Maraton Warszawski 2024 trasa i utrudnienia w ruchu
Maraton Warszawski 2024. Znamy trasę biegu i utrudnienia w ruchu

polecane

Maraton Warszawski 2024. Znamy trasę biegu i utrudnienia w ruchu

Tomasz Wołoćko
28 września, 2024
Aktualności

W niedzielę odbędzie się Maraton Warszawski 2024. Główny biegu oraz towarzysząca mu Nice To Fit You Warszawska Dycha zgromadzi niemal 15 tysięcy uczestników, a także tysiące kibiców w strefach rozlokowanych wzdłuż trasy biegu. Największa z nich, Marathon Fan Zone, znajdzie się pod Pałacem Kultury i Nauki. Tradycyjnie już biegacze zmierzą się z trasą prowadzącą przez serce Warszawy. Jednak zorganizowanie tak dużego wydarzenia wiąże się także z utrudnieniami w ruchu drogowym. Jaka jest trasa biegu? Jakie zmiany w komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone?

46. Maraton Warszawski utrudnienia w ruchu

46. Maraton Warszawski 2024 czyli cały weekend atrakcji

Start maratonu zaplanowano na godz. 9:00, a zawodnicy wystartują spod Pałacu Kultury i Nauki. Trasa biegu poprowadzi przez Aleje Jerozolimskie, gdzie miną Rondem de Gaulle’a z charakterystyczną palmą, żeby następnie przekroczyć Wisłę mostem Poniatowskiego. Kolejnym punktem będzie Rondo Waszyngtona, a potem Modrzewiowa i okolice PGE Narodowy.

Następnie biegacze mostem Gdańskim wrócą na lewobrzeżną Warszawę i skierują się na północ, przechodząc przez Powązki i Wolę. Po pokonaniu ulic Obozowej i Księcia Janusza zawodnicy wkroczą na Bemowo i Bielany, by ostatecznie, po przebiegnięciu ulicami Królewską i Mazowiecką, dotrzeć na metę przy Pałacu Kultury i Nauki. Limit czasowy na pokonanie trasy wynosi 6 godzin i 30 minut.

Maraton Warszawski utrudnienia w ruchu

Równocześnie z maratonem o godz. 9:30 wystartuje Nice To Fit You Warszawska Dycha. Uczestnicy tego biegu na 10 kilometrów rozpoczną swój bieg również przy Pałacu Kultury i Nauki, a trasa poprowadzi przez Aleje Jerozolimskie i most Poniatowskiego. Następnie, przed skrzyżowaniem z ulicą Kinową, zawodnicy zawrócą i tą samą trasą wrócą na metę. To idealna trasa dla tych, którzy cenią sobie długie, proste odcinki, co daje możliwość poprawienia swojego czasu. Dystans 10 kilometrów można pokonać w maksymalnie 1 godzinę i 20 minut.

Utrudnienia w ruchu 29 września podczas maratonu

Impreza o takiej skali jak Maraton Warszawski niesie ze sobą szereg zmian w organizacji ruchu. Już od piątku, 27 września, od godziny 10:00 zamknięta zostanie ul. Świętokrzyska na odcinku między Emilii Plater a Marszałkowską. Z kolei w niedzielę, 29 września, od godziny 6:00 zamknięta zostanie Marszałkowska między Alejami Jerozolimskimi a ul. Królewską. Utrudnienia w ruchu obejmą także inne ulice w Śródmieściu, na Pradze oraz na Woli, Bemowie i Bielanach. Organizatorzy zalecają, aby mieszkańcy w miarę możliwości korzystali z alternatywnych tras lub komunikacji miejskiej.

utrudnienia w ruchu Maraton Warszawski

Zmiany obejmą także transport publiczny. Linie autobusowe i tramwajowe zostaną skierowane na objazdy, a niektóre kursy zostaną skrócone. Linie 503, 518 i 521 będą jeździć według zmienionych tras, a kursowanie linii 409 zostanie zawieszone. Mieszkańcy korzystający z komunikacji publicznej muszą przygotować się na objazdy, zwłaszcza w przypadku linii tramwajowych takich jak 4, 7, 9, 15, 17, 18, 20, 22 oraz autobusowych m.in. 102, 103, 106, 107, 110, 111, 112 i wielu innych.

Maraton Warszawski to niezwykłe wydarzenie, które w setną rocznicę pierwszego polskiego maratonu zgromadzi tłumy biegaczy i kibiców. W sumie w zawodach weźmie udział ponad 15 tysięcy uczestników, w tym 8 tysięcy maratończyków, 6 tysięcy uczestników Warszawskiej Dychy oraz 1,5 tysiąca dzieci. Warszawa na jeden dzień zamieni się w stolicę biegaczy. Warto skorzystać z tej okazji, aby podziwiać miasto i wspierać uczestników na trasie.

Najnowsze wiadomości, utrudnienia w ruchu, trasa i inne ważne alerty – kliknij TUTAJ.

Źródło: oprac. na podstawie https://nnmaratonwarszawski.com/ oraz https://www.wtp.waw.pl/utrudnienia/

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar A360 czyli opaska fitness z pulsometrem – test sprzętu

Polar A360 to opaska fitness do śledzenia całodniowej aktywności fizycznej. Pomiar tętna z nadgarstka, wodoodporność, ciekawy design i spora cena. Tym razem bierzemy na testy opaskę fitness A360 czyli najnowszy produkt od firmy Polar.  (więcej…)