tempa. Marcin na kolejnym punkcie był już drugi tylko za świetnie dysponowanym Amerykaninem Haydenem Hawksem. Marcina próbował za to gonić ubiegłoroczny zwycięzca dystansu UTMB – Ludovic Pommeret.

Kolejne kilometry przebiegały według podobnego schematu. Marcin tracił kilka minut do prowadzącego Amerykanina, ale z drugiej strony mozolnie budował przewagę na Francuzem. Ostatecznie Marcin nie tylko utrzymał drugą pozycję, ale powiększył przewagę nad trzecim zawodnikiem do 8 minut.

Wyniki
1. Hayden Hawks – 10h24min30sek
2. Marcin Świerc – 10h42min49sek
3. Ludovic Pommeret – 10h50min47sek

Informacja prasowa / Amer Sports 

To może Ciebie zainteresować: 

Jutro start Marcina Świerca w trwającym festiwalu Ultra-Trail du Mont-Blanc

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Co szybciej spali tłuszcz: interwały czy trening cardio?

Chcesz spalić tłuszcz podczas biegania? Co będzie efektywniejsze: interwały, czy może trening cardio? Jak oba treningi wpływają na przemiany tłuszczowe? O to wszystko pytamy Igora Dzierżanowskiego – dietetyka i trenera personalnego. (więcej…)