Maraton Warszawski 2024 trasa i utrudnienia w ruchu
Maraton Warszawski 2024. Znamy trasę biegu i utrudnienia w ruchu

polecane

Maraton Warszawski 2024. Znamy trasę biegu i utrudnienia w ruchu

Tomasz Wołoćko
28 września, 2024
Aktualności

W niedzielę odbędzie się Maraton Warszawski 2024. Główny biegu oraz towarzysząca mu Nice To Fit You Warszawska Dycha zgromadzi niemal 15 tysięcy uczestników, a także tysiące kibiców w strefach rozlokowanych wzdłuż trasy biegu. Największa z nich, Marathon Fan Zone, znajdzie się pod Pałacem Kultury i Nauki. Tradycyjnie już biegacze zmierzą się z trasą prowadzącą przez serce Warszawy. Jednak zorganizowanie tak dużego wydarzenia wiąże się także z utrudnieniami w ruchu drogowym. Jaka jest trasa biegu? Jakie zmiany w komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone?

46. Maraton Warszawski utrudnienia w ruchu

46. Maraton Warszawski 2024 czyli cały weekend atrakcji

Start maratonu zaplanowano na godz. 9:00, a zawodnicy wystartują spod Pałacu Kultury i Nauki. Trasa biegu poprowadzi przez Aleje Jerozolimskie, gdzie miną Rondem de Gaulle’a z charakterystyczną palmą, żeby następnie przekroczyć Wisłę mostem Poniatowskiego. Kolejnym punktem będzie Rondo Waszyngtona, a potem Modrzewiowa i okolice PGE Narodowy.

Następnie biegacze mostem Gdańskim wrócą na lewobrzeżną Warszawę i skierują się na północ, przechodząc przez Powązki i Wolę. Po pokonaniu ulic Obozowej i Księcia Janusza zawodnicy wkroczą na Bemowo i Bielany, by ostatecznie, po przebiegnięciu ulicami Królewską i Mazowiecką, dotrzeć na metę przy Pałacu Kultury i Nauki. Limit czasowy na pokonanie trasy wynosi 6 godzin i 30 minut.

Maraton Warszawski utrudnienia w ruchu

Równocześnie z maratonem o godz. 9:30 wystartuje Nice To Fit You Warszawska Dycha. Uczestnicy tego biegu na 10 kilometrów rozpoczną swój bieg również przy Pałacu Kultury i Nauki, a trasa poprowadzi przez Aleje Jerozolimskie i most Poniatowskiego. Następnie, przed skrzyżowaniem z ulicą Kinową, zawodnicy zawrócą i tą samą trasą wrócą na metę. To idealna trasa dla tych, którzy cenią sobie długie, proste odcinki, co daje możliwość poprawienia swojego czasu. Dystans 10 kilometrów można pokonać w maksymalnie 1 godzinę i 20 minut.

Utrudnienia w ruchu 29 września podczas maratonu

Impreza o takiej skali jak Maraton Warszawski niesie ze sobą szereg zmian w organizacji ruchu. Już od piątku, 27 września, od godziny 10:00 zamknięta zostanie ul. Świętokrzyska na odcinku między Emilii Plater a Marszałkowską. Z kolei w niedzielę, 29 września, od godziny 6:00 zamknięta zostanie Marszałkowska między Alejami Jerozolimskimi a ul. Królewską. Utrudnienia w ruchu obejmą także inne ulice w Śródmieściu, na Pradze oraz na Woli, Bemowie i Bielanach. Organizatorzy zalecają, aby mieszkańcy w miarę możliwości korzystali z alternatywnych tras lub komunikacji miejskiej.

utrudnienia w ruchu Maraton Warszawski

Zmiany obejmą także transport publiczny. Linie autobusowe i tramwajowe zostaną skierowane na objazdy, a niektóre kursy zostaną skrócone. Linie 503, 518 i 521 będą jeździć według zmienionych tras, a kursowanie linii 409 zostanie zawieszone. Mieszkańcy korzystający z komunikacji publicznej muszą przygotować się na objazdy, zwłaszcza w przypadku linii tramwajowych takich jak 4, 7, 9, 15, 17, 18, 20, 22 oraz autobusowych m.in. 102, 103, 106, 107, 110, 111, 112 i wielu innych.

Maraton Warszawski to niezwykłe wydarzenie, które w setną rocznicę pierwszego polskiego maratonu zgromadzi tłumy biegaczy i kibiców. W sumie w zawodach weźmie udział ponad 15 tysięcy uczestników, w tym 8 tysięcy maratończyków, 6 tysięcy uczestników Warszawskiej Dychy oraz 1,5 tysiąca dzieci. Warszawa na jeden dzień zamieni się w stolicę biegaczy. Warto skorzystać z tej okazji, aby podziwiać miasto i wspierać uczestników na trasie.

Najnowsze wiadomości, utrudnienia w ruchu, trasa i inne ważne alerty – kliknij TUTAJ.

Źródło: oprac. na podstawie https://nnmaratonwarszawski.com/ oraz https://www.wtp.waw.pl/utrudnienia/

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Odchudzasz się, ale brzuch nie znika? Oto błędy, które mogą być przyczyną

Odchudzanie to coś więcej niż tylko liczenie kalorii i regularne treningi. Często zdarza się, że mimo wysiłku waga spada, ale tłuszcz na brzuchu pozostaje niemal nietknięty. Tak się nam często wydaje. Brzuch jest miejscem szczególnie opornym na redukcję. Dlatego, że jego otłuszczenie wiąże się nie tylko z dietą, ale także z hormonami, poziomem stresu i stylem życia. Jeśli chcesz w końcu zobaczyć realne zmiany, sprawdź, czy nie popełniasz jednego z najczęstszych błędów. Utrudniają one spalenie tkanki tłuszczowej w tej problematycznej okolicy. (więcej…)