Trwa maraton: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów
Trwa maraton: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów

polecane

Trwa maraton: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów

Kamil Nowak
Październik 7, 2018
Aktualności

Silesia Marathon 2018 – biegacze na ulicach Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. To już dziesiąta edycja największego wydarzenia biegowego Śląska! Kilka tysięcy zawodników porusza się ulicami wskazanych miast. Występują utrudnienia w ruchu i okresowe zmiany kursowania komunikacji.

Silesia Marathon 2018

Silesia Marathon to największa impreza biegowa na Śląsku, a zarazem jeden z największych maratonów w Polsce. Od 2015 r. jest wspierany przez PKO Bank Polski, który jest sponsorem tytularnym imprezy. Zawody cieszą się rosnącą popularnością. Dzisiaj, 7 października, o godzinie 9:00 rozbrzmiał dźwięk startera sygnalizujący rozpoczęcie zmagań biegaczy na dystansie maratońskim – 42 kilometrów i 195 metrów. Wszystko za sprawą dziesiątej jubileuszowej edycji Silesia Marathon 2018. O godzinie 10:45 na krótszą o połowę trasę wyruszą biegacze w ramach PKO Silesia Półmaraton. Zawodnicy będą mieć do pokonania odległość 21 kilometrów i 97,5 metra. Na wszystkich czeka niezwykła meta. Czy wiecie, gdzie leży Kocioł Czarownic? Mianem Kotła Czarownic określany jest Stadion Śląski w Chorzowie. To za sprawą brytyjskich mediów, które tak okrzyknęły stadion w 1973 roku.

Silesia Marathon 2018

fot. Silesia Marathon

Podczas trwającego weekendu biegowego (6 i 7 października) odbędą się aż trzy duże biegi – maraton, półmaraton i minimaraton. Dla uczestników 10. edycji zawodów organizatorzy przygotowali wyjątkowe koszulki i medale. Na koszulkach elementy graficzne podkreślają miejsce finiszu na bieżni największego stadionu lekkoatletycznego w Polsce. Z kolei na medalach znajdują się również nazwy wszystkich miast, przez które prowadzi trasa biegu – Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów.

Silesia Marathon 2018. Gdzie są biegacze? [TRASA, UTRUDNIENIA W RUCHU]

Z powodu Silesia Marathon 2018 i bezpieczeństwa dla biegaczy trasa zawodów będzie okresowo zamknięta dla ruchu kołowego. Co przełoży się na utrudnienia w ruchu dla mieszkańców i komunikacji miejskiej. W czasie trwania maratonu przewiduje się zmianę w komunikacji miejskiej. Tramwaje i autobusy pojawią innymi, zastępczymi trasami. O utrudnieniach w ruchu pisaliśmy tutaj. Warto posiłkować się również bieżącymi informacjami publikowanymi na stronach Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (KZK GOP) oraz komunikatami organizatora Silesia Marathon.

Najnowsze informacje o tym, co dzieje się podczas Silesia Marathon 2018 prezentujemy w specjalnym dziale portalu. Wyniki biegaczy można sprawdzać za pomocą specjalnej strony przygotowanej przez organizatora – wyniki maraton, półmaraton na żywo – link tutaj.

Źródło: KZK GOP, silesiamarathon.pl; fot. archiwum własne portalu 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Regeneracja po bieganiu. Co zrobić, aby odzyskać moc? [SPRAWDZONE PATENTY]

Trening biegowy nie kończy się w momencie zatrzymania zegarka, który odliczał czas i przebyty dystans. Nie wystarczy także wejść pod prysznic, aby się zregenerować. Aby zredukować potreningowy ból, pozbyć się skurczów czy zmniejszyć napięcie mięśniowe potrzeba odpowiednich czynności, które dostępne są dla każdego, niezależnie od poziomu wytrenowania. Jak dojść do pełni sił po męczących treningach? Co robić? (więcej…)