Maraton Warszawski 2018. Gdzie są biegacze? [TRANSMISJA, WYNIKI NA MECIE]

polecane

Maraton Warszawski 2018. Gdzie są biegacze? [TRANSMISJA, WYNIKI NA MECIE]

Kamil Nowak
30 września, 2018
Aktualności

W dniu dzisiejszym (30 września) odbywa się Maraton Warszawski, którego 40. edycję świętują licznie przybyli zawodnicy startujący w tegorocznych zawodach. Każdy kto nie jest w stanie z różnych powodów dopingować biegaczy na trasie, może śledzić przebieg zmagań dzięki specjalnej transmisji w internecie. Co się dzieje na trasie maratonu? Gdzie są wyniki na żywo biegaczy?

Gdzie szukać wyników i transmisji online 40. PZU Maratonu Warszawskiego? 

Maraton Warszawski 2018 zainspirował blisko 10.000 zawodników, którzy wybiegli dziś na ulice Warszawy, aby świętować tegoroczny jubileusz – 40. PZU Maraton Warszawski. Bieg na królewskim dystansie rozgrywany jest na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów. Pierwsi biegacze wyruszyli punktualnie o godzinie 9:00 z ulicy Konwiktorskiej. Zawodnicy mają 6 godzin i 30 minut na dotarcie do mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann. Poczynania wszystkich biegaczy można śledzić dzięki transmisji online od godziny 8:45 na stronie organizatora – tutaj link. Wyniki maratończyków są także dostępne online i można je sprawdzić pod tym adresem – wyniki biegaczy.

Tegoroczna trasa 40. edycji Maraton Warszawski stwarza świetną okazję do biegowego zwiedzanie stolicy. Warszawa kusi urokami wielkiej metropolii, historią i nowoczesną architekturą. Zawodnicy zobaczą m.in. Cytadelę Warszawską, Muzeum Narodowe, Belweder, Pomnik Chopina, Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki, Polski Komitet Olimpijski, Stadion Olimpijski. Niesamowitym akceptem jest fakt, że w tym roku część trasy została poprowadzona przez środek Ogrodu Zoologicznego. Organizator maratonu, czyli Fundacja „Maraton Warszawski” zaprasza wszystkich mieszkańców Warszawy do kibicowania biegaczom na trasie. Kibiców zaprasza się także do relacjonowania wrażeń z biegu w social mediach używając hasztagów #WielkiBieg oraz #40latMW. Najciekawsze wpisy trafią do transmisji z biegu.

Skoro jest jubileusz, są także niebanalne nagrody, które czekają na najszybszych zawodników na mecie. O jakie trofea walczą maratończycy 40. PZU Maraton Warszawski 2018? Nagrodą główną w biegu jest crossover Fiat 500X Mirror. Samochód trafi w ręce zawodniczki lub zawodnika, który uzyska najbardziej wartościowy rezultat. Oprócz rywalizacji o zwycięstwo wśród kobiet i mężczyzn, szykuje nam się również pasjonujący damsko-męski wyścig o samochód. Historia Maratonu Warszawskiego i firmy Fiat ma długie korzenie i sięga jeszcze lat 80. XX w. Podczas jubileuszowej, 10. edycji Międzynarodowego Maratonu Pokoju nagrodą dla najszybszego biegacza był Fiat 126p, czyli popularny „maluch”. W kolejnych latach zwycięzcy rywalizacji w stolicy również odjeżdżali do domu nowym samochodem włoskiego koncernu. W tym roku znów nagrodą główną będzie samochód marki Fiat.

W tym roku nagrodą główną będzie samochód marki Fiat, model 500X Mirror / fot. Fiat

Rywalizacja o model 500X Mirror ma jednak wyjątkowy charakter. W dużych imprezach na dystansie królewskim mężczyźni ścigają się z mężczyznami, a kobiety z kobietami. A co by było, gdyby połączyć te 2 rywalizacje? Na pierwszy rzut oka wydaje się to niewykonalne, gdyż w bezpośrednim starciu panie byłyby skazane na porażkę. Ale przecież można sprawić, że szanse zostaną wyrównane. I właśnie z takim rozwiązaniem będziemy mieli do czynienia podczas 40. edycji PZU Maraton Warszawski.

By wyrównać szanse Pań w walce o nagrodę główną, zastosowany zostanie 20-minutowy handicap. Co to oznacza? Otóż wyniki najszybszego maratończyka i najszybszej maratonki zostaną porównane na mecie i jeśli różnica między nimi będzie mniejsza niż 20 minut, wtedy samochód trafi do zwyciężczyni biegu. Jeśli czas pierwszego mężczyzny będzie o ponad 20 minut lepszy niż rezultat pierwszej kobiety, wtedy z nowego pojazdu cieszył się będzie zwycięzca męskiej klasyfikacji. Takiego rozwiązania rywalizacji jeszcze nigdy nie było. Maraton Warszawski zaprezentował bardzo ciekawe rozwiązanie pozwalające na równo walczyć biegaczom i biegaczkom. Jak myślicie, kto wygra samochód???

Wyniki i transmisję można śledzić pod wyżej wskazanymi adresami. Informator drogowy – utrudnienia w uchu podczas maratonu, tutaj.

Źródło: na podstawie: http://pzumaratonwarszawski.com/; fot. Sportografia.pl

Maraton Warszawski 2018: informator drogowy [UTRUDNIENIA W RUCHU]

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Słuchawki do biegania i tanie? [WIDEO TEST]

Dziś kolejny materiał dla osób, które lubią słuchać muzyki podczas treningu. Pewnie zgodzicie się ze stwierdzeniem, że muzyka świetnie motywuje, napędza do działania i dzięki niej jesteśmy w stanie szybciej wejść w trening oraz utrzymać pożądane tempo. Jednak, żeby to wszystko się pojawiło potrzebne będą słuchawki do biegania.  (więcej…)