Maraton Szczeciński 2018 już w najbliższą niedzielę! [PROGRAM BIEGÓW]

polecane

Maraton Szczeciński 2018 już w najbliższą niedzielę! [PROGRAM BIEGÓW]

Kamil Nowak
31 maja, 2018
Biegi

W niedzielę 3 czerwca wystartuje 4. Sanprobi Maraton Szczeciński 2018 z Polic do Szczecina. W tym roku udział weźmie około 550 biegaczy, którzy zmierzą się nie tylko z dystansem 42 km i 195 m, ale również z niełatwą trasą i prawdopodobnie ciężkimi warunkami pogodowymi.

Najbliższy weekend to nie tylko Maraton Szczeciński 2018, ale także szereg imprez towarzyszących. W sobotę w Netto Arenie, oprócz odbioru pakietów startowych (hol główny w godz. 10.00 – 20.00) odbędzie się bieg rodzinny oraz nordic walking FUN RUN na 5 km (godz. 16.00). W niedziele natomiast w czasie, kiedy maratończycy będą już na trasie odbędą się III Międzynarodowe Wyścigi Wózków w chodzie Buggygym (godz. 12.00) oraz bieg dla najmłodszych na dystansie 195 metrów KIDS FUN RUN (godz. 13.00).

Start Maratonu Szczecińskiego nastąpi w niedzielę o godzinie 8.00 w Policach. Natomiast meta maratonu będzie się znajdowała przy Arena Szczecin. Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 6 godzin. Punkty odświeżania zaopatrzone w wodę, będą rozmieszczone na: 5 km, 10 km, 15 km, a potem co 2,5 km. Dodatkowo na 15 km, 20 km, 25 km, 30 km, 35 km, 40 km oprócz wody będą znajdować się banany i napoje izotoniczne.

Darmowy transport zawodników (oraz chętnych kibiców) w dniu startu będzie w godzinach 6.30, 6.45 oraz 7.00 spod Netto Areny (biuro zawodów, meta maratonu) na miejsce startu w Policach, ul. Bursztynowa. Autobus – szatnia będzie utworzony z pierwszego autobusu. Zdeponowane rzeczy zawodników zostaną przewiezione na metę do biura zawodów. Odbiór rzeczy wyłącznie na podstawie numeru startowego. Po starcie maratonu ostatni autobus zabierze kibiców na Netto Arenę.

Maraton Szczeciński 2018 najpewniej odbędzie się w czasie fali upałów, dlatego organizator kieruje prośbę do kibiców, aby w miarę możliwości uruchomili węże ogrodowe, zraszacze na swoich posesjach wzdłuż trasy, które na pewno spotkają się z entuzjazmem i wdzięcznością uczestników. Tych, którzy nie mają możliwości na taką pomoc zaprasza się do kibicowania na trasie, zwłaszcza na ciężkich jej fragmentach (ostre podbiegi na ulicach Rugiańskiej i Unii Lubelskiej). W drugiej części trasy organizator wspólnie z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie umiejscowi 6 kurtyn wodnych:

ul. Wyspiańskiego (okolice ul. Pankiewicza)
Al. Jana Pawła II (przy fontannach)
ul. Konarskiego
ul. Przyjaciół Żołnierza (za ul. Przyjaciół Ronda)
ul. Arkońska ( na wys. ul. Bułgarskiej)
ul. Wincentego Pola (róg Woj. Polskiego)

Więcej informacji na oficjalnej stronie maratonu.

Źródło: na podstawie; fot. archiwum Maraton Szczeciński / Dulny Foto

To może Ciebie zainteresować:

Bieganie w upale. Jak przetrwać żar tropików?

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie z pulsometrem. 5 porad wybitnego eksperta

Bieganie z pulsometrem zdecydowanie ułatwi osiągnięcie zamierzonego celu podczas treningu. Jednak, aby w pełni wykorzystać potencjał tego sprzętu, potrzebne jest zrozumienie wielu procesów zachodzących w organizmie sportowca. Jak biegać z pulsometrem? Na jakim tętnie? Na te, jak i inne pytania odpowiada Jerzy Skarżyński.  (więcej…)