bieganieuskrzydla.pl

Trwa maraton: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów

Trwa maraton: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów

Październik 7, 2018

Silesia Marathon 2018 – biegacze na ulicach Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. To już dziesiąta edycja największego wydarzenia biegowego Śląska! Kilka tysięcy zawodników porusza się ulicami wskazanych miast. Występują utrudnienia w ruchu i okresowe zmiany kursowania komunikacji.

 

Silesia Marathon 2018

 

Silesia Marathon to największa impreza biegowa na Śląsku, a zarazem jeden z największych maratonów w Polsce. Od 2015 r. jest wspierany przez PKO Bank Polski, który jest sponsorem tytularnym imprezy. Zawody cieszą się rosnącą popularnością. Dzisiaj, 7 października, o godzinie 9:00 rozbrzmiał dźwięk startera sygnalizujący rozpoczęcie zmagań biegaczy na dystansie maratońskim – 42 kilometrów i 195 metrów. Wszystko za sprawą dziesiątej jubileuszowej edycji Silesia Marathon 2018. O godzinie 10:45 na krótszą o połowę trasę wyruszą biegacze w ramach PKO Silesia Półmaraton. Zawodnicy będą mieć do pokonania odległość 21 kilometrów i 97,5 metra. Na wszystkich czeka niezwykła meta. Czy wiecie, gdzie leży Kocioł Czarownic? Mianem Kotła Czarownic określany jest Stadion Śląski w Chorzowie. To za sprawą brytyjskich mediów, które tak okrzyknęły stadion w 1973 roku.

 

Silesia Marathon 2018

fot. Silesia Marathon

 

Podczas trwającego weekendu biegowego (6 i 7 października) odbędą się aż trzy duże biegi – maraton, półmaraton i minimaraton. Dla uczestników 10. edycji zawodów organizatorzy przygotowali wyjątkowe koszulki i medale. Na koszulkach elementy graficzne podkreślają miejsce finiszu na bieżni największego stadionu lekkoatletycznego w Polsce. Z kolei na medalach znajdują się również nazwy wszystkich miast, przez które prowadzi trasa biegu – Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów.

Silesia Marathon 2018. Gdzie są biegacze? [TRASA, UTRUDNIENIA W RUCHU]

Z powodu Silesia Marathon 2018 i bezpieczeństwa dla biegaczy trasa zawodów będzie okresowo zamknięta dla ruchu kołowego. Co przełoży się na utrudnienia w ruchu dla mieszkańców i komunikacji miejskiej. W czasie trwania maratonu przewiduje się zmianę w komunikacji miejskiej. Tramwaje i autobusy pojawią innymi, zastępczymi trasami. O utrudnieniach w ruchu pisaliśmy tutaj. Warto posiłkować się również bieżącymi informacjami publikowanymi na stronach Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (KZK GOP) oraz komunikatami organizatora Silesia Marathon.

 

Najnowsze informacje o tym, co dzieje się podczas Silesia Marathon 2018 prezentujemy w specjalnym dziale portalu. Wyniki biegaczy można sprawdzać za pomocą specjalnej strony przygotowanej przez organizatora – wyniki maraton, półmaraton na żywo – link tutaj.

 

Źródło: KZK GOP, silesiamarathon.pl; fot. archiwum własne portalu 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Słuchawki sportowe Skullcandy Method – recenzja

Jeśli lubisz słuchać muzyki w trakcie treningu i szukasz produktu, który nie będzie ograniczać ruchów oraz zapewni komfort użytkowania, to potrzebujesz specjalnych słuchawek sportowych. Skullcandy Method to jeden z takich produktów. Przedstawiamy Wam test słuchawek sportowych marki Skullcandy. (więcej…)